Jump to content

vonda

Użytkownik
 • Content Count

  431
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

About vonda

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Recent Profile Visitors

497 profile views
 1. po tym co przeszedłem u "fachowców" - również polecanych na forum mam mocno ograniczone zaufanie do ich porad. Stąd wolę być "przygotowany", i liczę na to, że na tym forum nikt celowo "na minę nie wpuści".
 2. a nie wystarczy "wiedzieć" (np. z informacji z forum) jakie sprężyny i amortyzatory kupić ? Sama wymiana to chyba banalna sprawa. a jakie amortyzatory do tych OEM sprężyn ?
 3. tez tak robiłem dopóki nie sprawdziłem, że filtr "przeciwpyłkowy" jest w stanie wyczyścić powietrze z pyłów (smogu PM2.5) tylko zabiera mu to sporo czasu i zwiększenie przepływu powietrza znacząco przyspiesza ten proces ;-)) /oczywiście przy zamkniętym dopływie "powietrza" z zewnątrz ;-)/
 4. dobre ;-)) ale 1./ auto nie jest duże 2./ ogrzewanie czasem się przydaje ;-) Prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć, że nie da się przestawić ustawień temperatury z zakresu 20-30 na np. 15-25 .. to "tylko" kwestia sterownika/ oprogramowania czy co tam tym steruje. Tyle lat, tyle egzemplarzy, tyle narzekań i nikt na świecie jeszcze tego nie zrobił ? Szkoda, że nie znam jakiegoś elektronika tylko mi nie chodzi o to żeby lepiej "trafiał" w ustawioną temperaturę z zakresu 20-30 stopni. Ja bym chciał ustawić mniej więcej 12, albo 15 albo coś koło tego i czy by było to stopień czy dwa więcej czy mniej to już sprawa drugorzędna.
 5. Być może nie zamyka w 100% ale sprawdzałem czujnikiem PM2,5 - filtr oczyszcza powietrze ... fakt, że trochę to trwa (na zejście z 45 do 15 potrzebowałem jakieś 15 minut przy obiegu włączonym na 4/5 maksymalnej prędkości choć to na pewno zależy tez od jakości filtra) . W związku z czym zdecydowanie warto. Co do temperatury to właśnie o to mi chodzi żeby móc przekonfigurować to bzdurne fabryczne ustawienie.
 6. Czy możliwa jest zmiana ustawień regulacji temperatury w Foresterze SG ? W zimie przy zamkniętym obiegu powietrza (-> filtrowanie pyłów/smogu) standardowe ustawienia temperatury między 20 a 30 stopni jest dla mnie bezużyteczna. I nawet nie chodzi o to, że nie mogę używać automatycznych ustawień ale, że w ogóle nie mogę ustawić niższej temperatury przy intensywnie działającym wentylatorze (a większe przepompowywanie powietrza przez filtr jest konieczne do redukcji smogu). Teraz muszę co jakiś czas zmieniać ustawienie z 20 na "brak grzania" i po chwili z powrotem żeby móc jeździć w kurtce. Czy można jakoś zmienić zakres ustawionych temperatur tak żeby zaczynały się nie od 20 a np. od 12, albo 14 ?
 7. vonda

  Korozja w Foresterze

  zależy czy garaż ogrzewany - jak mój ;-( - czy nie. W ogrzewanym gorzej bo wjeżdżasz zmrożonym autem do pomieszczenia w której jest plus = woda zaczyna się skraplać na wszystkich metalowych powierzchniach - również profilach "zamkniętych" ... reszta do przewidzenia.
 8. Forester XT z 2006 Jak dobrze odpowietrzyć układ chłodzenia bez takich sprytnych dodatków jak pokazują tutaj: (tak mniej więcej od 3 minuty) Wydaje mi się, że kiedyś o tym czytałem na forum ale nie mogę teraz znaleźć tej "instrukcji" ;-(
 9. raczej tu: https://forum.subaru.pl/forum/43-części/
 10. vonda

  Usztywnianie nadwozia

  nie boisz się, że to całkiem zmieni "pracę" samonośnego nadwozia ? Nie wiem czy ktoś potrafi ocenić jaki to będzie miało wpływ na prowadzenie, na sztywność, na zachowanie samochodu w razie "W" ...
 11. Kupiłem polecane wyżej REZAW-PLAST i podzielę się komentarzem: - dywanik kierowcy ( o ten mi głównie chodziło) w miarę pasuje kształtem ma wycięcie na dźwignię otwierania wlewu paliwa, zupełnie nie pasują miejsca przygotowane pod otwory do montażu - przygotowanie otworów wymaga "rzeźbienia" ale dzięki załączonym elementom plastikowym można to zrobić estetycznie. Przeszkadza mi ten osobny element pod lewą stopę - podwija się przy korzystaniu ze sprzęgła - będę trochę go przycinał. Pięta prawej nogi nie trafia w moim wypadku na wzmocnienie, a na tą gładką część ... będzie się pewnie szybko przecierać ;-( - dywanik pasażera moim zdaniem bardzo słabo spasowany, ciężko go ustawić, zwija się - tylne dywaniki dużo większe od oryginalnych, znacznie głębiej wchodzą pod fotele ale pasują idealnie
×
×
 • Create New...