Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, tamer9 napisał:

tak trochę w temacie dyskusji o e-boxerze ;)

 

I kto by pomyślał, ze to TOYOTA wrzuci do sprzedaży fajna „rajdówkę”, wróci Supra, Hilux dostanie nowy, mocniejszy silnik i w pompie maja ekologów. A Subaru zacznie celować w „50+” :D 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

I kto by pomyślał, ze to TOYOTA wrzuci do sprzedaży fajna „rajdówkę”, wróci Supra, Hilux dostanie nowy, mocniejszy silnik i w pompie maja ekologów. A Subaru zacznie celować w „50+” :D 

Możliwe, że pomyśleli by tacy, którzy rozpaczali 25 lat temu po tym jak ówczesny dominator odcinków rajdowych - Toyota Celica - została wyrzucona z rajdów. Wtedy legenda Subaru dopiero się rodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

w pompie maja ekologów. A Subaru zacznie celować w „50+” :D 

Ale, 50+ też chcą mieć normalny silnik. Mam 156 konną imprezę i nie wyobrażam sobie, żeby tam było choćby pół konia mniej. To, co tam włożyli, to już jest absolutne nieprzekraczalne minimum, a i tak d..y nie urywa. To jak to ma jeździć w aucie sporo cięższym bez aerodynamiki? Mam nadzieję, że kiedyś te ekodebile będą powywieszani.

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

A Subaru zacznie celować w „50+” :D 

Jak widzę Alfę Romeo Stelvio (mój szwagier ma) to też djabli mnie biorą jak pomyślę o Foresterze. W Stelvio jest nawet 500 KM w quadrifoglio verde. Subaru przestało produkować XT - dokłądnie w dwudziestolecie wprowadzenia modelu na rynek. Przy prezentacji SK przedstawiono poprzednie generacje, omawiano model i o XT nawet słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mechanik napisał:

Przy prezentacji SK przedstawiono poprzednie generacje, omawiano model i o XT nawet słowa.

 

Może jeszcze zretuszują stare zdjęcia i katalogi i powycinają z nich wszystko z turbo. W ZSRR już tak poprawiano historię ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mechanik napisał:

Jak widzę Alfę Romeo Stelvio (mój szwagier ma) to też djabli mnie biorą jak pomyślę o Foresterze. W Stelvio jest nawet 500 KM w quadrifoglio verde. Subaru przestało produkować XT - dokłądnie w dwudziestolecie wprowadzenia modelu na rynek. Przy prezentacji SK przedstawiono poprzednie generacje, omawiano model i o XT nawet słowa.

Dobrze ze i są tez takie samochody , kto potrzebuje 500 KM  i stać go na takie auto to ma możliwość kupienia pod innym znaczkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mechanik napisał:

Jak widzę Alfę Romeo Stelvio (mój szwagier ma) to też djabli mnie biorą jak pomyślę o Foresterze. W Stelvio jest nawet 500 KM w quadrifoglio verde. Subaru przestało produkować XT - dokłądnie w dwudziestolecie wprowadzenia modelu na rynek. Przy prezentacji SK przedstawiono poprzednie generacje, omawiano model i o XT nawet słowa.

No i właśnie dlatego dla takich jak my są inne marki i stare Subaru. Ja długo zastanawiałem sie nad autem do zabawy na torze, ale takim, którym spokojnie da sie dojechać 200km po drogach cywilnych. Budżet 50-70k. Po objezdzeniu wielu aut z różnymi napędami, finalnie trafił sie ciekawy STI i już stoi pod domem. Oprócz tego, ze jednak naprawdę fajnie to jeździ, to ma jeszcze cos, czego nie ma jakiekolwiek inne auto - społeczność. Grupę pozytywnie zakręconych petrolhedow. 

Dziś Subaru celuje w inna grupę docelową. E-boxer mnie nie przekonuje, ale ktos już wklejała, ze można w CZ kupić OBK 2,4DIT za jakies 245k. Ma sens. 

No i... podobno pod koniec 2021 nowe STI :) Z baterii tylko akumulator i bateryjki w pilocie. Czekamy.

A tymczasem fajnie, ze marka jest, radzi sobie na nowych Klientach i nie znika jak Infinity.

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tsunetomo napisał:

można w CZ kupić OBK 2,4DIT za jakies 245k. Ma sens. S

No i... podobno pod koniec 2021 nowe STI :)

 To są dwie najlepsze informacje od ponad roku :) CZ - rozumiem, że to Czechy, czyli nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i w Polsce się pojawiło, jeśli to oficjalny import. A, sądzisz, że STI trafi do Europy? Greta T. może pokręcić noskiem, że za dużo CO2 i skończy się, jak zwykle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jabubmw napisał:

 To są dwie najlepsze informacje od ponad roku :) CZ - rozumiem, że to Czechy, czyli nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i w Polsce się pojawiło, jeśli to oficjalny import. A, sądzisz, że STI trafi do Europy? Greta T. może pokręcić noskiem, że za dużo CO2 i skończy się, jak zwykle..

