Skocz do zawartości

ipsx82

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1212
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O ipsx82

 • Tytuł
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Urodziny 13.07.1982

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  okolice Łodzi
 • Auto
  SUBARU LEGACY 2.2 GX 94 AT

Contact Methods

 • Website URL
  https://contact.experty.io/henryk-ac-serwis

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Przed sądem z policji dostałem jako ostatni po 3 miesiącach wezwanie w celu przesłuchania, ale nie jako pokrzywdzony a jako winowajca , gdzie pozostałych przesłuchano w okresie do 2 tygodni . Na przesłuchaniu wciskali mi winę nie słuchając moich wyjaśnień i skierowali sprawę do sądu zaocznego który na polecenie policji wydał wyrok winny, ja odwołałem sie od tego zaocznego wyroku z adnotacją o uniewinnienie mnie (i tu powinienem dodatkowo wnieść o wskazanie winnego) . A trzecia rozprawa w cywilnym o wskazanie winnego w celu uzyskania odszkodowania. Raczej ci z biura ruchu drogowego bo w sądzie Ci z interwencji zdań nie zmienili i potwierdzili notatki które sporządzili . Zeznania żony i męża na interwencji były różne a podczas przesłuchania na komendzie identyczne a w sądzie ponownie rożne bo osobno każde w tym sądzie i podczas interwencji było przesłuchiwane. Od kilku lat politycy biorą się za unormowanie tego zlepku przepisów w jednolity bo niektóre przepisy dotyczące tego samego są porozrzucane po całym kodeksie. Wydaje mi się że politykom nie na rękę unormowanie tego aby przepisy były jasne zrozumiałe bo by stracili dochody z mandatów do budżetu Skoro Wy zmienialiście temat podając inne przykłady to i ja podam :p To wyjaśnij mi taką sytuacje - jada dwa auta równomiernie w tym jeden to radiowóz i przed przejściem dla pieszych bez świateł radiowóz zwalnia a drugie auto nie . Następnie radiowóz zatrzymuje to auto po przejechaniu pasów dla pieszych z zarzutem złamania przepisu zakazu wyprzedzania na przejściu dla pieszych i tuz przed . Ponoć tego typu sytuacje były notoryczne w Krakowie aż gazeta czy tv to nagłośniła i przestali . To czym jest to wyprzedzanie ? mieli prawo wlepiać mandaty czy nie bo ponoć to według Ciebie to nie wyprzedzanie.
 2. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Bo byłem sam, a kierowca pasat z zoną która kłamała na rzecz męża , na wstępie chcieli wcisnąć Policjantom co byli na miejscu ze do kolizji doszło podczas wyprzedzania , ale nie potrafili wytłumaczyć na miejscu jakim cudem pchali mnie 120-150 metrów od miejsca wyprzedzenia do miejsca gdzie faktycznie doszło do kolizji i tam na mostku że zatrzymaliśmy gdzie pchał mnie z 5 metrów wgniatając mi tylne prawe drzwi. Tak
 3. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  o normalnym wyprzedzaniu , przyspieszają by pojechać przede mną wciskając sie pomiędzy tą wysepką a mną. Gdyby nie przyspieszali to by byli za mną , ale to już nie mój problem bo kilku nagrałem i wysłałem na policję. Gdybym w karnym bronił się z pomocą radcy prawnego to tak , ale że broniłem się sam to nie wniosłem wniosku do sądu karnego o wskazanie winnego i dlatego była druga rozprawa w cywilnym gdzie wnioskowałem z radcą prawnym o uznanie winnego za spowodowanie kolizji drugiego kierowcy. Bo czasami tak piszesz w tym stylu i często z tamtych lat przedstawiasz analogiczne potwierdzenia . Kodeks drogowy się troszkę pozmieniał , tak samo prawo karne .
 4. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  I kolejny powód by nie ufać Twoim opinią , zapomniałeś że na pasach i przed pasami wyprzedzać nie wolno , tak że to auto nie ugotuje mnie w moim sosie własnym w tym konkretnym przypadku .
