Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Mam pytanie bo chyba coś mi się kończy w tylnym napędzie w SJ XT (wiem że bez wizyty w serwisie się nie obędzie - ale czekam na wolny termin).

Podczas ruszania i skręcania w lewo lub prawo (najczęściej kąt 90) słyszę z tyłu dźwięk jakby mi się jakiś plastik/plastikowa kulka przewalało po bagażniku - sprawdziłem nic luzem nie lata ani w bagażniku ani tam gdzie zapas. Dźwięk niesie się z tyłu.

Mogą to być łożyska albo przegub ? albo co najgorsze dyfer ?
przebieg 107k km (olej w skrzyni i dyfrach wymieniany na 60k km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wade napisał(a):

Czy szyba kierowcy w SG ma funkcje AUTO zarówno w dół jak i w górę? W US i EU? 

W EU na pewno. Ma taki dwuklik w górę i w dół o bardzo małym skoku (przynajmniej u mnie - obstawiam wyrobienie przycisku) więc trzeba na wyczucie :upside-down-face_1f643-small: w US nie wiem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

W EU na pewno. Ma taki dwuklik w górę i w dół o bardzo małym skoku (przynajmniej u mnie - obstawiam wyrobienie przycisku) więc trzeba na wyczucie :upside-down-face_1f643-small: w US nie wiem.

Dzięki. W US działa tylko w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drodzy,
Udało mi się wreszcie upolować Forka ze Swissa, projekt muszę zacząć od wszystkich kwestii rejestracyjnych itp. AAAAALE auto nie posiada katalizatorów i wydechu - wycięte :/ Jesteście w stanie rozszyfrować "czego brakuje na zdjęciach" ? :) Muszę do zaplanować przed wizytą w SKP. Będę super wdzięczny za odpowiedzi cóż tam wstawić!

T.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/katalizator-subaru-forester-2-0-125-km-od-1997-10735032187 ?>

 

W wersji 2.0 125 wolnossak też są dwie lambdy ?

 

Sondy i kolektor zakładam lepiej upolować w oryginale używki ? Na forum jest szansa na upolowanie czegoś takiego, czy lepiej szukać na olx/allegro fraz "forester czesci" ?

Dzięki wielkie za rozszyfrowanie @pininfarin01

Edytowane przez Jagger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jagger napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/katalizator-subaru-forester-2-0-125-km-od-1997-10735032187 ?>

 

W wersji 2.0 125 wolnossak też są dwie lambdy ?

 

Sondy i kolektor zakładam lepiej upolować w oryginale używki ? Na forum jest szansa na upolowanie czegoś takiego, czy lepiej szukać na olx/allegro fraz "forester czesci" ?

Dzięki wielkie za rozszyfrowanie @pininfarin01

Są dwie, kolektor i sondy najlepiej używki. Mam chyba kolektor, więc jak coś pisz na PW

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2018 XT Sport

 

1. wg Autoglass wg VIN auto ma ogrzewaną szybę przednią (miejsce parkowania wycieraczek) - na mojej oryginalnej szybie Subaru tego nie ma, czy po wymianie na szybę z ogrzewaniem będzie to do czego podłączyć żeby działało?

2. czy da się coś zrobić aby po zamknięciu auta lusterka się automatycznie składały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tiger napisał(a):

Forester 2018 XT Sport

 

1. wg Autoglass wg VIN auto ma ogrzewaną szybę przednią (miejsce parkowania wycieraczek) - na mojej oryginalnej szybie Subaru tego nie ma, czy po wymianie na szybę z ogrzewaniem będzie to do czego podłączyć żeby działało?

2. czy da się coś zrobić aby po zamknięciu auta lusterka się automatycznie składały?

1. tak na środku szyby u dołu wychodzi kabelek.
2.trzeba dokupić moduł automatycznego składania lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukikosa napisał(a):

1. tak na środku szyby u dołu wychodzi kabelek.
2.trzeba dokupić moduł automatycznego składania lusterek.

 

ad. 1 - z tej szyby zamiennika tak wychodzi kabelek, ta oryginalna którą mam nie ma miejsca ogrzewanego nawet, dlatego pytam czy będzie gdzie ten kabelek podłączyć, w obecnej oryginalnej nie wiem czy z ww. powodu w ogóle ten kabelek jest

 

ad. 2 - możesz podać linka lub wskazać gdzie? może Ty masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tiger napisał(a):

 

ad. 1 - z tej szyby zamiennika tak wychodzi kabelek, ta oryginalna którą mam nie ma miejsca ogrzewanego nawet, dlatego pytam czy będzie gdzie ten kabelek podłączyć, w obecnej oryginalnej nie wiem czy z ww. powodu w ogóle ten kabelek jest

 

ad. 2 - możesz podać linka lub wskazać gdzie? może Ty masz?

