Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Coś ten broker poplątał: w specyfikacji raz jest tapicerka skórzana, a gdzie indziej materiałowa, podobnie z felgami: 18", a w innym miejscu 17".....

 

Dlatego wiesz jak to jest z tymi borkerami: "...przecież było napisane ..." Unikam ich jak ognia zwłaszcza, że na końcu cena i tak wychodzi taka sama ... Ale w tym przypadku chodzi o sam fakt, że pojawił się diesel z CVT. Ciekawe czy ma X-Mode...?

 

A na kawę i klejdry nie ma gdzie z rańca pojechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich,

mam pytanie odnośnie ISR. Mój problem polega na tym, że po kilku dniach postoju w garażu podziemnym, rozładował mi się prawie kompletnie akumulator. Serwis twierdzi, że to ISR rozładowuje, próbując kontaktować się z siecią. Sąsiad mający garaż na przeciwko niejako to potwierdził. Mówił, że jego znajomy zafundował sobie jakiś system śledzenia pojazdu po GSM w PASSACIE, wydał na to sporo kasy a potem go odłączył, bo mu zżerał akumulator. Czy ktoś ma trochę więcej wiedzy an ten temat? Jakieś sugestie Drodzy Forumowicze?

Zastanawiam się, czy go nie odłączyć. Dla info mam mały przebieg, nie było kiedy pojeździć (auto prywatne) a do roboty mam służbowe.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

A na kawę i klejdry nie ma gdzie z rańca pojechać ;)

 

Ano :biglol:

 

Ja nie lubię targać na sobie żadnego żelastwa. I jeszcze to szwędobylskie błoto. Ale jak ktoś jeździ tylko po asfalcie...

 

Odpowiemw tym samym tonie.

Jak ktos lubi wciskac do samochodu upierniczony blotem rower..... Ale jak ktos jezdzi tylko po asfalcie... :P

 

Wiesz, rozumiesz, ja rowerem jeżdżę, a nie go wożę :biglol: A ewentualnie inni mi go wożą - co mam sobie auto brudzić B)

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek jest w garażu :-)

 

To może głupie, ale nie jestem w stanie załączyć fotki...

 

udało się :-) na razie tylko takie zdjęcie. Może w weekend uda się zrobić coś porządnego

 

Ps: dla osób zainteresowanych czujnikami. U mnie ekranik jest przed głośnikiem, przy kierowcy. Kabelek od niego jest wypuszczony przez, pod maskownicą. Sam ekranik jest mały. Nie zasłania widoku, uaktywnia się kiedy trzeba, normalnie jest wyłączony i nie rozprasza. Minus takiego rozwiązania - maskownica jest delikatnie uniesiona tak by wyszedł przez nią kabelek. Średnio to ładne. Może gdyby bardziej go przysunęli do szyby było by lepiej, sam nie wiem. Auto mam od Paru godzin, więc nieobiektywnie jestem zachwycony.

post-14914-0-31368000-1386366574_thumb.jpg

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie lubię targać na sobie żadnego żelastwa. I jeszcze to szwędobylskie błoto. Ale jak ktoś jeździ tylko po asfalcie...

 

 

Wiesz, rozumiesz, ja rowerem jeżdżę, a nie go wożę :biglol: A ewentualnie inni mi go wożą - co mam sobie auto brudzić B)

No to nie masz dylematu. Do srodka, czy na dach czy jeszcze jakos inaczej.

Troche Ci zazdroszcze ze wszedzie masz rzut beretem i na rowerze dajesz rade, nie musisz go nigdzie wozic.

Patent autobusu z wieszakiem na rowery w Twoim rejonie to napewno poroniony pomysl.

Ja w tym temacie mam pod gorke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozmawiał albo był na serwisie z tym problemem w xt kiedy raz na jakiś czas przy odpalaniu samochód długo mieli zanim zapali?

Był przemekka i pytał - ale ASO nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości, znaczy się TTTM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Parę stron wcześniej ktoś podał link do amerykańskiego forum, ale nie miałem siły przekopać całego wątku.

 

Z innej beczki - ochrzciłem dziś Forka w terenie i jestem pod wrażeniem :thumbup:

X-Mode robi trochę hałasu przyhamowując koła (na początku myślałem, że przycieram spodem), ale daje radę, do tego stopnia, że nawet nie trzeba przyhamowywać na zjazdach, a przy podjazdach nie można zbyt delikatnie operować gazem, bo nie zadziała. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bezkluczykowego odpalania samochodu to ja wrzucałem, tu jest wątek z Forum US:

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f88/2014-forester-starting-after-rain-merged-thread-153897/

 

Ja z kolei mam inne pytanie:

Czy ktoś z Was jest użytkownikiem iPhona 4s lub 5 i konfigurował już książkę telefoniczną przy momocy Bluetooth?

