Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kokos napisał:

Moim zdaniem potwierdzają się informacje, że Forka nie będzie w sprzedaży w PL

Spokojnie... będzie hybryda zatem jest szansa

Nowy Forester ma swój urok zachowując cechy poprzedników.... i coś mi się zdaje że za oceanem nowy Forester będzie się bardzo dobrze sprzedawał....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w stylistyce była większa pomiędzy generacją III i IV, teraz widzę to bardziej jako mocny FL generacji IV. Na dzień dzisiejszy oceniając tylko i wyłącznie wizualnie - moja ocena :

 

Na plus :

- Eye Sight ;

- nawiew na tył ;

- obicia drzwi ;

- wyprofilowanie foteli ;

- brak tabletu na środku ;

- deska rozdzielacza - tzw. kształty heksagonalne ;

- ledy jako dzienne/przeciwmgielne.

 

Na minus :

- brak turbo benzyny ;

- tylne światła ( klosze ) ;

- progi ;

- nadkola - szczególnie tył - "napompowanie " wchodzi praktycznie na klamki ;

- chromy przy światłach dziennych/przeciwmgielnych ;

- chrom na klamkach drzwi ( tak mi się wydaje - zdjęcie z zielonkawym Forkiem );

- ręczny na guzik

 

Edytowane przez Woszkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sytuacja powoduje, że zaczynam się zastanawiać nad aktualizacją do XT'18. Od MY'15 trochę ulepszeń weszło, a wszystko wskazuje na to, że jeśli w ogóle, to kolejny XT pojawi się za kilka dobrych lat, i coś czuje że już nie będzie w nim tego charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester z US miał praktycznie zawsze silnik 2,5 litra z którym nigdy nie był sprzedawany w Europie. Zapowiedzieli hybrydę (wedle tego co zrozumiałem również dostępną w US jeszcze w tym roku). Skoro tak, to pewnie i do nas trafi by spełnić emisję flotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapał ktoś z Was jak z rozmiarem bagażnika ? Bo widziałem jedynie info o przestrzeni po rozłożeniu foteli a ciekaw jestem samego bagażnika. Ogólnie z zewnątrz podoba mi się bardziej obecny model niż ten nowy ale od biedy nie ma co narzekać, mogło być przecież gorzej :) Szkoda tylko tego XT choć mam nadzieję że po roku dorzucą jednak jakiś mocniejszy silnik. No i jakoś zaciera się różnica między forkiem a outbackiem. Wcześniej forek był mniejszy, zwinniejszy a teraz zbliżył się do outbacka i będzie jeszcze więcej dylematów "którego wybrać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo musieli kupić tych przycisków do podgrzewania foteli :D

Pozostaje czekać, że hybryda będzie jakąś alternatywą ale obawiam się że i tam będzie bez szału jeżeli chodzi o moc.

Na plus będzie pewnie prowadzenie bo w XV jest bardzo dobrze no i klapa szybko się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jmiciuk napisał:

(...) Wcześniej forek był mniejszy, zwinniejszy a teraz zbliżył się do outbacka i będzie jeszcze więcej dylematów "którego wybrać"

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze Subaru "dba" o nas i tutaj w EU bedziemy wolni od takich dylematow... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek naprawdę fajny i charakterny. Przynajmniej tak sądzę ze zdjęć. Dziwne jest, że wersja SPORT (na zdjęciach) nie ma:
- aluminiowych pedałów
- skórzanej tapicerki (chociaż ta materiałowa wygląda zacnie)


Być może pakiet SPORT będzie funkcjonował niezależnie od wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Woszkowaty napisał:

Na plus :

 

Największy plus to będzie pewnie coś czego nie widać, czyli nowa platforma = lepsze prowadzenie

 

3 minuty temu, Siemek napisał:

Środek naprawdę fajny i charakterny

 

Chcesz go teraz obejrzeć na żywo, zobacz środek Imprezy i XV ;) Dokładnie to samo, łącznie z tapicerką materiałową, plus tych kilka pomarańczowych wstawek i pokrętło od x-mode. Przyciski od grzania tyłków też identyczne :D

 

3 minuty temu, Siemek napisał:

Dziwne jest, że wersja SPORT (na zdjęciach) nie ma:
- aluminiowych pedałów
- skórzanej tapicerki (chociaż ta materiałowa wygląda zacnie)

 

Auta na targi to wersje przedprodukcyjne, więc takie drobiazgi zostaną dołożone później

 

13 minut temu, Kukson napisał:

Pozostaje czekać, że hybryda będzie jakąś alternatywą ale obawiam się że i tam będzie bez szału jeżeli chodzi o moc.

 

I cena będzie pewnie zaporowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @aflinta   czy ktoś ściągnął ze Stanów Forka innego niż 2,5  ??  Więc wszystko zostaje po staremu.   Należy również pamiętać że jest to model produkowany w fabryce w Stanach.  

To co będzie wychodziło z Japonii może różnić się zarówno delikatnie stylistycznie jak i całkiem mocno silnikowo.  Póki nie ma wiedzy co będzie na Europę nie narzekajmy spekulując :-)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na gamę modeli Subaru w EU rzuca się w oczy, że FXT jest pewnego rodzaju aberracją. Bo mocowo gama wygląda tak:

1. STI

2. FXT

3. OBK

4.Levorg

 

czyli w EU po wyeliminowaniu Sti najmocniejszym autem byłby Forek zostawiając OBK daleko w tyle. 

