Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bardzo byłem ciekawy jak jeździ Forek US 2.5 cvt 170KM. Czy jest naprawdę aż tak mułowaty?? To chyba przecież ten sam silnik co w Outbacku 2.5 cvt. Jak porównujesz jeden do drugiego? Forek US ma na papierze 0-60 MPH tylko 8,6sek a to bdb wynik. Jak jeździ w praktyce?

Czy az tak? ciezko to jakos quantitatywnie powiedziec. Kazdy bedzie mial swoje zdanie zwlaszcza ze (ja tak na to patrze) w gre wchodzi roznica ceny i zakupu i uzytkowania.

Trzeba sobie odpowiedziec, czy chcemy zplacic za 80 koni wiecej i czy te dodatkowe 80 jest nam potrzebne.

Pewne ze 8.6 do setki to dobry wynik. Mnie wystarcza. Masz racje, Outback 2.5i cvt ma ten sam silnik.

Czy Outback i Forester z ta sama skrzynia i silnikiem maja te same mapy, nie mam pojecia.

Napewno XT jest szybszy i jest w nim zdecydowanie ciszej niz w wersji z 2.5i.

I to nie tylko chodzi o silnik na 5 tys obr. przy ostrym przyspieszaniu, ale tez o szum wiatru, odglosy z szosy.

W XT zadbano o pewne drobiazgi ktore olano w 2.5i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, zaczynaja sie problemy z XT.

W niedziele na przyjeciu zona przyjela zaklad z wlascicielem 4Runnera. Beda sie scigac :yahoo:

Nie mam pojecia skad u ludzi taka wielka wiara w V6 i cztery litry.

Z jednej strony to wyścigi z czołgiem, z drugiej, doczytałem się, że są dość wysilone wersje tych V6 z całkiem niezłymi osiągami... Wierzę jednak w Twoją żonę TyrTyr. :) Na pewno mają murowane zwycięstwo w ilości spalonych galonów paliwa. Czołg, to czołg, w końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie odpowiedziec, czy chcemy zplacic za 80 koni wiecej i czy te dodatkowe 80 jest nam potrzebne.

 

najczęściej potrzebne nie jest , sam tego doświadczam w Wa-wie , córka , początkujący kierowca też woli 150 KM z ecvt....ja czasem lubie te 80 KM wiecej.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele na przyjeciu zona przyjela zaklad z wlascicielem 4Runnera. Beda sie scigac :yahoo:

tak bez dotarcia? to chyba niezbyt dobry pomysl... chyba ze wydajac auto powiedziano wam, ze mozna dawac od razu w palnik na maksa :huh:

 

btw, gratuluje nowego autka, niech sluzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...oba miejsca montowania są ciekawe. Zobaczymy gdzie u mnie założą. O czujnikach dowiedziałem się podczas jazdy próbnej, jakieś 3-4 tygodnie temu od sprzedawcy. Zastanawiałęm się jak będą wyglądać. Dealer maluje je pod kolor zderzaka itp....

 

Domyślam się, ze będa miał to samo co Ty Drozer. Napewno Przód - Tył.

 

Wilkor - aby zaspokoić Twoją ciekawość wrzucam zdjęcie tego jak wygląda i zachowuje się wyświetlacz do czujników. Tak jak pisałem ja mam zamontowany przy lusterku.

post-14733-0-47043500-1386145384_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wygląda ten wyświetlacz od czujników, acz przyznam, że nie brakuje mi ich obecności. Kamerka zdaje egzamin całkiem dobrze, co do tego czy się brudzi trudno mi się wypowiadać - zbyt często myję mojego Forka ;):D , ale taplaliśmy się w weekend w błotku, długo jechaliśmy w desczu i nie musiałem nic wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wygląda ten wyświetlacz od czujników, acz przyznam, że nie brakuje mi ich obecności. Kamerka zdaje egzamin całkiem dobrze, co do tego czy się brudzi trudno mi się wypowiadać - zbyt często myję mojego Forka ;):D , ale taplaliśmy się w weekend w błotku, długo jechaliśmy w desczu i nie musiałem nic wycierać.

 

Mechanik ja tak naprawdę wziąłem czujniki ze względu na żonę - faktycznie kamerka z tyłu daje radę, ale wolałem zabezpieczyć się też z przodu, żeby gdzieś nie zaparkowała na zderzaku ;) Byłoby szkoda :) Co do brudzenia się - dla mnie upierdliwa sprawa czasem, ale nawet jak samochód się mocno przybrudzi to po prostu przy najbliżej okazji przecieram samo oczko kamery i tyle.

 

Witam Wszystkich

Jeszcze nie posiadam ale oczekuję na FORKA XT

Sam się zastanawiam nad czujnikami

Możecie mi wyjaśnić : przy czujnikach z przodu jak wygląda jazda w korkach ??