OBK niestety „używany” z przebiegiem 45km. Nie wiem jak z gwarancja. Subaru w CZ bardzo popularne. I tak panuje tam otworzyć spółkę wiec się rozeznam co z autami. Jak zaczną nas wpuszczać ;)

A co do nowego STI... mam nadzieje, ze to nie tylko plotka z kręgów z zbliżonych do SIP ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jabubmw napisał:

 To są dwie najlepsze informacje od ponad roku :) CZ - rozumiem, że to Czechy, czyli nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i w Polsce się pojawiło, jeśli to oficjalny import. A, sądzisz, że STI trafi do Europy? Greta T. może pokręcić noskiem, że za dużo CO2 i skończy się, jak zwykle..

A Czechy są przecież w unii europejskiej tak jak Polska i co tam maja inne normy spalania, tlenków itp? Bo czegoś nie kumam...;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jabubmw napisał:

 To są dwie najlepsze informacje od ponad roku :) CZ - rozumiem, że to Czechy, czyli nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i w Polsce się pojawiło, jeśli to oficjalny import. A, sądzisz, że STI trafi do Europy? Greta T. może pokręcić noskiem, że za dużo CO2 i skończy się, jak zwykle..

 

14 minut temu, Tsunetomo napisał:

OBK niestety „używany” z przebiegiem 45km. Nie wiem jak z gwarancja. Subaru w CZ bardzo popularne. I tak panuje tam otworzyć spółkę wiec się rozeznam co z autami. Jak zaczną nas wpuszczać ;)

 

9 minut temu, Grzesiek89 napisał:

A Czechy są przecież w unii europejskiej tak jak Polska i co tam maja inne normy spalania, tlenków itp? Bo czegoś nie kumam...;) 
 

 

Panowie, opisywany przez Was Outback w Czechach nie ma nic wspólnego z oficjalną dystrybucją a jest do zamówienia w firmie importującej wozy ze Stanów i Kanady. Czas realizacji 12 tygodni. ;)

https://www.tipcars.pl/subaru-outback/suv/benzyna/subaru-outback-2-4t-premier-xt-3834408.html

 

Tu macie stronę importera.

https://www.impexta.com/

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzesiek89 napisał:

A Czechy są przecież w unii europejskiej tak jak Polska i co tam maja inne normy spalania, tlenków itp? Bo czegoś nie kumam...;) 
 

Import chyba z Kanady. Zapewne ktoś policzył, ze się opłaca. Czy Subaru obejmie taki pojazd gwarancją tego nie wiem. Sprawdzę. 
swoja droga na poprzednie STI dawali 5 lat gwarancji i 200k km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Import chyba z Kanady. Zapewne ktoś policzył, ze się opłaca. Czy Subaru obejmie taki pojazd gwarancją tego nie wiem. Sprawdzę. 
swoja droga na poprzednie STI dawali 5 lat gwarancji i 200k km. 

Nie obejmie, i na przeglądy okresowe tez do stanów :D

Jak ja kupowałem forestera to rozmawiałem z gościem w salonie  o sprowadzeniu itp. Nie ma gwarancji na taki samochód, tak mi powiedział. Dał mi przykład klient który chciał kupić Tribeca ale w Pl kosztował prawie 200 tys a w USA 100 tys + opłaty, i próbował na sprzedawcy wymóc żeby mu go ściągnął i jeszcze dał mu gwarancje:facepalm:

Dla mnie taki nowy  samochód jest nie do przyjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jabubmw napisał:

Mam nadzieję, że kiedyś te ekodebile będą powywieszani.

O ile zgadzam się co do tego, że pod przykrywką ekologii zabiera się nam fajne auta i też mnie to denerwuje, to stanowczo jestem przeciw tego typu wypowiedziom. Dlatego dostajesz też ostrzeżenie za nawoływanie do nienawiści.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Michał W. napisał:

Czas realizacji 12 tygodni. ;)

W rodzinie na BMW X3 od dealera trzeba było czeka jeszcze dłużej ponad 7 miesięcy. Tak więc oczekiwanie na auto z USA trzeba przyjąć na klatę. 