1. Jak nie masz kabelka i pasków w miejscu spoczynku wycieraczek to nie masz ogrzewania.
2. Były w akcesoriach u dealerów do kupienia mam takie coś w XV założone chyba 430zł to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak się chce to się kabelek i przekaźnik dołoży. ;-)

 

Kiedyś w Mondeo kolega dorabiał - kabel, przekaźnik, przycisk.

Tam byłą prawdziwa ogrzewana szyba, a nie jak w Subaru wąska  linia pod wycieraczkami.

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lukikosa napisał(a):

1. Jak nie masz kabelka i pasków w miejscu spoczynku wycieraczek to nie masz ogrzewania.

 

no to wiem, dziwi mnie natomiast że wg VIN powinna być szyba ogrzewana, a nie jest - dlatego próbuje się dowiedzieć czy tylko sama szyba jest bez tej opcji z jakiegoś powodu czy tez nie ma gniazdka gdzie ten kabelek z szyby można podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie - jest oryginał, a kupowałem jako fabrycznie nowy w ASO, chyba że przed sprzedażą wytłukli gdzieś w transporcie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest wersja sport czy comfort ?
bo jeszcze w 2017 była Platinum.
Teraz patrzę na wersje i wszystkie miały podgrzewane.

podgrzewana szyba przednia w miejscu spoczynku piór wycieraczek

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukikosa napisał(a):

nie doczytałem. Ale tu wersja i tak nie ma znaczenia. Ma każda podgrzewanie.

 

no to już dla mnie kompletna zagadka w takim razie....

 

przy okazji czy ktoś wie jaki jest bezpiecznik do gniazdka zapalniczki w tym modelu (Forester XT 2018 Sport), w znaczeniu jak mocny odbiornik prądu można podłączyć i czy wszystkie gniazdka zapalniczki są na jednym bezpieczniku czy każde ma osobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 11:23, ipsx82 napisał(a):

Po wymianie radia z 2008 na 2011  z BT w forsterze SH mam kilka pytań

Potrzebuje podłączyć mikrofon by korzystać mogła kuzynka z systemu głośnomówiącego w radiu nowym.

1) Czy za mikrofon odpowiadają piny 1 i 9 w wtyczce J602 ?

2) Czy wtyczka J902 odpowiada za  gniazdo USB ?

3) Za co odpowiada wtyczka J901 ? (to samo było wpięte w radiu z 2008 bez ekranu do kamery cofania) Czy przypuszczenia że to zasilanie wewnętrznej zmieniarki CD w radiu są dobre ?

4) Za co odpowiada wtyczka P903 ?

5) Wtyczka J801 to do modułu nawigacji Garmin ?

 

pinout_984207492_image.png

 

Dorwałem oryginalny mikrofon z forestera z 2011  i ma tylko 3 kabelki a wtyczka w radiu ma 5 pinów z ale chyba dwa odpowiedzialne za wyciszanie i  odbieranie/zakańczanie rozmowy czego w wersji 2008 nie ma bo na kierownicy brak sterowania radiem.

Na 100% musze podpiąć się pod piny 1 i 9 w wtyczce J602

a 3 kabelek z mikrofonu pod pin 2 ?

Pin 7 odpowiada chyba za wyciszanie

a 10 za odbierania /zakańczanie rozmów ?

 

W tym mikrofonie mam 3 kolory czarny. czerwony i biało niebieski. czy można przyjąć że czarny to minus a czerwony to plus

a ten biało niebieski to wzmacnianie by był tak zwany aktywny ?

 

 

20221221_080627.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ipsx82 napisał(a):

 

Dorwałem oryginalny mikrofon z forestera z 2011  i ma tylko 3 kabelki a wtyczka w radiu ma 5 pinów z ale chyba dwa odpowiedzialne za wyciszanie i  odbieranie/zakańczanie rozmowy czego w wersji 2008 nie ma bo na kierownicy brak sterowania radiem.

Na 100% musze podpiąć się pod piny 1 i 9 w wtyczce J602

a 3 kabelek z mikrofonu pod pin 2 ?

Pin 7 odpowiada chyba za wyciszanie

a 10 za odbierania /zakańczanie rozmów ?

 

W tym mikrofonie mam 3 kolory czarny. czerwony i biało niebieski. czy można przyjąć że czarny to minus a czerwony to plus

a ten biało niebieski to wzmacnianie by był tak zwany aktywny ?

 

 

20221221_080627.jpg

Założyć można, ale to by pasowało rzucić okiem na schemat, żeby - na ten przykład - nie pomylić dwóch plusów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...