Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka , może to za wcześnie , może jeszcze troszkę czasu wszak za oknem piękna letnia pogoda i czas wakacji , ale chciałbym zasięgnąć opinii o zimowych bucikach dla Forysia 2.0 D

mam na myśli rozmiar 17 . Napiszcie czego używacie , co polecacie i jakie są wasze praktyczne opinie -to najważniejsza i najbardziej obiektywna wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oponiarski jest w ogólnym ale ze względu na polecone najgorsze opony zimowe wklejam test. Gorszych nie ma. Jest dodatkowy test z siłą ciągu, winterhawk jest gorszy niż niektóre całoroczne!

 

Oponyzimowe.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oponiarski jest w ogólnym ale ze względu na polecone najgorsze opony zimowe wklejam test. Gorszych nie ma. Jest dodatkowy test z siłą ciągu, winterhawk jest gorszy niż niektóre całoroczne!

 

Wiedziałem, że tak będzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Nawet wiedziałem, że AdaSch się odezwie :).

 

To moja subiektywna ocena, na takich oponach poruszam się zimą. Jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Goodyear performance 2 bo niestety nie ma 17 calowych ultragripów. Nie ma lepszych a jezdziłem wczesniej na ultragripach (15cali),dunlopach i dayotonach. Te ostatnie makabra.

Bardzo ciche, rewelka na sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dunlopy. Ujeżdżam takie dwa sezony. Miałem także Ultragripy, ale bez rewelacji. Na śnieg rewelacyjne są Nokiany, lecz na mokrym są już takie sobie.

Jedyna wada Dunlopów to efekt odkształcania się opony pod ciężarem auta. Jak auto stoi z tydzień i wyjeżdżam to na początku opony zachowują się jakby miały bicie. Efekt ustępuje samoistnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiedziałem, że AdaSch się odezwie

 

tak, na forum fiata też przestrzegam, ale tam ludzie niestety je pokupowali ze względu na pasztetową cenę i strasznie płaczą. No cóż fwd a u Ciebie AWD więc tak tego nie czujesz.

 

w forku, chyba ze wszystkim jest ok :mrgreen:

 

na 4-5mm michelin wjeżdżałem na parkingi w górach gdzie nikt nie wjeżdżał

 

problem był z hamowaniem i sterownością.

 

 

testy były robione na fwd

 

Ja sam uznaje teraz tylko pirelli. w subaru P7 jako letnie i jestem mega zadowolony, zimówki GY UG3 poprzedniczki ug7+. Ciąg mają brdzo dobry, średnio oceniam kierowalność,

 

do fiata kupiłem p7 cinturato, a zimówki sottozetro. Jeździ się bardzo dobrze. Też kupiłem je bo powygrywały testy czy jakoś tak no i byłem pod wrażeniem p7 w subaru.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w FWD miałem Pirelli carving. Jako, że mieszkam na południu i często wyjeżdżałem na narty skusiłem się i powiem Wam szły po śniegu jak z łańcuchami ale przy wyższych prędkościach trochę sprawiały wrażenie jakby były za miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w FWD miałem Pirelli carving. Jako, że mieszkam na południu i często wyjeżdżałem na narty skusiłem się i powiem Wam szły po śniegu jak z łańcuchami ale przy wyższych prędkościach trochę sprawiały wrażenie jakby były za miękkie.

Czyli zachowywały się tak jak powinny opony na ciężkie warunki zimowe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcówce zimy zdążyłem chwilę pojeździć na dunlopach winter sport 3d roz. 215/65/R16. Wcześniej jeździłem kilka sezonów na dunlopach winter sport M3 meganką i byłem bardzo zadowolony, poniżej 4mm nie polecam jazdy.

Na pewno lepiej się jeździło niż obecnie na geolanderach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do forysia D kupiłem felgi 16'' i założyłem uniroyale.

 

Są może trochę baloniaste ale to dobrze.

 

Super opona, ma rozsądną cenę, dobre parametry, sprawdzona w zimie nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Wszystko ( z felgami, oponami, śrubunkiem, wyważeniem, pierścieniem centrującym i przekładką ) w cenie czterech opon x 17''.

