Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie.

Minęły dwa sezony użytkowania opon bieżnikowanych i zdecydowałem się wywalić je na śmietnik mimo całkiem sporej ilości "mięsa" na nich.

Filmik z użytkowania ich w pierwszym sezonie pewnie widzieliście. Drugi już tak różowy nie był. 

 

Rozglądam się za zimówkami i rozważam rozmiary (fabryczny) 215/60 R16 oraz ew. 215/65 R16.

Opony użytkowane będą praktycznie tylko i wyłącznie w Małopolsce. Głównie "Zakopianka" i ew. boczne drogi gdy, z całym szacunkiem, Cepry "Zakopiankę" zablokują. 

W ostatnim sezonie śniegu u nas jak na lekarstwo było stąd pytanie o oponki polecane w moje rejony i w podanym rozmiarze.

I na koniec postu - Federal Himalaya Iceo. Co to jest? Sprzedawane w sklepie internetowym z marką naszych pojazdów w domenie.

https://www.youtube.com/watch?v=jsetvHJ-nBU

 

Wie ktoś, jak to będzie jeździło po odśnieżonej, czy mokrej "Zakopiance"? Nie, żebym brał je wcześniej pod uwagę, ale cena jest mega konkurencyjna.

 

Dodam, że mierzyłem w półkę opon typu: Hankook Winter I-cept Evo 2, Falken Eurowinter HS449 (jednak znów Falken?) oraz Nokian WRD3.

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@muzyk, Obejrzałem wnikliwie. Sugerujesz CrossClimate? Czy chodziło Ci konkretnie o Conti WinterContact?

 

Szkoda, że wywaliłem nagrania z kamerki, jak bieżnikowana zachowywała się na suchym i w deszczu. W śniegu i na oblodzeniach mogłeś zobaczyć we wcześniej zamieszczonym. Dlatego jednak potrzebuję pewnej opony, a taką wydaje się użyty w teście Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar oryginalny 215/60/16 

Opony Geolandery tylko nie pamiętam jakie, jeszcze nie miałem z nimi problemu ale to nie jest "dobra" guma.

O osobiście będę kupował CrossClimate Michelin, chociaż bieżnik Goodyear Vector 4seasons  gen-2 bardziej mi się podoba, ale w gumie nie o wygląd chodzi.

 

A Bielsko i oklice już nie pamiętam kiedy "prawdziwa" zima nawiedziła, a kiedyś to były zimy,  że jak na Biały Krzyż jechałeś to bandy śnieżne na kilka metrów po obu stronach...

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@radek_shin, ja użytkuję Vredestein Snowtrac 3 w rozmiarze 205/70/15 w moim s-turbo i w okolicach Limanowej i Nowego Sącza spisują się super :) zwłaszcza w świeżym, kopnym śniegu i błocie pośniegowym idą jak burza, nieco gorzej wypadają na takim zajezdzonym przylodzonym śniegu ale i tak uważam że są to bardzo dobre oponki.

 

Ewentualnie Yokohama W.drive - mój ojciec ma takie w Forku 06 (wolnyssak) i też sobie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie :) A czy ktoś z was użytkuje jakieś opony zimowe Nokian Wr Suv 3. 215/65/16 bo tak myśle jeszcze nad takim rozmiarem bo trochę wyżej Forek pójdzie :) Pozdro

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam na OBK 215/65R16 Nokiany i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Minęły dwa sezony użytkowania opon bieżnikowanych i zdecydowałem się wywalić je na śmietnik mimo całkiem sporej ilości "mięsa" na nich.

 

Opony bieżnikowane to bardzo specyficzny wyrób. Na suchym głośne, na mokrym śliskie. Ja już do któregoś z kolei auta kupuje takowe z premedytacją, ale jeżdżę w specyficznych warunkach (w górach) i jak się kończy zima od razu zmieniam. Jak pogadacie z zmotoryzowanymi góralami, którzy robią troszkę kilometrów zimą to chyba każdy powie że na śnieg nie ma lepszej opony niż bieżnikowana :) Niestety jazda po czarnym, długie trasy na tych oponkach wymaga zatyczek do uszu i skupienia jak mistrz Joda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozmiar oryginalny 215/60/16 

 

Opony Geolandery tylko nie pamiętam jakie, jeszcze nie miałem z nimi problemu ale to nie jest "dobra" guma.

 

O osobiście będę kupował CrossClimate Michelin, chociaż bieżnik Goodyear Vector 4seasons  gen-2 bardziej mi się podoba, ale w gumie nie o wygląd chodzi.

 

A Bielsko i oklice już nie pamiętam kiedy "prawdziwa" zima nawiedziła, a kiedyś to były zimy,  że jak na Biały Krzyż jechałeś to bandy śnieżne na kilka metrów po obu stronach...

Aktualizacja po kilku tyś . przebiegu na Michelin CrossClimate

Trakcja bajka od teraz tylko wielosezonówki

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozmiar oryginalny 215/60/16 

 

Opony Geolandery tylko nie pamiętam jakie, jeszcze nie miałem z nimi problemu ale to nie jest "dobra" guma.

 

O osobiście będę kupował CrossClimate Michelin, chociaż bieżnik Goodyear Vector 4seasons  gen-2 bardziej mi się podoba, ale w gumie nie o wygląd chodzi.

 

A Bielsko i oklice już nie pamiętam kiedy "prawdziwa" zima nawiedziła, a kiedyś to były zimy,  że jak na Biały Krzyż jechałeś to bandy śnieżne na kilka metrów po obu stronach...

Aktualizacja po kilku tyś . przebiegu na Michelin CrossClimate

Trakcja bajka od teraz tylko wielosezonówki

 

PzDr

 

 

A na ubitym śniegu czy lekkim oblodzeniu nie sprawiają problemu? Oglądałem filmik na youtube taki amatorski i właśnie w takich warunkach CrossClimate była słabsza o zimówki, poza tym było całkiem poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w końcu do Bielska dotarła zima (poprzednie dwa lata nie było zimy) i jeździłem w każdych warunkach i było problemu, wiadomo pomaga napęd w samochodzie ale dlatego kupiłem je dla Forka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po poprzednim właścicielu Cooper WEATHER MASTER ST 2 215/60R16 95 T kupione w 2014. Sprawdziłem na all...o -  o kurczę...drogie. Warunki u mnie zimowe i auto daje radę, jadnak nie mam porównania do innych opon w foresterze. Mam jednak wrażenie, ze na ubitym śniegu - bardzo śliskim - pewniej sie prowadzi moje Justy, a tam czterech Chińczyków za 530 z wymianą...Może to jednak kwestia rodzaju napędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...