 

32 minuty temu, Grzesiek89 napisał:

na przeglądy okresowe tez do stanów

Na przeglądy okresowe do dobrego warsztatu zamiast ASO. Nie dość że w ASO chore ceny to jeszcze słaba robota. W ASO Jeep przykładowo problemem stało się naciągnięcie hamulca ręcznego, czy odpięcie/zapięcie łączników stabilizatora. Wymiana szyby przedniej w ASO czekanie na szybę dwa miesiące po czym pracownicy ASO ją stłukli koszt ponad 4tys PLN - w nie ASO wymiana od ręki, koszt 2000 PLN więc brak odwiedzin w ASO to na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radiolog napisał:

Wszystko pięknie jak coś nie klęknie istotnego

Dokładnie tak. Subaru to raczej bezawaryjne auta, ale zdarza się. Nowe auto to tez spokój w takich przypadkach. Poprzednie Volvo zmuszało mnie do częstych wizyt w ASO, ale wszystko na gwarancji, profesjonalnie i auto klasy porównywalnej lub wyższej na cały okres naprawy. 

Tutaj tak sie nie da.

Swoją drogą w CZ ciagle w ofercie Levorg 150KM wolny ssak. I Impreza 1,6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

Dokładnie tak. Subaru to raczej bezawaryjne auta, ale zdarza się. Nowe auto to tez spokój w takich przypadkach. Poprzednie Volvo zmuszało mnie do częstych wizyt w ASO, ale wszystko na gwarancji, profesjonalnie i auto klasy porównywalnej lub wyższej na cały okres naprawy. 

Tutaj tak sie nie da.

Swoją drogą w CZ ciagle w ofercie Levorg 150KM wolny ssak. I Impreza 1,6. 

Można wykupić gwarancję na auto (zwłaszcza nowe) lub ubezpieczyć koszty napraw.

http://faktymotoryzacyjne.pl/gwarancje-na-auta-uzywane-opinie-o-gethelp-autostrada-i-inne/

Brak gwarancji daje też wiele swobody w innych sprawach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaca68 napisał:

Ale że afrika twin to motocyklowy demon prędkości? To raczej taki e-boxer wśród jednośladów. :OO:


Chyba nie jechałeś nigdy Africa po 2016 roku produkcji , wtedy mógłbyś porównywać do e-boxera, nie jest to ścig, ale do setki 4 s ma i 95 KM przy 250 kg, czyli forek musiałby mieć z 500 KM na bidę, żeby jechał tak samo.

Pochwal się czym jeździsz Ty

Edytowane przez radiolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, radiolog napisał:


Chyba nie jechałeś nigdy Africa po 2016 roku produkcji , wtedy mógłbyś porównywać do e-boxera, nie jest to ścig, ale do setki 4 s ma i 95 KM przy 250 kg, czyli forek musiałby mieć z 500 KM na bidę, żeby jechał tak samo.

Pochwal się czym jeździsz Ty

I Ty, osoba pisząca o szkodliwym wpływie na psychikę użytkowników i bezpieczeństwo na drogach mocnych samochodów, dla odmiany epatujesz swoim motorem? Pisząc, ze „potrzebę szybkiego wyprzedzania realizujesz na moto”? 
Podejrzewałeś tu u kogoś rozdwojenie jaźni... ;)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

I Ty, osoba pisząca o szkodliwym wpływie na psychikę użytkowników i bezpieczeństwo na drogach mocnych samochodów, dla odmiany epatujesz swoim motorem? Pisząc, ze „potrzebę szybkiego wyprzedzania realizujesz na moto”? 
Podejrzewałeś tu u kogoś rozdwojenie jaźni... ;)

 

 

 

 O jeździe na motocyklu mogę porozmawiać z motocyklistą, poza tym nie  piszę, ze raz motocykl jedzie,a raz że nie jedzie, albo że jest cudny, a zaraz że do bani. Wypowiadam się w ramach jednego pojazdu .

A na koniec uwaga- o jednośladzie mówimy motocykl , a nie motor.

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radiolog napisał:

Chyba nie jechałeś nigdy Africa po 2016 roku produkcji , wtedy mógłbyś porównywać do e-boxera, nie jest to ścig, ale do setki 4 s ma i 95 KM przy 250 kg, czyli forek musiałby mieć z 500 KM na bidę, żeby jechał tak samo.

Pochwal się czym jeździsz Ty

Masz racje nie jechałem. Byłem ze znajomym na Sardynii, on na "królowej" - tak ją nazywał, nie miał startu do Caponorda jak mnie naszło na większe odwijki na winklach. Poza tym fajne moto. Tak jak e-boxer, też fajny, ale mało szybki. :OO:

DSC_0287(1).JPG

 

ps. Foto z Rumunii

Edytowane przez Jaca68
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...