Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkich akumulator ale to każdy należy raz najlepiej dwa razy w roku doładować ładowarka/prostownikiem.

Bo po prawdzie tylko długa trasa pozwoli mu się naładować w pełni. Wyjazdy do pracy po 10-20 km tego nie zrobią. Nie ważne czy będziemy mieć 30Ah czy 80Ah. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a jak jeszcze StartStop nie jest wyłączone, to już całkiem słabo bywa...

 

Najlepiej sobie wpisać w kalendarz w komórce, jak SS działa to co kwartał... :biglol:

 

Akumulator podziała dłużej i zaskoczeń przy zimie też mniej będzie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2023 o 09:19, Adam12 napisał(a):

Panowie i Panie. Czy ma ktoś wiedzę jaki największy aku można załadować do SJ XT? Fabryczny jest 42Ah ale nie chcę wkładać zbyt dużego żeby uniknąć sytuacji permanentnego niedoładowania. Z góry dziękuję za pomoc. 

Ja wrzuciłem do mojego 65ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
po przejechaniu odległości jakieś 700 km od wymiany uszczelki pokrywy zaworów zauważyłem ,że zaczęła się znowu pocić z okolicy otworu na świecę. Czy w tym przypadku muszę zakupić nowy komplet czy można użyć tego samego tylko dać na uszczelki silikon wysokotemperaturowy? Wiadomo niby nie są to wielkie koszta ale idą ciężkie czasy więc jeśli nie trzeba to po co wydawać 2x.
A wymieniłeś uszczelki otworów świec ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipsx82A to nie jest jakiś aftermarket? Logika nakazuje by przykleić to na taśmę dwustronną, ale może jakiś as wymyślił wkręty... 

Z tego co się orientuję, to zdejmowany jest tylko ten dolny panel, pod czarną listwą. On jest na kołki + taśma, wtedy masz dziury montażowe. Polift jest gładki, przedlift ma wybrzuszenie. 

 

c0f63f17d3d68353f6a13c2409dfaa4e.jpg

 

Przedlift

87bc0f564900b9d4b2c4d322f764

 

Polift

image;s=1080x720

Edytowane przez MrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ipsx82 napisał(a):

U mnie polift ale jak kupię od przedlifta to bez problemu dolny panel przełożę z starych drzwi.

Te z allegro z tą czarną blendą ładne , nie porysowane ale pytanie jak ta blenda zamocowana.

Coś Ci się z drzwiami stało, że wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 23:47, Max 84 napisał(a):
W dniu 5.01.2023 o 13:13, ObywatelX napisał(a):
Witam,
po przejechaniu odległości jakieś 700 km od wymiany uszczelki pokrywy zaworów zauważyłem ,że zaczęła się znowu pocić z okolicy otworu na świecę. Czy w tym przypadku muszę zakupić nowy komplet czy można użyć tego samego tylko dać na uszczelki silikon wysokotemperaturowy? Wiadomo niby nie są to wielkie koszta ale idą ciężkie czasy więc jeśli nie trzeba to po co wydawać 2x.

A wymieniłeś uszczelki otworów świec ?

Wymieniłem. I właśnie z moich obserwacji z nich nadal cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<< Forester SF 1999r 2.0 125hp - skrzynia automatyczna >>

W związku z tym, że ukradziono mi z katalizatory i kolektor wydechowy, muszę wszystko na nowo dosztukować

- z katalizatorami nie ma problemu, zamiennik na allegro jest plug&play
- problem jest z kolektorem wydechowym

 

Czy możecie mi na 100% potwierdzić, że kolektor do wersji ze skrzynią manualną oraz kolektor do wersji ze skrzynią automatyczną niczym się nie różnią - są wątpliwości

Poniżej fota kolektora od niezawodnego forumowicza @pininfarin01, który nie podpasował do mojego Forczaka, unfortunately :( (info przekazał mi mechanik)

 

sssss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu mierzylem kompresję a co za tym idzie trochę kręciłem rozrusznikiem. Od tego czasu tuż po odpaleniu silnika w rozruszniku słychać coś jakby zgrzyt. Silnik odpala tak jaki wcześniej ale halasu nie było. Co to moze byc i czy rozrusznik można jakoś rozkręcić we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Co to za nietypowy grill na zdjęciu poniżej? Jak przeglądam ogłoszenia, to tylko to jedno auto taki ma? Czyżby indywidualnie polakierowany oryginał? Czy raczej jakaś inna rzeźba? Na razie zaczynam się dopiero orientować w temacie FXT, więc jestem wyczulony na nieregularności ;)

 

FXT grill.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ciekawostka, doładowany forek przestał ładować, ale tak zupełnie, nie wychodzi z podciśnienia. Myślałem że sztanga spadła z klapki ale siedzi, rusza się, grucha stawia jakiś opór więc cokolwiek by dmuchało a jest nic. Turbinka td04, nawet z pękniętym żeliwem coś by się odzywała, robiła 1 bar i nagle przestała, dziwna sprawa ;) Docelowo i tak pewnie zajrzę w gorącą stronę ale może ktoś miał podobną sytuację i niekoniecznie tam szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...