Czyli z perspektywy EU logiczna wydaje się ogłoszona zmiana bo wtedy prawdopodobnie OBK dostanie ten odświeżony 2.5 N/A który go rozpędzi w 9,5 sek do setki. Ten sam silnik będzie w Forku. A potem mniejsze modele z 2.0 N/A a między nimi Levorg. 

 

Tyle, że moja teoria nie do końca pasuje do USA, bo tam jest OBK 3.6 - ale jeśli go skasują w MY2020 wszystko się ułoży pięknie. 

 

1. Ascent - wielka krowa potrzebuje dużego silnika 

2. OBK ex equo z Forkiem 2.5 N/A

3. Reszta 2.0, 1.6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku patrzac na cala sprawe narzekamy na nowego SF ze nie ma wersji XT, ze to ze tamto.

Przyklad z rodzinnego podworka – wujek obeznany z autami i w temacie, wierny fan aut z Bawarii ostatnio mowi do mnie: wiesz jechalem nowa impreza. Alez to auto sie prowadzi, moze nie jest szybkie ale prowadzenie, zawieszenia bajka. No i wykonczenie bez zarzutu. Znajac jego dosc surowe i wymagajace podejscie do samochodow, nalezy to uznac zdecydowanie za komplement. Coraz wyrazniej moim zdaniem, widac zmiane strategii Subaru, inny klient jest na celowniku niz 10-15 lat temu. Kiedys byly rajdy i szybkie kombi, teraz ma byc rodzinnie i bezpiecznie. Subaru stwerdzilo ze nie ma co konkurowac na rynku mocnych aut, bo jak wiemy jest tego masa. I poszlo w inna strone (nie mowie ze to zle), a szukajacym emocji za kolkiem w rodzinnym aucie pozostaje udac sie do innych salonow... 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

Troszke festyniarsko

17-2019-subaru-forester-sport-ny-1.jpg

14-2019-subaru-forester-sport-ny-1.jpg

Mnie tam się bardzo podoba. Z zewnątrz też jest OK. Ciekawi mnie tylko dlaczego @Dyrekcja milczy w tym wątku. Jedyny rozsądny argument (ale chyba naciągany :() jest taki, że MY19 będzie z 2.0DIT i jeśli rewolucja (bo tak trzeba to nazwać w przypadku Subaru) w środku jest na + tak jak w przypadku XV to informacja, że w MY19 będzie 2.0DIT mogłaby spowodować zachwianie sprzedaży MY18 jeśli cena będzie porównywalna. W przypadku gdy 2.0DIT nie będzie to i tak MY18 XT sprzedadzą się na pniu "w każdej" ilości po ogłoszeniu wycofania silnika z oferty. Niestety pewnie milczenie spowodowane jest tajemnicą handlową.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka nowoczesność w Foreterze 2019 a jeszcze oprócz informacji o otwartych drzwiach na wyświetlaczu jest kontrolka.... z poprzedniej epoki :) która mi pasuje w moim my 15

https://www.caranddriver.com/photo-gallery/2019-subaru-forester-playing-to-its-base-official-photos-and-info-gallery#14

 

Swoją drogą ...w oczy mnie kuje ten włącznik świateł awaryjnych - jego lokalizacja.

 

Ciekawe jeszcze jak te wszystkie udogodnienia przeniosą się na cenę  $

Edytowane przez Gość
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bmarcin napisał:

Kiedys byly rajdy i szybkie kombi, teraz ma byc rodzinnie i bezpiecznie. Subaru stwerdzilo ze nie ma co konkurowac na rynku mocnych aut, bo jak wiemy jest tego masa. I poszlo w inna strone (nie mowie ze to zle), a szukajacym emocji za kolkiem w rodzinnym aucie pozostaje udac sie do innych salonow...

 

tak tak, ja człowiek ogląda ich materiały promocyjne to często widzi się Panią za kierownicą, rodzinę, pieska, wożenie kwiatków w bagażniku. Do tego nie potrzeba 300 koni. To ma być rozsądny wybór bezpiecznego auta dla klasy średniej. Wiarygodność, bezpieczeństwo, niezawodność, pewność. A nie ogień z rury dym z opon i adrenalina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bardzozlymisio napisał:

tak tak, ja człowiek ogląda ich materiały promocyjne to często widzi się Panią za kierownicą, rodzinę, pieska, wożenie kwiatków w bagażniku. Do tego nie potrzeba 300 koni. To ma być rozsądny wybór bezpiecznego auta dla klasy średniej. Wiarygodność, bezpieczeństwo, niezawodność, pewność. A nie ogień z rury dym z opon i adrenalina. 

 

Ale trzeba przyznać, że póki co ta strategia działa idealnie, skoro sprzedaż ciągle rośnie. Fani turbo zniechęceni, ale akcjonariusze zachwyceni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GREGG napisał:

 

Ale trzeba przyznać, że póki co ta strategia działa idealnie, skoro sprzedaż ciągle rośnie. Fani turbo zniechęceni, ale akcjonariusze zachwyceni ;)

Nie bardzo się z tym zgodzę. Nie opieram się na statystyce, ale na odczuciach organoleptycznych - we Wrocławiu 8/10 nowych subaru to FXT. Jeśli wyleci z oferty to nie wierzę, że więcej niż 40% użytkowników wróci po wolnego ssaka.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jozef1972 napisał:

Myślę podobnie - jeśli nie będzie FXT MY19 - to raczej sporo klientów pójdzie szukać gdzie indziej...

Ja na pewno.

tutaj kilu stracą, na innym ryku zyskają kilkanaście tysięcy..

 

Jakie znaczenie ma rynek Polski skoro cała Europa sprzedaje mniej więcej 30 tys Subaru a w sprzedaż w Stanach to około 600 tys... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...