Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

W załączonej tabelce podane zostały dokładne odchylenia prędkościomierza w Foresterze XT przy różnych prędkościach w stosunku do GPS:

 

http://www.auto-moto...restera,14925,3

Dla danego egzemplarza auta, GPSu, mierniczego i warunków pomiaru, oczywiście. I z zastrzeżeniami TyrTyr'a :) Ale generalnie 5-7% :)

A jednak coś to dziwnie im wyszło - od 100 do 160 km/h odchylenie jest stałe - o 7 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę w małą trasę to się zobaczy.Wrzucę tempomat.

 

No dobra,przetestowałem dzisiaj przekłamania prędkościomierza w legacy i tak:

 

50km/h odpowiada 45km/h GPSu fabrycznego.

100km/h -----II----- 92km/h

120km/h------II----- 110km/h

 

Z prędkościami 140 i 160km/h jechałem niezbyt długo i nie dałem rady jechać na tempomacie,ale wydaje mi się ,o dziwo,bardziej już nie rośnie różnica w obu wskazaniach,z tym że głowy nie dam.Jak będę miał okazję wskoczyć na naszą nową obwodnicę,częściowo niedawno otworzoną przetestuję wyższe prędkości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zakładałem zimówki w starym Foresterze S-Turbo, to na kilka dni dla eksperymentu letnie 7,5x17 Conti Cross Contact UHP 235/55 R17 powędrowały do XT-eka. Przede wszystkim są to typowo letnie opony, które o wiele lepiej trzymają, hamują, prowadzą się na wodzie. Generalnie jeździ się super!(dużo jeździłem na tych oponach w poprzednim Forku i są rewelacyjne) Teraz pytanie do znawców. Jaki jest ET tych złotych felg z STi? Nie mogłem niestety odczytać ich fabrycznego ET bo przy maksymalnym skręcie niestety troszeczkę ociera a przymierzam się do 8x18 na lato z ET 35 i nie chce się zdenerwować. Tak to się prezentuje:

Subaru

Subaru

Subaru

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-13087-0-41555200-1384639838_thumb.jpg

A ja dziś odebrałem wreszcie swojego Forka :yahoo:

Trasa Wawa - Gdańsk: wrażenia super. Dynamika bardzo w porządku. Zauwazalna różnica między trybami 'inteligent' i 'sport'. Generalnie same pozytywy :)

A oto on B)

post-13087-0-05237500-1384639974_thumb.jpg

post-13087-0-85737100-1384640030_thumb.jpg

post-13087-0-11990200-1384640045_thumb.jpg

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik, gratulacje :) ja odbieram między czwartkiem a sobotą (jeszcze dokładnie nie wiadomo). Na pewno pojedziemy w pierwszą trasę do Łodzi, ale już dzisiaj zastanawiamy się gdzie tu by jeszcze wyskoczyć, może do Gdańska na obiad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-13087-0-41555200-1384639838_thumb.jpg

A ja dziś odebrałem wreszcie swojego Forka :yahoo:

Trasa Wawa - Gdańsk: wrażenia super. Dynamika bardzo w porządku. Zauwazalna różnica między trybami 'inteligent' i 'sport'. Generalnie same pozytywy :)

A oto on B)

Gratuluję ! Oby jak najdłużej służył ! :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mkow, @@AllRad, @@Woszkowaty, @@stach1111, @@muzyk, Dzięki, :) Dziś testowałem Forka w lekkim terenie - jak dla mnie rewelacja, i jestem już pewny że wybór był słuszny. Prześwit i AWD robią swoje :)

 

Ja w poniedziałek wpłacam zaliczkę na XT i jak tylko znajdę chwilę to jadę w podobną stronę po odbiór co Ty
Również gratuluję ;):) Jak odbierzesz, wstaw fotkę. :) A jaki kolor wybrałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też miał być biały a będzie czarny (chociaż czarny od początku chodził mi po głowie). Szkoda tylko, że w wersji Platinium nie można wybrać w cenie jasnej skóry, tylko czarną :(

 

 

Na białe ostatnio jakaś dziwna moda panuje. W 2013 roku to podobno najchętniej kupowany kolor. Drugie miejsce czarny, trzecie srebrny. Najwięcej białych aut sprzedano w Rosji, Ameryce i Afryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie jak pisze przemekka , kolor w tym wypadku to drugorzędna sprawa.

Nie dla wszystkich :) Mój miał być deep cherry i jest deep cherry, ale przez to czekałem na odbiór auta dwa miesiące dłużej niż gdybym miał brac białe/czarne/srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podobał się niebieski ale jak zamawiałem to był on podobno niedostępny w Xt-ku i do wyboru był biały czarny i Deep Cherry. Zamówiłem deep cherry ale ponieważ się spóźniał (tak jak pegi-ego) wziąłem srebrnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...