 

 

Pamiętajcie im na drodze gorzej tym dla nas lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal chciałem kupić na lato (po przejażdżce trasą Katowicką w deszczu - deszczowych opon mi się zachciało :)). Nie były jednak dostępne w oponeo (mimo, że znajdowały się na stronie z dostępnością kilku dni - na dole jest info, że ta strona nie jest ofertą handlową w rozumieniu, itd. - olali mnie jednym słowem). Kupiłem Bridgestone ER300 i jest OK. No ale to OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pod wrażeniem możliwości opon Sava Eskimo , jeżeli chodzi o jazdę po śniegu to jest to to czego właśnie oczekuję , i jakoś nie mogę sobie wyobrazić że może być lepiej . Ale pewnie mało miałem okazji aby pojeżdzić na bardziej markowych :oops: ....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie mało miałem okazji aby pojeżdzić na bardziej markowych :oops: ....

I po śniegu raczej lepiej nie pojeździsz na żadnej bardziej markowej (nie piszę tu o oponach w wersjach "nordyckich"), bo te opony sa bardziej uniwersalne. Tzn. będą od Savy lepsze na wodzie i suchym oraz przyzwoite na sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pirelkę skopriona, takie sobie.

Wymieniłem na nokiana WR G2, na mokrym znacznie lepiej się trzymają albo pirelki były już troszku nieświeże.

Na śniegu bez szału, dalej łańcuchy na przód muszę wrzucać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki szacun i wielkie dzieki za odp testy testami a opinie Was użytkowników są dla mnie bezcenne

nasuwa mi sie jeszcze pytanko , ale to już do posiadaczy ewentualnych zmienionych alu na lato

Jakie proponujecie do nowego foresterka

Chciałbym te które mam fabrycznie z najlepszymi na świecie :-) Geolandarami wrzucić na zimowe kółka z oponklai strikte Winter a na lato zakupić cos nowego alu na 17

i stąd wlasnie moje pytanko -jakie aluski ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem od salonu pirelki więc nie było okazji :-)

Ale idąc za rozumowaniem że coś jest do wszystkiego to jest do niczego :wink:

To szału bym się raczej nie spodziewał.

 

Na mokrym i niezbyt zaśnieżonym może, ale w kopnym albo w tej mazi vel błocie pośniegowym, no nie wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka, że prawdziwej i dobrej zimówki nic nie zastąpi. ALE ! Geo to opona, która dobrze zachowuje się w okresie przejściowym, kiedy czasem popada śnieżek, czasem zaświeci słońce, czasem jest ciepło, a czasem trzaska mrozem. Jesienią jak pogoda była bardzo niezdecydowana to doceniałem to jak zachowywała się w tych warunkach Geo. O niebo lepiej niż inne klasyczne letnie opony z jakimi miałem do czynienia. W śnieg się dobrze wgryzają, zarówno suchy jak i mokry. Przy niewielkich mrozach nie twardnieją (niektóre inne opony robią się twarde jak beton) co również zapewnia spore bezpieczeństwo. Przy większy mrozach jest kicha jak z każdą letnią, wtedy już trzeba wymieniać na zimówki. Ogólnie to z oponami kwestia jest trudna. Wiele zależy od umiejętności i stylu jazdy. Ja po prostu przy gorszych warunkach trochę odpuszczam, a jak ktoś ma tendencję do wciskania niezależnie od pogody to Geolandar nie da rady.

 

Podsumowując: Geolandar dobry na okres przejściowy ale na typowy sezon zimowy zdecydowanie polecam dobrą zimową oponę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: Geolandar dobry na okres przejściowy ale na typowy sezon zimowy zdecydowanie polecam dobrą zimową oponę. :)

 

To ile razy zmieniasz te opony w sezonie? Nie lepiej Geolandara wywalić do smieci i po bożemu stosować dobre letnie i dobre zimówki i nie bawić sie w jakieś okresy przejściowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...