U mnie jest taki problem (iPhone5) , że nie widać niektórych wpisanych "osób" które do mnie dzwonią, wyświetla się tylko sam numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie skojarzyłem odnośnie dłuższego mielenia przy odpalaniu:

W moim modelu mieli długo, kiedy się go odpala po raz pierwszy po odłączeniu akumulatora. Taka jakby procedura, może auto-adaptacja cy cóś.

Może tędy droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie radia, czy i u Was działa bluetooth tak, że: paruje telefon, wszystko działa. Następnym razem włączam radio, w tel. włączam bluetooth i znowu musze robić całą procedure jeszcze raz. Myślałem, że jak raz się sparuje to i tel i samochód będą pamiętać i łączyć się automatycznie.

Czuvu Was też tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuvu Was też tak jest ?

Nie ma problemu z łączeniem się telefonu (S3). Natomiast faktycznie w czasie połączeń raz pokazuje sam numer, innym razem opis. I to pomimo tego, że 2x importowałem książkę telefonu (myślałem, że za pierwszym coś nie zadziałało dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie radia, czy i u Was działa bluetooth tak, że: paruje telefon, wszystko działa. Następnym razem włączam radio, w tel. włączam bluetooth i znowu musze robić całą procedure jeszcze raz. Myślałem, że jak raz się sparuje to i tel i samochód będą pamiętać i łączyć się automatycznie.

Czuvu Was też tak jest ?

Cześć. Ja mam wersję exclusive. Po sparowaniu telefonów (mojego i żony) po wejściu do auta i przekręceniu kluczyka w stacyjce, na telefonie (tym, który ostatnio był połączony z systemem) pojawia się info z pytaniem czy połączyć z systemem 'car M_Media'. Gdy chcemy używać innego wcześniej sparowanego telefonu, należy dokonać wyboru komórki ktora ma się połączyć z systemem (instrukcja - strona 5-38 'wybranie aparatu telefonicznego). Po kolejnym wylączeniu i uruchomieniu systemu, to ten tel polączy się z systemem.

W telefonach bluetooth mamy włączony cały czas.

Mam nadzieję, że pomogłem. :)

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga S3 i też wyświetla tylko numer osoby dzwoniącej

 

 

Odnośnie bezkluczykowego odpalania samochodu to ja wrzucałem, tu jest wątek z Forum US:

 

http://www.subarufor...-thread-153897/

 

Ja z kolei mam inne pytanie:

Czy ktoś z Was jest użytkownikiem iPhona 4s lub 5 i konfigurował już książkę telefoniczną przy momocy Bluetooth?

U mnie jest taki problem (iPhone5) , że nie widać niektórych wpisanych "osób" które do mnie dzwonią, wyświetla się tylko sam numer.

Witaj ja mam iphone 5 i raz widac opisy osob dzwoniacych a czasem tylko numer i szczerze nie wiem od czego to zależy ale przy noki bylo tak samo wiec chyba to nie kwestia telefonu tylko naszego sprzetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wyświetla się wam dany numer zawsze w ten sam sposób. Ja mam tak w telefonie, a zależy to od tego czy w książce numer jest wpisany z 0048, czy z +48 czy np z 0 na początku.

Jeśli ktoś do was dzwoni i wyświetla się tylko numer to taki numer trzeba wpisać w książce (np z zerem na początku). U mnie tak jest w tel, nie wiem czy to pomoże. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio działa jak trzeba. Powtórzyłem sparowanie i jest ok.

 

Nie wiem jak Was, ale śmieszą mnie gumowe dywaniki. Mało skuteczne u kierowcy. Wydaje mi się, że powinny być głębsze i wchodzić bardziej pod pedały.

 

Kolejna kwestia, wiem, że już były rozważania na ten temat. Światła dzienne w forkach to halogeny. Czy z prawnego punktu widzenia jest to w porządku ? Jeśli mnie pamięć nie myli halogeny można urzywać w określonych warunkach i chyba nie w mieśćie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne w forkach to halogeny
Ja nie uważam aby był to problem - użycie jako źródla światła żarówki halogenowej czy diody LED.

W kwestii estetyki natomiast myślę, że LED mogłyby ładnie wyglądać - choćby w oprawkach halogenów.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...