 5. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Czegoś innego ale prawie podobnego bo wyprzedzałem lewym pasem który kończył się (były wyznaczone linie i pionowe znaki) i po wyprzedzeniu na zakręcie z mostkiem i zwężeniem drogi zwolniłem i gościu wyprzedzony nie podjął próby hamowania po wyprzedzeniu go i uderzył we mnie . Która jest dobra poza miastem i na autostradach ale nie w ruchu miejskim przy pełnym obciążeniu gdzie wszystkie pasy są pełne. To moja interpretacja z którą nie musicie się zgodzić : Jeśli oba ruszą jednocześnie to pierwszeństwo ma ten z lewej to samo jeśli lewy ruszy pierwszy Jeśli z prawej ruszy pierwszy ,a może bo lewy stoi to jedzie do momentu aż będzie mógł zmienić pas na lewy lub do momentu aż mu prawy pas się skończy i wtedy musi ustąpić tym z lewej jeśli takie pojazdy na tym lewy są i jadą . Zazwyczaj te niewyznaczone pasy stosuje się tam gdzie po jakimś czasie prawy pas ma kontynuacje po skręceniu w prawo lub do skrzyżowania idą 2 pasy wyznaczone a za skrzyżowaniem jest 1 szerszy zwężający sie do jednego normalnego i jadąc lewym wybronisz się że jechałeś prosto a z prawego nie dał byś rady jechać prosto bo domyślnie powinieneś skręcić w prawo . Pawie codziennie jeżdżę tedy i często widzę cwaniaczków co przyspieszają mi przed maską wciskając sie o tutaj zamiast zjechać wcześniej na lewy i jechać tak jak ja lewym prosto : https://www.google.com/maps/@51.7631618,19.4474367,3a,75y,342.82h,97.33t/data=!3m6!1e1!3m4!1sItEXrqX3zkDzDChAVj59fQ!2e0!7i13312!8i6656
 6. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Dzięki przestudiowaniu kodeksu drogowego (życie mnie do tego zmusiło) sam wybroniłem sie w sadzie karnym a przy pomocy radcy prawnego w sądzie cywilnym bo niestety cywilny rządzi sie swoimi prawami . Po tym jak prze rzekomo nieomylną policje zostałem z osoby niewinnej zrobiony winowajcą bo takie było widzi mi się policjantów siedzących za biurkiem . Bo podczas kolizji z nie mojej winy Policjanci którzy przyjechali na miejsce potwierdzili ze winny jest inny kierowca , który nie przyjął mandatu. Pożnie wspomniani zza biurka zmienili decyzje i mnie wrobili w winnego. Nawet nasz forumowicz hak64 twierdził że jestem winny a jednak okazało się ze sądy orzekły ze jestem niewinny i karny i cywilny w którym skarżyłem firmę ubezpieczeniową. Dlatego to co pisze hak64 dziele przez 2 bo jest omylny (starych nawyków z policji / milicji ciężko sie wyzbyć ). Od tamtej pory jeżdżę zawsze z rejestratorem i utrwalam kodeks drogowy by taki gryzipiórek krawężnikowy nie wciskał mi kitu że popełniłem wykroczenie drogowe i należy mi się mandat. i tego nie zrobi bo to głąby co sami nic nie wiedzą i robią jak im na myśl przyjdzie bo czują sie nieomylnymi bogami i władcami. Słyszałeś ostatnio o studentce w Łodzi co wracała o 5 rano w poniedziałek jak były oscary ? została zaatakowana przez zbira który ją pobił i chciał zgwałcić , a policja po 25 minutach przyjechała od zadzwonienia i ponoć ją i jej prośby zlekceważyli i upodloną wozili po okolicy zamiast udzielić pierwszej pomocy, a w oświadczeniu rzeczniczka powiedziała że studentka zmyśla itp. Gdy prokuratura poprosiła o dowody z kamerek policyjnych to nagle okazało się że w obu baterie padły.
 7. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  To zdecydujcie sie jakie przypadki omawiamy , bo nagle z drogi dwukierunkowej z dwoma pasami niewyznaczonymi za skrzyżowaniem (o tym była mowa na początku i cały czas do tego się odnosimy) nagle robicie rynek i jednokierunkową co by dopasować pod siebie swoje uzasadnienia i wmusić na mnie, że nie mam racji przy wspomnianej sytuacji od której to się zaczęło.
