Jump to content

ipsx82

Użytkownik
 • Content Count

  1433
 • Joined

 • Last visited

About ipsx82

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  okolice Łodzi
 • Auto
  SUBARU LEGACY 2.2 GX 94 AT

Contact Methods

 • Website URL
  https://contact.experty.io/henryk-ac-serwis

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Coraz częściej na tego typu stopach przed torowiskiem pojawia się sygnalizacja składająca się z 2 świateł , czerwonego i pomarańczowego koło tego stopu. I gdy nadjeżdża tramwaj to zapala się czerwone a jak już pojedzie to miga cały czas pomarańczowe do czasu aż kolejny tramwaj nadjedzie.
 2. U nas jeszcze nie , ale w Shanghai byłem w listopadzie to na każdym skrzyżowaniu są kamery a dodatkowo co 3 lub 4 skrzyżowanie stoi na chodniku mini autobus policyjny ogrodzony barierkami a w środku z 10 monitorów i ze 4 Policjantów a po chodniku zapierdziela robot gąsienicowy z kamerami i rejestruje obywateli , mnie tez udało się z 4 razy zostać namierzonym przez tego robota. Jak się pytaliśmy zaprzyjaźnionej Chinki to za pomocą tych robotów wyłapują tych co nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i fotografują im twarze oraz nagrywają przewinienia . Później taki łamiący prawo ma problemy bo niedostanie kredytu, nie pozwolą na zakup biletu do kina czy nie dadzą paszportu na wyjazd za kraj.
 3. Ja stosuje styl poruszania sie po wiejskich drogach na takiej zasadzie że lewe lusterko pradopodobnie w rzucie pionowym dotyka lini środkowej, nie potrzeba przekraczac tej lini kołem. Taka jazda już pozwala omijać pobocza z dziurami itp. tak jeżdżąc raz trafilem na innego o takim stylu lub chyba gorszym bo ratowalem sie odbijajac w prawo. Nastepnego dnia zamawialem wklad do lusterka.
 4. Gdzieś już tu było to omawiane że powerbanki zwykłe się słabo do tego nadają z 2 powodów. Brak automatycznego wzbudzania i nie każdy pozwala na jednoczesne ładowanie się oraz zasilanie urządzenia.
 5. To albo mamy tak głupie społeczeństwo albo ten system jest bardzo awaryjny bo na 10 w 7 takich autach jeździ z przednim i tylnym załączone Jak by kamery montowali na dystrybutorze a nie na dachu to by nie było problemu z odczytem nalepki rejestracyjnej z szyby bo wiadomo ze podmieniają tablice ale tych nalepek raczej już nie.
 6. U mnie tego problemu nie ma bo mam 2 oddzielne obwody zasilania do przeciwmgielnych przednich i tylnych i gdy jest ta widoczność ograniczona do nawet 30 to w mieście jadę tylko na przednich załączonych , tylne sporadycznie jak wyjadę z miasta. Natomiast nowe auta maja chyba z oszczędności (teraz auta projektują księgowi) mają jeden włącznik do przednich i tylnych i tu jest ten problem. Kierowca chce sobie doświetlić krętą drogę przednimi a z automatu zapalają się i tylne.
 7. Niestety w pracy nie mam głośników, a czy na nagraniu słychać trąbienie gdy kamerkowicz po wjechaniu na główną spowalnia ? Bo zazwyczaj to tak się odbywa : 1) Wyjeżdża z podporządkowanej 2) Jadący główną widząc że ktoś mu się wpiernicza przed maskę zaczyna trąbić 3) Wpierniczający się na główna słyszy trąbienie i w akcie złości ja ci dam trąbić na mnie - hamuje 4) Trąbiący nie zwalnia i próbuje wyprzedzić dalej trąbiąc a następnie po wyprzedzeniu stwierdza ty hamujesz - ja tez potrafię i hamuje przed maską 5) Obtrąbiony zdziwiony że mu ktoś zahamował próbuje ominąć trąbiącego ale nie może bo mu uniemożliwia trąbiący i tak oto fala nienawiści się nakręca aż ktoś przegnie i dokona wykroczenia karnego w postaci bójki uszkodzenia ciała lub auta itp.