 

Co do jazdy w korkach nie są jakoś bardzo upierdliwe. Łapią chyba od dwóch metrów, ale tak naprawdę dopiero tak od 60 cm odległości robią się głośne - a w korkach aż tak blisko chyba nie podjeżdżasz zazwyczaj - szczególnie, że nie uprzykrzają życia jak przerzucisz w automacie na N co zazwyczaj robię stojąc w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele na przyjeciu zona przyjela zaklad z wlascicielem 4Runnera. Beda sie scigac :yahoo:

tak bez dotarcia? to chyba niezbyt dobry pomysl... chyba ze wydajac auto powiedziano wam, ze mozna dawac od razu w palnik na maksa :huh:

 

btw, gratuluje nowego autka, niech sluzy :)

Oczywiscie ze poczekamy z tymi wyscigami.

To jedno, a drugie,

okazjonalne przygazowania w czasie docierania nie sa szkodliwe.

Edytowane przez TyrTyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 metry to dużo

Przerzucanie z D - N z N - D itd.. to z automata robi się manual ?

Może sam tył wystarczy

Nadal jestem nie zdecydowany

Myślę , że wystartuję z kamerką a pózniej się zobaczy.

 

To zależy od tego jaki korek ;) Czasem nie przerzucam, czasem przerzucam - różnie bywa.

 

Tak czy inaczej ja nie uważam, aby były bardzo upierdliwe nawet przy jeździe w korkach - ale są gusta i guściki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona postąpiła fer. Powiedziała, że kamere kocha. Przód jest zagrożony, bo słupki są pod pracą i zawsze się będzie bała, że tyłek za bardzo wystaje na jezdnie. Ponieważ kiepsko mi szło z negocjacją ceny do prosiłem o max dodatków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie odpowiedziec, czy chcemy zplacic za 80 koni wiecej i czy te dodatkowe 80 jest nam potrzebne.

 

najczęściej potrzebne nie jest , sam tego doświadczam w Wa-wie , córka , początkujący kierowca też woli 150 KM z ecvt....ja czasem lubie te 80 KM wiecej.... :rolleyes:

Tez uwazam ze potrzebne nie jest. Ale zonie sie podobalo, do tego w XT jest naprawde cieszej.

No i cena nie przekonywala by zostac przy 2.5i.

 

Aaa, zaczynaja sie problemy z XT.

W niedziele na przyjeciu zona przyjela zaklad z wlascicielem 4Runnera. Beda sie scigac :yahoo:

Nie mam pojecia skad u ludzi taka wielka wiara w V6 i cztery litry.

Z jednej strony to wyścigi z czołgiem, z drugiej, doczytałem się, że są dość wysilone wersje tych V6 z całkiem niezłymi osiągami... Wierzę jednak w Twoją żonę TyrTyr. :) Na pewno mają murowane zwycięstwo w ilości spalonych galonów paliwa. Czołg, to czołg, w końcu :)

On nie ma szans nawet z czysto matematycznefo punktu widzenia.

Owszem ~ 4% wiecej mocy i momentu. Tyle ze max moment dopiero od 4600 rpm.

No i decydujace bedzie 20% wiecej masy u Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś blokada jest ?
Finansowa zazwyczaj, acz i wyrok się trafi jak kto rozsmaruje pieszego na pasach.

 

Panowie, prosze o odrobine mniej pesymizmu i odrobine wiecej wiary w trzezwosc myslenia "zawodnikow".

 

... takie wielkie szczypce do uciachania klodki, i mamy wolny wjazd na opuszczone lotnisko........ :) tylko nie wiem co zrobic ze starterem... startuje para mieszana, zona na 100% jest normalna, wiec jakas laska machajaca majtkami nie pasuje... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jaki okres czasu docieraliście swoje Forki? 1000 - 1500 km a później gaz w podłogę?

Po jakim czasie powinno się zmienić pierwszy raz olej? Na forum US piszą, że robią to profilaktycznie po 3000 mil według "starej szkoły"...(nie przeczytałem jeszcze instrukcji :ph34r: )

 

W drzwiach pasażera nie świeci się podświetlenie otwierania szyby - gdzieś się to włącza/wył. czy powinienem od razu skorzystać z gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 metry to dużo

 

marekardio sprawdziłem jeszcze raz - z przodu czujniki uaktywniają się dopiero od 70 cm - 2 m jest tylko z tyłu.

 

Przez jaki okres czasu docieraliście swoje Forki? 1000 - 1500 km a później gaz w podłogę?

Po jakim czasie powinno się zmienić pierwszy raz olej? Na forum US piszą, że robią to profilaktycznie po 3000 mil według "starej szkoły"...(nie przeczytałem jeszcze instrukcji :ph34r: )

 

W książce gwarancyjnej z tego co pamiętam masz wymianę oleju zapisaną przy 5000 km - mi osobiście polecono zrobić to chyba przy 2,5, czy 3k - finalnie wyszło przy 2850km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem w instrukcji zapisu o wcześniejszej pierwszej wymianie oleju, w serwisie też twierdzili, że nie ma takiej potrzeby. Ja wymieniłem po 10 tys. i zamierzam zmieniać w takich odstępach, na co też przystało moje ASO.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...