Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się skusiłem na Yokohamy W Drive i też zostałem skuszony ceną po były przecenione z około 700zł na 400 ;). Na dniach założę i napiszę jak się sprawują w warunkach przed zimowych. Na weekend mam też zamiar wyskoczyć w górki więc może uda mi się je na śniegu przetestować ;)

 

Pozdrawiam

 

Mojem szerszeniowi też najbardziej spodobały sie WDrive,y. Mógłbyś dać cynk, gdzie taka promocja (może być na prv) 8)

EDIT: Już zamówione, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zabrałem opony na testy w góry. Opony oceniam na 5 bo lepsze to chyba tylko te z kolcami by były ;). Zaspy, koleiny mokry snieg 20-30cm na drodze i mu nic nie przeszkadza ;). Po prostu jedzie. Do kompletu dodam że wciągnąłem pod stromą górkę passata na letniakach z przyczepka załadowaną do pełna pralkami i lodówkami. Foryś pojechał jak gdyby nigdy nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dot zimowek czy moge zalozyc do forka '04 wielosezonowki 215/65/16?

 

http://www.camskill.co.uk/m64b0s260p708 ... 16_98H_TL_

podobno na sniegu tez dadza rade wg niemieckich testow ;)

 

Bedzie cos tarlo? Oryginalny rozmiar jest drozszy i malo popularny a te sa wedlug kalkulatora internetowego "tylko" 3% wieksze. Cos gdzies przeczytalem ze roznica zamiennikow nie powinna przekraczas 2%. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

drogie koleżanki, drodzy koledzy,

 

wszystkim zainteresowanym zakupem - jak mi się wydaje - przyzwoitych, nowych opon zimowych w specyfikacji 215/65/r65 (np. dla forka) polecam skoczyć na ceneo. wczoraj znalazłem tam SEMPERIT SPEED GRIP 2 (opona osągająca bardzo zadowalające oceny w różnego rodzaju testach) w cenie uwaga ... 258 zł / szt. (komplet z przesyłką 1070 zł). Co ciekawe, wydaje mi się, że musi to być błąd sklepu internetowego, albowiem tego typu opony kosztują ok. 400 zł za sztukę, zatem jeżeli szukacie nowych opon w konkurencyjnej cenie można skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie koleżanki, drodzy koledzy,

 

wszystkim zainteresowanym zakupem - jak mi się wydaje - przyzwoitych, nowych opon zimowych w specyfikacji 215/65/r65 (np. dla forka) polecam skoczyć na ceneo. wczoraj znalazłem tam SEMPERIT SPEED GRIP 2 (opona osągająca bardzo zadowalające oceny w różnego rodzaju testach) w cenie uwaga ... 258 zł / szt. (komplet z przesyłką 1070 zł). Co ciekawe, wydaje mi się, że musi to być błąd sklepu internetowego, albowiem tego typu opony kosztują ok. 400 zł za sztukę, zatem jeżeli szukacie nowych opon w konkurencyjnej cenie można skorzystać.

zamówiłem może jakiś przekret ale płatne przy odbiorze

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie koleżanki, drodzy koledzy,

 

wszystkim zainteresowanym zakupem - jak mi się wydaje - przyzwoitych, nowych opon zimowych w specyfikacji 215/65/r65 (np. dla forka) polecam skoczyć na ceneo. wczoraj znalazłem tam SEMPERIT SPEED GRIP 2 (opona osągająca bardzo zadowalające oceny w różnego rodzaju testach) w cenie uwaga ... 258 zł / szt. (komplet z przesyłką 1070 zł). Co ciekawe, wydaje mi się, że musi to być błąd sklepu internetowego, albowiem tego typu opony kosztują ok. 400 zł za sztukę, zatem jeżeli szukacie nowych opon w konkurencyjnej cenie można skorzystać.

zamówiłem może jakiś przekret ale płatne przy odbiorze

dzieki za info

Na 100% to jest bład i na bank nie potwierdza tego zamówienia w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie koleżanki, drodzy koledzy,

 

wszystkim zainteresowanym zakupem - jak mi się wydaje - przyzwoitych, nowych opon zimowych w specyfikacji 215/65/r65 (np. dla forka) polecam skoczyć na ceneo. wczoraj znalazłem tam SEMPERIT SPEED GRIP 2 (opona osągająca bardzo zadowalające oceny w różnego rodzaju testach) w cenie uwaga ... 258 zł / szt. (komplet z przesyłką 1070 zł). Co ciekawe, wydaje mi się, że musi to być błąd sklepu internetowego, albowiem tego typu opony kosztują ok. 400 zł za sztukę, zatem jeżeli szukacie nowych opon w konkurencyjnej cenie można skorzystać.

zamówiłem może jakiś przekret ale płatne przy odbiorze

dzieki za info

Na 100% to jest bład i na bank nie potwierdza tego zamówienia w tej cenie.

dostałem cos takiego

Witamy

 

Informujemy, że wpłynęło do nas zamówienie numer g.

ale bez ceny (: ?