 8. Tu pasuje powiedzenie "trafiła kosa na kamień"
 9. Bo nie mając żadnego nr identyfikacyjnego czują się bezkarni na tych drogach. Jak by wprowadzili obowiązkowe OC na rowery i tablice rejestracyjne to momentalnie by nauczyli się pokornie jeździć zgodnie z przepisami .
 10. Nie da gwarancji bezpieczeństwa , da podwojenie budżetu państwa z mandatów.
 11. Ja widzę jeszcze inny problem , który się nasili po wprowadzeniu bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych. Cwaniacy zaczną rzucać się pod auta w celu wywalczenia odszkodowania. Po wprowadzeniu tego przepisu kamerka chyba będzie musem koniecznym by udowodnić że to wina pieszego a nie nasza.
 12. Czasem jest tak że kierujący z kamerką wie że racja jest po jego stronie i z premedytacją nie unika kolizji w myśl wyremontowania samochodu a przybyły patrol na miejscu pyta się o świadków lub o jakiś zapis wideo a tu nagle kierowca oznajmia ze kamera się popsuła i nie ma zapisu, a następnego dnia na yutube już zapis się znajduje.
 13. Po pierwsze to powinna być wyuczona świadomość nieuchronności kary bo z tym ostatnio coś kiepsko jest na drogach bo doświadczam tego codziennie jeżdżąc zgodnie z zmienioną organizacją ruchu na remontowanym odcinku. Niektórych baranów i cymbałów co utrudniają mi powrót do domu na jednokierunkowej to znam nr rej. na pamięć bo się nauczyli że brak kary (patrol policji pojawił się dopiero po 5 tygodniach pomimo dzwonienia codziennie przez 2 tygodnie). Po drugie jak by wprowadzili ostrzejsze kary (mandaty wyższe i konfiskata narzędzia przestępstwa) to może by z połowa zrezygnowała z wariowania na drogach. Po trzecie jeśli po raz drugi czy trzeci by złapali na tym że prowadzi po pijaku czy innych używkach to po wykorzystaniu 2 pierwszych kar (zabrane prawo jazdy, konfiskata mienia) to powinni zrobić pokazowy proces i dojebać 25 lat więzienia i upublicznić to w mediach by poszło na cała Polskę i nie tylko. Wyroki pokazowe to jedno z najskuteczniejszych metod odstraszania innych . swego czasu w latach 90 w USA zmieniano czynnik chłodniczy R12 na R134a w ramach ochrony środowiska i ustalono, że jeśli ktoś nadal będzie stosować R12 pomimo zakazu to dostanie karę finansową w przedziale 25000 - 300000 USD. Podczas kontroli jednego mechanika złapali jak stosował już nielegalny R12 i upublicznili proces dając najwyższą możliwą karę 300000 USD. A rozprawa była pokazywana w TV na całą Amerykę.
 14. Sklepali ustawę w nocy na kolanie to co za problem sklepać drugą odnośnie uniknięcia odpowiedzialności majątkowej poprzez oddanie majątku rodzinie. Gdzie by zapis był ze darowizna dokonana po dniu popełnienia wykroczenia jest unieważniana z automatu.
 15. To niech ta prawowita małżonka domaga się odszkodowania od barana męża sądownie , a chyba obecna władza klepał ustawę ze fikcyjne przepisywanie majątku jest karalne i podlega przepadnięciu na poczet kary (jeśli to mienie zdobyto ze środków nielegalnych) . https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1038583,weszly-w-zycie-przepisy-o-tzw-konfiskacie-rozszerzonej.html
×
×
 • Create New...