Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy można do forestera sh założyć na felgę 17 opony 215/60?

Przez niedopatrzenie kupiłem opony 225/65 i po założeniu okazało się, że jest tylko kilka milimetrów luzu na tylnych kołach. Oryginalna i zalecana przez producenta opona to 225/55 (takie mam letnie) i m.in. 215/55. Czy opona o promieniu większym o 5,25 mm będzie w porządku? Te, które nie pasowały miały o 22,5 mm większy promień. 

Sprzedawca zapewnił mnie, że opony 215 będą pasowały na tą samą felge co 225.

Jeśli nie to jaki proponujecie zamiennik opony Nokian SUV wr3?

Śmiało możesz zakładać, sam do SH mam 215 55 17 Federal, które zostały mi po OBK. Jeśli miałbym kupować nowe, to tylko 215 60 17.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym troszkę podnieść Forestera SG przez założenie wyższych opon na zimę. Na lato mam fabryczny rozmiar 215\60\16 i pytanie ; założyć 215\65\16 czy 225\60\16? Może ktoś doradzić, zakładam że tak jedne jak i drugie wejdą bez problemu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym troszkę podnieść Forestera SG przez założenie wyższych opon na zimę. Na lato mam fabryczny rozmiar 215\60\16 i pytanie ; założyć 215\65\16 czy 225\60\16? Może ktoś doradzić, zakładam że tak jedne jak i drugie wejdą bez problemu. Dzięki.

 

Cyt.: "Jeśli różnica mieści się w zakresie +1,5% do -2%, drugi rozmiar może być używany jako zamiennik opony wzorcowej."

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

post-486-0-04386400-1444595690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zimówek do Forka 2.0 NA, do wszystkiego miasto, trasa, czasem polna, szybciej jak 140 to nie latam.

Na razie na pierwszym miejscu Nokian WR D3, ale nie nadążam za nowościami, dla tego pytam czy w granicach 400zł za szt. dostanę coś lepszego niz Nokian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Forestera 2,0 XT który ma 18 calowe felgi mogę na zimę założyć orginalne felgi 17 calowe z Forestera 2.5 XT MY06 wraz z ogumieniem zimowym?

Mam na stanie komplet kół z poprzedniego samochodu i zastanawiam się w którym pojść kierunku czy dokupić zimowe 18" czy używać poprzednich kół?

Prosiłbym kolegów o szybką odpowiedz ponieważ na dniach wybieram się w dłuższą trasę na południe i chciałbym z waszą pomocą do tego czasu ogarnać temat.

Podobno hamulce i tarcze w nowym Foresterze są większe co ma utrudniać/uniemożliwić taką zamianę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Podobno hamulce i tarcze w nowym Foresterze są większe co ma utrudniać/uniemożliwić taką zamianę.

 

to akurat zaden problem, te felgi pomieszcza obecne hamulce ;)

sprawdzilbym raczej czy srednica kola ze starszego Forka jest w granicach tolerancji dla nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matermariner, możesz jeżeli obwód opony będzie równy ori 18" czyli 55 wysok. czyli zimowki powinny mieć 65wys na 17". 

 

przy ewent wypdaku, musisz zachować obwód  koła ori, biegli często potem mają "przyczyne"

Edytowane przez Carlo Gambino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matermariner, możesz jeżeli obwód opony będzie równy ori 18" czyli 55 wysok. czyli zimowki powinny mieć 65wys na 17". Tego czy się zmieszczą na tarcze nie wiem.

 

liczy sie rowniez szerokosc opony, a nie tylko jej profil... jezeli sie nie myle, to nowy XT na opony 225/55-18, a XT 06-08 mial 215/55-17, czyli wychodzi roznica ponad 5 proc., co teoretycznie juz nie pasi

 

www.willtheyfit.com

 

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym troszkę podnieść Forestera SG przez założenie wyższych opon na zimę. Na lato mam fabryczny rozmiar 215\60\16 i pytanie ; założyć 215\65\16 czy 225\60\16? Może ktoś doradzić, zakładam że tak jedne jak i drugie wejdą bez problemu. Dzięki.

U siebie zimowe mam 215/65/16 i pasuje bez problemu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Szaql

Ostatnią zimę (jeśli toto można tak nazwać) przejeździłem na podobnych kapcioszkach tylko 215/60 R 16, zwykłe użytkowanie po mieście i na wsi, kilka wypadów w góry (poddały się tylko w zasypanym wąwozie - bez łańcuchów nie da rady), jeden wypad "zagranicom"...ale to już kwiecień był, więc ciężko powiedzieć co by było na szwajcarskich serpentynach gdyby było biało i polecam Nokiany, letnie mam w tym samym rozmiarze, jedynym ich minusem jest dość szybkie zużywanie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za opinię.

