Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

@@radek_shin, fajny filmik i fajna jazda :) możemy się kiedyś umówić na testy porównawcze opon w potForkach - na moim s-turbo są nowe vredestein snowtrac 3 195/70/15 i jestem mocno ciekaw jak wypadną w porównaniu z bieżnikowaną oponą :) śnieżnie pozdrawiam z okolic Limanowej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy na forkach 2.0xt w oponach 16" jest też tak samo niskie cisńnienie jak na mojeje rozspisce?

 

16" akurat mam zimówki i nie powinienem się może czepiać ale co ciekawe manual od fiata mówi, że do zimówek należy dobić 0,2+ bara

 

jakie jest wasze zdanie apropos ciśnień dla 16" zimówek

 

pozdrawiam

 

post-3100-0-89186800-1421191791_thumb.jpg

dla porównania ten sam  forek ale sti

post-3100-0-86249800-1412770532_thumb.png

 

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam zagwostkę ile pompowac zimówki w 2,5 XT ...

Mam podobną naklejkę i tak pompuję ale w 16" zimówkach przy takim ciśnieniu na pustym aucie opony są dziwnie "sflaczałe" tworzy sie taki "balon" dużo większy niż w innych aucie o podobnym profilu opony ... nie wiem może to specyfika opony (GoodYear Ultragrip 8 Performance) ale nic nie piszą żeby dawać im większe ciśnienie niż zalecane ...

Ktoś ma jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zwykle opony 4x4 są to XL, czyli o zwiększonej nośności. Te podziały chyba nie nadążają za zmianami w motoryzacji. Dawniej 4x4 w większości były to ciężkie auta terenowe lub duże SUV-y. Chyba stąd ten podział wynika.

 

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem takie opony ZIMA APOLLO 215/65R16 98H MONTAŻ + UBEZPIECZENIE (5702562079) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , rozmiar forkowy tylko ,że przez 65 zamiast 60 jaka jest różnica w wysokości pomiędzy  profilem 60 a 65? Byłem z kolegą jego samochodem i nie miałem jak przymierzyć na żywo, ale wydaje mi się ,że te 65  są dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@tedimy99 różnica średnicy wynosi ok.21mm czy ponad 3%,to sporo. 

Ale do Forka i tak wejdą. :P

Tylko jak zmierzyłem miarką średnicę tej opony to jak dobrze pamiętam wynosi 74cm a obecnie mam Nokiany 215\60\16 z 5mm bieżnikiem i ich średnica to 66cm jak to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko jak zmierzyłem miarką średnicę tej opony to jak dobrze pamiętam wynosi 74cm a obecnie mam Nokiany 215\60\16 z 5mm bieżnikiem i ich średnica to 66cm jak to możliwe?

Mowa oczywiście o standardowym rozmiarze opon,opony w tym rozmiarze mogą różnić się poszczególnymi wymiarami zależnie od ich producenta i modelu. ;)

Nokian jak widać normę trzyma,bo średnica nowej opony w tym rozmiarze to 664,4mm,zapewne te rozmiary są uśrednione.

Opona 215/65/16 w uśrednieniu ma średnicę 685,9mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pisałem w temacie ogólnym po czym znalazłem specjalny dla forków :)

 

Poszukuję opon zimowych do swojego leśnika w rozmiarze 17" i myślałem o 215/55/17 czy takie parametry będą dobre ? Druga sprawa dostałem propozycję zakupu opon zimowych w rozmiarze 215/60/17 czy będą dobre ? Jakaś znaczna różnica? Zmiana na lepszą czy gorszą stronę ? Jeszcze jak macie jakieś sprawdzone opony to chętnie posłucham opini :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu91

Popatrz sobie na pierwszy lepszy kalkulator zamienników, np: http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon i zobacz o ile większa będzie opona ...

Dla Twojego modelu rozmiar "fabryczny" to 215/60R16.

215/55R17 to +0,6% średnicy, czyli ok.

Ten kalkulator, który wkleiłem podaje ZAMIENNIKI, czyli różnica średnicy do max. 2%.

215/60R17 to nie jest zamiennik, inna porównywarka pisze:

Różnica średnic podanych kół wynosi
26 mm
Różnica wskazań prędkościomierza: minus 3.9 %
(Nowe koła mają większą średnice i obracaja się wolniej)

 

A czy to jest zmiana w lepsza czy gorszą stronę, to odpowiedz sobie sam ... Zależy co chcesz osiągnąć - większy prześwit, czy przyspieszenie ... ;-)

Edytowane przez TOMA52
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy można do forestera sh założyć na felgę 17 opony 215/60?

Przez niedopatrzenie kupiłem opony 225/65 i po założeniu okazało się, że jest tylko kilka milimetrów luzu na tylnych kołach. Oryginalna i zalecana przez producenta opona to 225/55 (takie mam letnie) i m.in. 215/55. Czy opona o promieniu większym o 5,25 mm będzie w porządku? Te, które nie pasowały miały o 22,5 mm większy promień. 

Sprzedawca zapewnił mnie, że opony 215 będą pasowały na tą samą felge co 225.

Jeśli nie to jaki proponujecie zamiennik opony Nokian SUV wr3?

Edytowane przez deyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...