 

 

Zamówione towary:

 

Semperit Speed-Grip 2 215/65 R16 98 H w ilości 4 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem takie potwierdzenie. A dodatkowo na swoim profilu w sklepie internetowym dostałem informację ,ż e komplet wraz z przesyłką 1070 zł.

 

Ale zauwąż Marcink 1973, że w treści tytułu maila dostałeś określony numer zamówienia.

 

A ponadto, ja w swoim potwierdzeniu dostałem również informację, o tym że planowany termin dostawy to 14 listopada br., zaś przesyłkę dostarczy firma kurierska opek. Zatem czekam spokojnie. Jakby co będę próbował walczyć o realizację zamówienia.

Edytowane przez mdt-wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponadto, ja w swoim potwierdzeniu dostałem również informację, o tym że planowany termin dostawy to 14 listopada br., zaś przesyłkę dostarczy firma kurierska opek. Zatem czekam spokojnie. Jakby co będę próbował walczyć o realizację zamówienia.

Możesz walczyć od momentu gdy masz potwierdzenie, samo przyjęcie zamówienia, nadanie nr, czy określenie orientacyjnego terminu dostawy nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś powiedzieć o oponach:

- Continental ContiCrossContact Winter

- Michelin Letitude Alpin

- Nokian WR G2

Wszystkie oczywiście w forkowym rozmiarze 205/70R15.

Ktoś jeździł na którymś modelu, może coś powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Latitude Alpin.Dużo nie powiem,bo zrobiłem na nich około 2 tys.km.Moja ocena może być trochę wypaczona,bo parę(naście) lat jeździłem terenówkami na oponach MT/AT,ale:

-jest cicha

-skręca (Geolandery czasami wyły o litość) -może zimniej się zrobiło i jest cicho :roll:

-w asfaltowych koleinach z wodą prowadzi się przyzwoicie

-na trawie robi +++

-w błocie robi +++ (szybko się oczyszcza)

-w glinie robi tylko gąsienica

-strome piaszczyste podjazdy robi+

-na trawersach trochę ucieka,ale może to być winą nachylenia i nie dającymi się nagiąć prawami fizyki

Tak teraz doczytałem,ja mam rozmiar 215/65R16

 

Pozdrawiam

Rybak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś powiedzieć o oponach:

- Continental ContiCrossContact Winter

- Michelin Letitude Alpin

- Nokian WR G2

Wszystkie oczywiście w forkowym rozmiarze 205/70R15.

Ktoś jeździł na którymś modelu, może coś powiedzieć?

 

Jeżdżę swoim foresterem na oponach Nokian WRD3. Wczesniej Pirelli (chyba Sowsport to się nazywało, takie sobie były

 

Nokiany WRD3:

Bardzo dobre trzymanie na drodze.

Ciche.

Śnieg: po śniegu jeździ się w nich jak na kolcach. Wjechałem na szczyt Cieńkowa w Wiśle i generalnie podjeżdżałem w takie miejsca w górach że włos na głowie stawał.

Tyle że kosztowały (215/60/R16) chyba jakies 1800 pln w ub.r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te nokiany w poprzednim aucie. Dawały radę ale w życiu nie porównywalbym ich do opon kolcowanych (uzywalem w 3 autach opon na małych kolcach). Może do miasta i na trasę i na sporadyczne wyjazdy w góry ok. Na codzienną jazdę w górskich warunkach (Wisła właśnie i jej wyższe partie) w mojej ocenie 3+ . Na trasie były ok chociaz hamowanie mogło być lepsze.

 

wysłane z HOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tu swojego posta z wątku ogólnego o oponach zimowych, może ktoś z Was miał do czynienia w forku z oponami, o których myślę, w standardowym rozmiarze forkowym...

 

 

Miałem w planie przejeździć ostatni sezon na starych Nokianach WR G2, ale zastanawiam się, czy jednak nie kupić nowych do forka już teraz, na rozmiar fabryczny 216/60 R16

Mile widziane Wasze opinie (zwłaszcza lukass'a ;) ) o poniższych oponkach. W nawiasie dla orientacji ceny za sztukę, jaki mi własnie wyskoczyły z oponeo

Opinie mają wszystkie w sieci pozytywne... Generalnie z Nokiana byłem zadowolony, także nie mam nic przeciwko WR D3, zwłaszcza że kosztują najmniej, ale kojarzę, że Vredestein i Dunlop są mocno chwalone i może warto w nie zainwestować?

 

 

Nokian WR D3 215/60 R16 99 H XL (420 PLN)

 

Vredestein Xtreme Wintrac 215/60 R16 99 H XL (450 PLN)

Semperit SPEED - GRIP 2 215/60 R16 99 H XL (470 PLN)

 

Dunlop SP Winter Sport 4D 215/60 R16 99 H XL (520 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zalozylem ciut za pozno wiec nie bylo okazji testiwac w warunkach o ktorych piszesz. Wrazenia na razie fotycza jazdy w miescie na suchym i mokrym.

 

ok, ale dobry i taki test ;-)

panowie i panie, nie ma więcej opinii? muszę się dzisiaj zdecydować, czy zamawiać nowe opony i jakie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...