Zadałem to pytanie po rozmowie z przedstawicielem Nokian, który stwierdził, że do SUV'a bardziej poleciłby dedykowane opony do SUV'a, a mianowicie np. Nokian WR SUV 3 102 H XL. Stwierdził, że niby indeksy mają takie same ale coś tam coś tam i ....WR SUV 3.

W tym temacie kwestia odpowiedniości zastosowania opon "nie dedykowanych do SUV" do SUV była już poruszana, ale nie do końca wyczerpana. Czy ktoś ma większa wiedzę w tym temacie? Czy jest to wielka różnica między takimi typami opon? O co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Szaql, Stałem nie dawno pod podobnym wyborem i się zastanawiałem dokładnie nad tą oponą i ekipa z oponeo.pl gdzie zamawiałem swoje opony stwierdziła, że różnica jest tylko w cenie między oponą zwykła, a "specjalną" dla suv ;) Ja się zdecydowałem jak wyżej pisałem nokiany WR A3, które też u nich kupowałem bo skoro sam sklep handluje jedną i drugą oponą i sami twierdzą, że mogliby zarobić, ale nie ma sensu pakować opon za 700szt to po co przepłacać ? Dużo pozytywnych opinii słyszałem o nokianach WR A3 i to również jeżdżących na forkach więc się zdecydowałem na te ;) Według mnie to też różnica tylko w cenie jest ;)

 

Ja pytałem o nokianach WR A3 vs nokiany wr suv3

Edytowane przez Krzychu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za opinię.

Zadałem to pytanie po rozmowie z przedstawicielem Nokian, który stwierdził, że do SUV'a bardziej poleciłby dedykowane opony do SUV'a, a mianowicie np. Nokian WR SUV 3 102 H XL. Stwierdził, że niby indeksy mają takie same ale coś tam coś tam i ....WR SUV 3.

W tym temacie kwestia odpowiedniości zastosowania opon "nie dedykowanych do SUV" do SUV była już poruszana, ale nie do końca wyczerpana. Czy ktoś ma większa wiedzę w tym temacie? Czy jest to wielka różnica między takimi typami opon? O co w tym chodzi?

 

Pierwsza kwestia to różnica w cenie WR D4, a WR SUV3 które są średnio droższe o XXXzł więc jakość/opona zapewne lepsza. Forek nie jest ciężki jak np. Q7 czy  M X5, Nokiany WR D4 są XL 4x4 tak samo! Jeżeli nie wozisz drewna, ciągasz przyczep myślę ze są ok. Różni ich potencjał/przyczepnoć.

 

EDIT: TU SUV3 http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rshop.pl?dsco=132&cart_id=69582217.132.28063&sowigan=Wi&Breite=215&Quer=65&Felge=16&Speed=&kategorie=6&Marke=Nokian&ranzahl=4&tyre_for=&x_tyre_for=&Herst=Nokian&rsmFahrzeugart=ALL&search_tool=standard&Label=C-C-72-2&details=Ordern&typ=R-241161 w Tw. rozmiarze są ciutkę droższe od D4 :). Ja bym nie oszczędzał.

Edytowane przez Carlo Gambino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo ciekawy. Ja w wyborze zimowych opon kierowałem się ... indeksem głośności, bo hałas od opon może być męczący. Reszta to oczywista oczywistość : producent renomowany, opony nowe, rozmiar dedykowany do modelu, opona musi być młoda. Bardzo trudno znaleźć oponę, która będzie idealna we wszystkich warunkach, spotykanych w zimie, na nizinach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nie typowe pytanie :) Jak już pisałem zakupiłem nowe oponki i chciałbym o nie jak najbardziej zadbać więc jest jakaś chemia, którą można pielęgnować oponę by dłużej zachowała swoje właściwości itd ? Oraz ostatnio słyszałem, że nowe opony można napompować azotem czy jakoś tak ? Ktoś testował jest jakaś różnica ? Niby opona dłużej zachowuje parametry itd, ale ile w tym prawdy ? :) Korzystam z powiedzenia, że nie ma głupich pytań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla forka 2000 rok oryginalny rozmiar opon to 185/80R15 ale widze ze nikt tutaj na 15-tkach nie jezdzi o co tu chodzi? czy te oryginalne felgi stalowe które widzę na forkach z ogłoszeń sprzedazy to 15-tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...