Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, dpassent napisał:

Sport ma 182KM. Czyli jednak bye bye 2.0 DIT? :(:(:( 

 

SPORT to tylko pakiet wizualny. Jak kiedyś w Fiacie BRAVO :)

1 minutę temu, B-52 napisał:

Byłoby bardzo szkoda. I myślę, że właściciele współczesnego XT, chcący zmienić swojego forestera na nowy model, mogą mieć dylemat. Ja raczej będę miał i to pewnie dość poważny.

 

Obecni właściciele XT 241KM raczej dylematu mieć nie będą :biglol:

Obym się mylił !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Siemek napisał:

Obecni właściciele XT 241KM raczej dylematu mieć nie będą :biglol:

 

Czy ja wiem? Nieskromnie wracając do własnego przykładu - mojemu w lutym stuknęło dwa lata u nas, więc za jakiś rok, czy tam trochę więcej może być już tęskno za czymś nowym i świeżym. No i jednak dylemat wtedy, czy zmieniać, jak już XT nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peteres napisał:

Wnetrze to takie "uszlachetnione" XV

 

Ja tam widzę praktycznie 1:1 jak XV. I nic dziwnego, impreza i forester to były zawsze w środku klony 

 

17 minut temu, Tarpan napisał:

Duży

 

Aż za duży, strasznie ociężała sylwetka, zwłaszcza z tyłu... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If you’re a longtime Forester fan, this is the point where you might notice something significant in the missing column. That would be a turbo engine. The 2019 Subaru Forester will arrive without one, Subaru officials explaining there just isn’t enough demand to warrant the option.

https://www.kbb.com/car-news/all-the-latest/2019-subaru-forester-suv-debuts/2100005286/

 

Jeśli dla US nie ma zapotrzebowania na turbo, to w EU na pewno nie będzie.... :(

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja chromu i czarnego plastiku wygląda moim zdaniem nie ładnie. A wersja Sport jest dosłownie brzydka - przekolorowana, pomarańczowe elementy na zewnątrz? Po co? Nadkoła bardzo duże, 18 calowe koła wyglądają jak szestnastki i w ogóle ten kwadratowy kształt :(

Przedobrzyli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, B-52 napisał:

Czy ja wiem? Nieskromnie wracając do własnego przykładu - mojemu w lutym stuknęło dwa lata u nas, więc za jakiś rok, czy tam trochę więcej może być już tęskno za czymś nowym i świeżym. No i jednak dylemat wtedy, czy zmieniać, jak już XT nie będzie.

Wg mnie statystyczny właściciel XT kupował to auto głównie dla motoru turbo 241 KM  czyli dla osiągów. Dlatego przypuszczam, że obecny właściciel XT szybciej poszuka innej marki niż przesiądzie się do nowego Forka. Co innego kierowcy wybierający celowo 2.0i. Problem kolejny to skala sprzedaży XT w całej gamie Foresterów. W Polsce sprzedają się głównie XT, co widać po ulicach. Ale po za Polską jest zdaje się odwrotnie i być może stąd decyzja Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może nowy motor 2.5 182KM będzie tak efektywny, że 8 sek do 100 km :)

Trzeba poczekać na testy, parametry, może Forester będzie lżejszy od obecnego, generalnie trzeba wszystkie zalety i wady poskładać w całość.

Każdy szuka czegoś innego i ma różne gusta. Generalnie jednak brak XT smuci i szans raczej nie widać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem załamany ofertą pod maską bo ogólnie całkiem fajne auto ale brak turbo i tylko 2.5 pewnie z CVT raczej wyklucza to auto no i wagowo pójdzie w górę, a to nie wróży rewelacyjnych osiągów.

Edytowane przez Kukson
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Siemek said:

...może nowy motor 2.5 182KM będzie tak efektywny, że 8 sek do 100 km :)

Trzeba poczekać na testy, parametry, może Forester będzie lżejszy od obecnego, generalnie trzeba wszystkie zalety i wady poskładać w całość.

Każdy szuka czegoś innego i ma różne gusta. Generalnie jednak brak XT smuci i szans raczej nie widać.

Nowe wydanie Imprezy i XV jest cięższe niż poprzednie. Wątpię, że nowy Forek będzie lżejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kukson said:

Ja jestem załamany ofertą pod maską bo ogólnie całkiem fajne auto ale brak turbo i tylko 2.5 pewnie z CVT raczej wyklucza to auto no i raczej wagowo pójdzie w górę, a to nie wróży rewelacyjnych osiągów.

Czuję, że wzrośnie sprzedaż XV kosztem Forestera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peteres napisał:

Czuję, że wzrośnie sprzedaż XV kosztem Forestera....

Teraz pytanie czy trafi Forek na nasz rynek, a dwa coś czuje że będzie spore zainteresowanie ściągnięciem Ascenta ze Stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peteres napisał:

Czuję, że wzrośnie sprzedaż XV kosztem Forestera....

żeby nie było jak w Alfie Romeo parę lat temu czyli wzrost sprzedaży MITO/GIULIETTA......bo innych nie było w ofercie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...