Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wrócić do tematu nawigacji,

 

Guglowałem dzisiaj w poszukiwaniu uaktualnień map (na stronie producenta nadal dostępne są tylko mapy z 2011) i znalazłem ciekawą stronę z opisem dogrania informacji o radarach i ograniczeniach. Niestety kwestia wgrania "innych" świeższych map chyba jest jeszcze nie "ogarnięta".

 

http://www.subaruxvforum.com/forum/interior-audio/1231-satnav-tips-hacks.html

 

Uprzedzam, że sam tego jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grzebaliście już w ustawieniach głównego wyświetlacza? Chciałbym mieć chociaż jeden panel, który nie będzie pokazywał mi spalania. Da się to jakoś ustawić??

 

Grzebaliście ;) Da się ustawić - ja zwykle mam ustawiony ten potrójny panel (pedał gazu, turbina, temperatura oleju), na górze pośrodku paska jest domyślnie wyświetlane średnie spalanie - możesz jednak je zmienić np. na zasięg albo całkowicie wyłączyć. Jest to bodaj pierwsza opcja w ustawieniach wyświetlacza, bodaj Ustawienia wyświetlacza -> Ekran główny (chwilowo nie mam jak sprawdzić bo auto na zmianie tapicerki). Jeżeli wyłączysz wyświetlanie tej informacji to zniknie też ona z pasków innych paneli.

 

Można też wyłączyć wyświetlanie eko-podsumowania na zakończenie jazdy. Musisz pogrzebać w menu - tłumaczenie opcji nie zawsze jest jednoznaczne (skróty), ale szybko można się połapać co do czego.

 

Krogulec dziękuję za zgłębienie tematu! Pocieszyłeś mnie bo już myślałem, że Subaru chciało odebrać przyjemność z jazdy katując delikwenta na każdym kroku spalaniem.

W niedziele znajdę chwilę i pogrzebię w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara prawda nadal aktualna - im lepszy samochód tym dalej trzeba iść po traktor

 

Patrząc na filmik myślę raczej, że Forek jedzie sam, nawet jak mu kierownik sprawę bardzo utrudnia. ;)

 

Na seryjnej, drogowej oponie radzi sobie znakomicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co może powstrzymać Forestera to żelazobetonowa pionowa ściana gruba na dwa metry i tyleż wysoka ;) Jak napisał Chojny to cierpliwe bydle wytrzyma nawet kierowcę z dwoma lewymi łapami. Choć jeśli chodzi o bezpieczeństwo nie zwalnia to nas z obowiązku posiadania umiejętności, uczenia się i dbania o innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cierpliwe bydle wytrzyma nawet kierowcę z dwoma lewymi łapami.

Jak niedawna historia pokazała to SBD nie wytrzymał nawet starcia z jedną lewa stopą wielu uzytkowników :evil2:

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, na XT namówiłeś??? :)

Nie namawialem na XT jedynie tylko na Forestera.

Ale kiedy zobaczylem jaka jest roznica przy malej roznicy w cenie......

W XT nawet "wiatr" znaczaco mniej slychac.....

No i jest, bialy pod domem, zona szczesliwa.

 

Możecie prosze mi podać szerokość między relingami. Zastanawaim się czy belki, które mam będą pasować. Pozdrawiam

A od ktorego rocznika masz belki?

Ja, to znaczy zona, mamy to samo pytanie. Zostaly belki od 2002.... (stary Forester zostal od reki w salonie jako czesc rozliczenia)

Postaram sie znalesc dzis kilka minut na pomiar i przymiarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje TyrTyr, szybko podjęliście decyzję :)

 

Dziekuje za wszystkie gratulacje i powitania.

Wzasadzie to zonie sie naleza bo to jej samochodzik.

Ja dalej "wolowatym" Outbackiem sie turlam :)

Nie bylo sie nad czym specjalnie zastanawiac..... a i tak poswiecilem na to caly piatek.

Wycieczka do najblizszego salonu. Zona juz byla wzasadzie przekonana ze Forester, choc jeszcze jej po glowie Acura chodzila.

(BMW X1 odpadlo w przedbiegach)

Pytanie tylko bylo czy 2.5i czy XT. Szczerze mowiac ja sie opowiadalem za 2.5i, bo czy tak naprawde warto placic wiecej za lepsze przyspieszenie???

Wsadzilem ja za kierownice XT, - byl tylko najbardziej wypasiony turing.

Wyjazd z parkingu, pierwsze "depniecie" i kobita w niebo wzieta. Tyle ze ja widze ze z tym gazem to ona sie delikatnie obchodzi.

Pierwsza prosta i mowie, - a teraz naprawde daj gazu.... az sie przestraszyla :biglol:

Nastepnie zmiana za kierownica i troszke testow na szuterku... bajecznie.

