Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tez tzw. skandynawskie "bieżniki" nie koniecznie się u nas lepiej sprawdzają - chyba, ze w szczególnych warunkach / rejonach kraju.

To ja dorzucę swoje dwa grosze, ale w drugą stronę.

Kupiłem nowe opony zimowe w PL, polecane przez forumowicza, sprawdzone przeze mnie w kraju, choć w innym subaru. Jeżdżąc w Norwegii na oponach "europejskich" czułem się dość niepewnie. Na następny sezon przesiadłem się na oponę typowo nordycką, mimo że tamte były prawie nowe i różnica w komforcie jazdy duża, na korzyść skandynawów. Opona nordycka ma 5 lat chyba, ale bieżnik około 7mm. Tam gdzie auto często wypluwało przodem, na nodryckiej gumie jechało dużo pewniej, mniejsze poczucie nadsterowności.

Warto dopasować opony do warunków, w których użytkujemy auto!

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego tez tzw. skandynawskie "bieżniki" nie koniecznie się u nas lepiej sprawdzają - chyba, ze w szczególnych warunkach / rejonach kraju.

(...)

Warto dopasować opony do warunków, w których użytkujemy auto!

 

dziękuję za potwierdzenie mojej opini ;-)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z uwagi na wasze sugestie o jezdzeniu na allseason po USA, obejzalem kilka testow oraz filmikow na YT owszem co jest do wszystkiego jest do niczego, ale w tamtym roku nieco pozniej niz zwykle wymienilem opony na zimowki i dopiero przed swietami BN, caaaly ten czas jezdzilem po wwie na latku, owszem kilka razy byl uslizg ale zrobilem to swiadomie. Poza tym bylo naprawde ok.

All season bym nie kupil na zime, ale w tym roku chyba jednak na probe zejde nieco do poziomu budzetowek. Co myslicie o:

 

BARUM POLARIS 3 215/60R17 ???

 

Tomasz

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim subaraku mam nokiany , spisują sie dobrze . Wcześniej miałem polarisy , ale nokiany zdcydowanie lepsze. 

W drugim aucie Grand Vitara mam BF Goodrich, są lepsze od nikianów, ale...., cena wyższa. Mam już na nich zrobione zimą ze 30 tys , ale dalej maja 6,5 mm, więc jeszcze będą slużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat który powraca co roku... po teście kilku marek wszystkie sprawdzałem od nowości musze przyznać że kupiłem opony Blizak LM80 i muszę powiedzieć jedno nie wiem na jakim Nokianie ktoś jeździł ale do wersji WR D3 te opony odstają totalnie jedynie w głębokim śniegu różnice były zerowe ,ale już sama jazda codzienna w mieście zwłaszcza na mokrym (ja jeżdże dość dynamicznie) opony lubia sprawiać niespodzianki także nie wiem czy dotrzymam komplet do końca bo mnie po prostu ... stresuje:) z błotem pośniegowym przy szybkiej zmianie pasa  WR D3 zdecydowanie pewniejsze jak ktoś szuka taniej to Debice wspierać polski przemysł.Odpowiednio mój osobisty ranking:

 

Jak dla mnie OD najlepszych  WR D3, GoodYear UG9,   Śladowe różnice   3 producentów  BF Goodrich , Blizzak lm80    (zajefajny w głębokim  śniegu),Dębica Frigo HP  na końcu nowe BaRUMKI NIE PAMIĘTAM MODELU  ale to najtwardsza opona z testowanych na deszczu duża szansa przestrzelenia skrzyżowania;)) może komuś te wskazówki pomogą .

 

Co do zużycia opon ja mam swoje zdanie Mariusz napisał 30tys i 6.5 mm opona która się mniej zużywa to zaleta ale i wada bo ona z pewnością jest twardsza a co za tym idzie na suchym będzie mniej trakcji podobnie w deszczu.Gońcie na hurtownie bo teraz juz są modele 2015 a ceny jeszcze często z wyprzedaży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

własnie kupiłem zonie do autka HANKOOKi I'CEPT W422, a mogłem Barumki jednak mimo ze w ADAC-u dostały wyższe noty to prześledziłem dotychczasowa historie i to Hankooki częściej były wyżej cenione (bo ścieralność i ekonomia nie sa w zimie najistotniejsze).

Dla siebie do Forka zaklepałem jednak 225/60R17 NOKIAN WR G2 SUV co o nich myślicie, mogę jeszcze się rozmyslec,ale bardziej budżetowe to jednak strach.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mowimy o klasie budzetowej nie musza jaj urywac.

Kupilem juz jedne nowki w tym sezonie (HANKOOK dla zony)na drugie tez jakos znajde srodki, ale nie będzie to klasy premium.

Dotyczas jezdzilem na swoim SFXT MY07 na kilkuletnich MICHELINkach Pilot3, i przy moim stylu jazdy dawały rade.

 

To co proponujecie w podobnej cenie ???

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ub.roku kupiłem Bridgestony LM80 ale nie było kiedy przetestować taka była zima :/

nabieram wątpliwości czy nie lepiej kupić na zimę połowę tańszą chińszczyznę albo nalewki i po 2 latach wyrzucić :rolleyes:

To lepiej szybko tych wątpliwości się pozbądź. Proszę, bez takich ...

W końcu opona to jedyny element łączący Cię z czarnym (ew, białym) i jest mniej istotne, jak zachowuje się przez cały sezon, a najistotniejsze jak zachowa się w tej jednej, podbramkowej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym sezonie na chinszczyznie w busie wiem, że już nigdy bym nie chciał tego zakładać. Na kopnym śniegu rusza się fajnie ale jak już się ubije to odmówić pacierz i prosić Boga aby szybko ulice odśnieżyli.

 

Teraz zaczynam się rozglądać za butami do XT i już sam nie wiem w co z 18 zainwestować aby jeździło i nie bylo bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kazdy z nas jest rajdowcem, nie każdy z nas jest bogaczem, nie każdy z nas naprawdę dobrze jeździ. Kazdy jednak wie ze nawet najlepsza opona sama nie zalatwi przyczepnosci. Kazdy jednak rozumie i z opona wazna rzecz, lecz nie kazdy potrzebuje zapozyczyc sie by kupic nowki superekatrapremium oponki. DLatego radzimy sie innych.

Sam osobiscie moge w domowym budzecie wydac na drugie auto (forka) okreslona sume pieniedzy na oponki i dywaguje czy nowiutkie BARUM Polaris3 czy lezaki z 2012 CONTINENTAL ContiWinterContact ???

Dylemat sluszny nowki srednia polka, czy lezak Premium ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiły się dwa wątki o oponach zimowych (nie "bucikach", proszę...), więc tutaj też zadam pytanie ale tamten wątek obfitszy i starszy ;)

 

Pytanie jest o: HANKOOK i*cept EVO W310?

 

A tamten wątek (może scalić się da jakoś z sensem...?) --> http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/7799-jakie-opony-zimowe-do-szuwarka-bylo-zimowki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...