 8. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Przy braku wyznaczonych pasów gdzie kończy sie prawy nie obowiązuje bo nie istniej coś takiego że kończy się lewy bo lewy wyznacza oś jezdni i wtedy zasada prawej reki nie obowiązuje bo kierowca z prawej nie może wyprzedzać chyba że ten z lewej zatrzymuje sie do skrętu w lewo to ten z prawej powinien zwolnic razem z tym z lewej a następnie możne wyprzedzić (zatem jest mowa o wyprzedzaniu). Boże coście tak uparli na tą prawą rękę na drodze bez wyznaczonych pasów. Brak pasów brak wyprzedzania czego tu nie rozumiecie ?
 9. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Szanowny użytkowniku forum subaru , czepiasz się mnie że opisuje inne sytuacje niż omawiane a sam to robisz wciskając potrzebę zjechania na rynku w prawo . To może sam sie zdecyduj czy w prawo czy w lewo ! 4 ostatnie strony sprawdziłem i nie ma linku po za tym że uderzysz w pieszego który nie ma nic wspólnego z tym tematem.
 10. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  pokaż mi na zdjęciu taką sytuacje bo jeszcze nikt do tej pory nie pokazał .
 11. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  To są pionowe znaki , które informują który pas się kończy przy pasach wyznaczonych na asfalcie tak że nie kozacz z tym śniegiem , bo przy nie wyznaczonych nie ma tych pionowych .
 12. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Od kiedy to policja maluje pasy i mierzy czy zmieszczą się dwa auta i czy trzeba namalować rozdzielające pasy lub zostawić niewydzielone bo co jakiś czas pojawia się przeszkoda z prawej strony ? Za to odpowiada zarządca drogi i on decyduje czy pasy będą czy ich nie będzie. Drogę wyznacza środkowy pas drogi tak zwana oś który jest stały i pasy mierzy się od osi i na podstawie tego oblicza czy dana droga będzie mieć wyznaczone czy nie. A ze te głąby w drogowce nauczyli się że ruch w Polsce jest prawostronny i to dla nich jest wyrocznią ze prawy krawężnik wyznacza pas no cóż z debilem nie ma co kłócić się i nie nadaremno sie na nich mówi krawężniki bo trzymają się tego krawężnika do każdej sytuacji. Czy tak trudno pojąć że przy pasach niewyznaczonych nie obowiązuje reguła ruchu prawostronnego przy prawym krawężniku i zasada prawej reki że pierwszeństwo mają z prawej strony ? A ten znak na tym linku ewidentnie pokazuje ze zanikają skrajne pasy w obu kierunkach czyli oba prawe w obu kierunkach a nie lewy i prawy w jedną stronę bo znak A12 mówi o całej jezdni a nie o pasach od krawężnika do osi jezdni i gdyby ten czerwony bus na tym zdjęciu jeszcze wystawał z 50 cm i tak był zaparkowany to który pas nie ma kontynuacji lewy o którym gadacie bzdury czy prawy ?
 13. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Bo na środku jezdni parkują auta ? bo na środku jezdni jest po skosie chodnik ? Pisałem wcześniej podajcie przykład gdzie lewy nie ma kontynuacji na drodze z 2 pasami niewyznaczonymi i jakoś nikt nie podał zdjęcia , filmu bo takiej sytuacji na niewyznaczonych nie ma, owszem są ale na wyznaczonych.
 14. ipsx82

  Przepisy ruchu drogowego.

  Jeżeli pasy nie są oznaczone, nigdy nie wolno wyprzedzać Stanowi o tym art. 24 ust. 10 Ustawy Prawo o ruchu drogowym: "Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu. A zatem tam, gdzie pasy nie są wyznaczone, wyprzedzać z prawej strony nie wolno." A dlaczego nie wolno ? Bo ten zakaz wynika z obawy, że nie każdy kierowca potrafi dokładnie wyobrazić sobie przebieg niewyznaczonych pasów ruchu i może zboczyć z zajmowanego pasa, zajeżdżając drogę wyprzedzającemu lub podczas tego manewru zabraknie mu pasa tego prawego bo lewy pas wyznacza linia osi i on zawsze jest a prawy wyznacza ukształtowanie budynków i chodników , wysepki , czy zaparkowane auta częściowo na jezdni.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...