Potem dla porownania jazda 2.5i no i kiszka, glosno, powoli...... nie to nie to... juz bylo wiadomo ze XT, tylko czy trzeba az brac turing.

Okazalo sie ze nie maja tej "gorszej" wersji XT... ma byc, dziewiatego, zaproponowano niezla cene.... zadzwonilem do salonu w innym miescie (raptem 150km)

stoja dwa biale i czekaja na nas. Pojechalismy zoninym starym Foresterem ('02).

Znowu przejazdzka - zonie wszystko pasuje, nawet tapicerka :)

Okazalo sie ze zaoferowali dobra cene za stary samochod, majac cene z jednego salonu bylismy tez w dobrej pozycji przetargowej.... Na koniec jeszcze kindel fire hd w prezencie..... i wracamy nowym samochodem :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool, gratulacje. Widze,że XT wygrywa :-)

 

U nas jeszcze max 1,5 tygodnia i niebieski wolny ssak zamieszka w garażu. Wiecie może, jak wyglądają czujniki parkowania, mają mi je zamontować z wyświetlaczem. Jedyne co widziałem to czujniki i wyświetlacz z tego japońskiego prospektu co był na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem dla porownania jazda 2.5i no i kiszka, glosno, powoli...... nie to nie to... juz bylo wiadomo ze XT,

 

TyrTyr, mieliście zatem naprawdę miły dzień - fajnie opowiedziana historia zakupu :)

 

Bardzo byłem ciekawy jak jeździ Forek US 2.5 cvt 170KM. Czy jest naprawdę aż tak mułowaty?? To chyba przecież ten sam silnik co w Outbacku 2.5 cvt. Jak porównujesz jeden do drugiego? Forek US ma na papierze 0-60 MPH tylko 8,6sek a to bdb wynik. Jak jeździ w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście.

Dlaczego też czujniki?, jeden z właścicieli forka na forum napisał, że kamera potrafi się zasyfić. Jeśli w cenie samochodu dostaje czujniki to długo się nie zastanawiałem.

 

Ps:Tak, oczywiście kamera jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool, gratulacje. Widze,że XT wygrywa :-)

 

U nas jeszcze max 1,5 tygodnia i niebieski wolny ssak zamieszka w garażu. Wiecie może, jak wyglądają czujniki parkowania, mają mi je zamontować z wyświetlaczem. Jedyne co widziałem to czujniki i wyświetlacz z tego japońskiego prospektu co był na forum.

 

Czesc, witam.

Jestes pewien, ze te czujniki to te jak z japonskiego katalogu, bo te oryginalne powinny byc podpiete pod komputer pokladowy i korzystac z jego wyswietlacza. Generalnie tez bym chcial, ale powiedzieli mi, ze nie sa u nas dostepne?!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest, bialy pod domem, zona szczesliwa.
Gratulacje @@TyrTyr,
U nas jeszcze max 1,5 tygodnia i niebieski wolny ssak zamieszka w garażu
Super :)

 

Cool, gratulacje. Widze,że XT wygrywa :-)

 

U nas jeszcze max 1,5 tygodnia i niebieski wolny ssak zamieszka w garażu. Wiecie może, jak wyglądają czujniki parkowania, mają mi je zamontować z wyświetlaczem. Jedyne co widziałem to czujniki i wyświetlacz z tego japońskiego prospektu co był na forum.

 

Czesc, witam.

Jestes pewien, ze te czujniki to te jak z japonskiego katalogu, bo te oryginalne powinny byc podpiete pod komputer pokladowy i korzystac z jego wyswietlacza. Generalnie tez bym chcial, ale powiedzieli mi, ze nie sa u nas dostepne?!

Pozdrawiam.

Faktycznie, ciekawe, czy te czujniki są podpięte do wyświetlacza wielofunkcyjnego, no i czy są to oryginalne akcesoria. BTW do niedawna były niedostępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki nie są podpięte do głównego wyświetlacza - jest do nich dedykowany mały wyświetlacz montowany dodatkowo - z tego co mi tłumaczono są dwa miejsca - po lewej stronie od kierownicy przy szybie lub nad lusterkiem pod IRSem. Ja mam tą drugą opcję i bardzo sobie chwalę - chociaż czujniki czasem wariują i pokazują, że zbliżam się do czegoś śmigając po pustej autostradzie - nie wiem czy to jakiś ich problem, czy kwestia wyregulowania.

 

Tak czy inaczej fajnie wspomagają kamerkę cofania - zresztą ja mam czujniki przód + tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...oba miejsca montowania są ciekawe. Zobaczymy gdzie u mnie założą. O czujnikach dowiedziałem się podczas jazdy próbnej, jakieś 3-4 tygodnie temu od sprzedawcy. Zastanawiałęm się jak będą wyglądać. Dealer maluje je pod kolor zderzaka itp....

 

Domyślam się, ze będa miał to samo co Ty Drozer. Napewno Przód - Tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...