Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie - mam w Foresterze SG XT zawieszenie z Forestera STI - jak dziś ocenił mechanik amory na tzw. "grubej ladze". Tył zaczął pukać. Ponoć są nie do kupienia, zamienników nie ma. Zostają używki z Jp/UK. Czy macie jakiś namiar na spradzoną i pewną regenrację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 00:31, dr.elich napisał(a):

Tył zaczął pukać. Ponoć są nie do kupienia, zamienników nie ma. Zostają używki z Jp/UK. Czy macie jakiś namiar na spradzoną i pewną regenrację? 

Wg mnie nie ma niepukajacych

 

na YT ktoś pokazał jak sobie z tym poradzić w STI - podobno wszelkich - ta te stuki jak na razie zaakceptowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Michał Gdańsk napisał(a):

Czy możliwa jest awaria jakiegoś czujnika?

Jak najbardziej. U mnie są dwa pływaki (czujniki) w zbiorniku paliwa. Główny i jakiś pomocniczy. Dwie oddzielne rewizje dostępne od strony bagażnika na zbiorniku paliwa. Na listwie/ścieżce stykowej tego pomocniczego miałem jakieś zabrudzenie i wskaźnik na zegarach słabo reagował na zmiany ilości paliwa w zbiorniku a sygnalizacja rezerwy wogóle nie działała. Po wyjęciu pływaka i oczyszczeniu ścieżki oporowej wszystko wróciło do normy. Nie wiem jaka przyczyna jest u ciebie ale nie radzę kombinować z "przestawianiem" wskazówki poziomu paliwa na tablicy zegarów bo to najgłupsza "naprawa" a o ile pamiętam już tak ktoś na forum kombinował.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma niepukajacych
 
na YT ktoś pokazał jak sobie z tym poradzić w STI - podobno wszelkich - ta te stuki jak na razie zaakceptowałem
Tylko to pukanie jest naprawdę nasilone. Jak wysiadziesz z auta po jeździe słychać też, jak powoli "odpuszcza". W OES powiedzieli, że nie pracuje poprawnie ten amor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w moim forku (SF 1999) poprzedni właściciel miał lekkiego dzwona i wymieniał zderzak. Niestety nie zadbał o spryskiwacze reflektorów. Pompka wyrzuca płyn wężykiem który nagle się kończy:) jakich elementów potrzebuje, żeby spryskiwacze działały jak należy?. Zewnętrzne osłonki dyszy są zamontowane na zderzaku , ale póki co pełnią funkcję atrapy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony że ona jeszcze działa, z czasem blokuje się od rdzy wewnątrz. To mycie jest.... umówmy się śmiechu warte.

 

Ale jak bardzo chcesz to naprawić to musisz kupić dwa te jakby kły z dyszą. Nie pamiętam jak one tam siedzą ale na pewno trzymają się w pasie przednim nie w zderzaku. 

Nie zdziw się że jak uzupełnisz braki to sama pompka przestań działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 00:31, dr.elich napisał(a):

Szybkie pytanie - mam w Foresterze SG XT zawieszenie z Forestera STI - jak dziś ocenił mechanik amory na tzw. "grubej ladze". Tył zaczął pukać. Ponoć są nie do kupienia, zamienników nie ma. Zostają używki z Jp/UK. Czy macie jakiś namiar na spradzoną i pewną regenrację? 

Uderz do Nagengastu, mi robili regenerację Cusco, też pukały, poza tym jeden miał wywalony uszczelniacz, teraz jest idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, artaa napisał(a):

Dokładnie, te pompki są fatalne, ja wymieniałem 3x i sobie odpuściłem, reflektorów i tak nie myje dobrze,

a jak nie działa to przynajmniej płyn nie idzie na marne.

Trzeba wstawić zamiennik z Accorda VI, działa, nie psuje się, kosztuje 50zł. Tylko trzeba kostkę przełożyć i zapominasz o problemie. 

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artaa napisał(a):

reflektorów i tak nie myje dobrze

Na zimę nie jest to takie najgorsze, takie lepsze coś niż nic, w foresterze mam sprawne, w legacy nie mam wcale, i teraz jak sypią solą już, to chciałbym mieć też spryskiwacze w legasiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artaa napisał(a):

Dokładnie, te pompki są fatalne, ja wymieniałem 3x i sobie odpuściłem, reflektorów i tak nie myje dobrze,

a jak nie działa to przynajmniej płyn nie idzie na marne.

 

2 godziny temu, skwaro napisał(a):

Trzeba wstawić zamiennik z Accorda VI, działa, nie psuje się, kosztuje 50zł. Tylko trzeba kostkę przełożyć i zapominasz o problemie. 

 

7 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Jestem zdziwiony że ona jeszcze działa, z czasem blokuje się od rdzy wewnątrz. To mycie jest.... umówmy się śmiechu warte.

 

Ale jak bardzo chcesz to naprawić to musisz kupić dwa te jakby kły z dyszą. Nie pamiętam jak one tam siedzą ale na pewno trzymają się w pasie przednim nie w zderzaku. 

Nie zdziw się że jak uzupełnisz braki to sama pompka przestań działać.

Póki co, czyli ostatnie dwa lata ta pompka działa :) wiadomo, że jest mi to zupełnie zbędne aczkolwiek dążę do tego aby w forku wszystko działało :D może kiedy sie uda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dir33 napisał(a):

Jaki polecicie tłumik (całość) do forester SH 2.0 2008, benzyna, manual.

Mam pęknięty na ostatnim wydechu.

Czasami pracuhe dosyć cicho i spoko. A czasami warczy aż miło

Ostatnio miałem podobny problem. Polecono mi tłumiki Pamaku i taki kupiłem ( ja potrzebowałem tylko tłumik końcowy). Jakościowo zdaje się być okej. Jedyne co to te z Pamaku są chyba przelotowe a oryginał miałem komorowy. Ale szczerze nie mam pojęcia czy ma to jakikolwiek wpływ na pracę silnika. Jeśli chodzi o hałas to różnicy nie słyszę.

Edytowane przez ObywatelX
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może listę lub po prostu wie z jakim wyposażeniem "serwisowym" wyjeżdżały Forki SG z salonu? 

Pomijając lewarek, koło zapasowe i taki zestaw jak poniżej były jeszcze jakieś opcje? Gdzieś widziałem, że ponoć było etui na dolewkę oleju, ale to pewnie wszystko od ASO zależało..

27d66beda399f82367bfe66a384fb4eb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem/mam komplet bez przedłużki i kluczy oraz dodatkowo butelkę na dolewki oleju w czarnym pokrowcu - ale już jej nie mam, bo się ufajdolił pokrowiec i się wszystko syfiło...

 

mam tyle fruktów do instalacji a brakuje czasu a czasem jednego z komponentów aby założyć komplet. Ważne, że klima działa jak należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...