Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Daniel2.0 napisał:

Właśnie o zasysanie mi chodzi. W baku mojego Forka wytwarza się podciśnienie kiedy benzyny ubywa. Czy za wyrównanie tego nie odpowiada jakiś otwór w korku wlewu?

szukasz problemów gdzie ich nie ma. Tak długo jak jest to tylko syk przy odkręcaniu i szybko zanika nie ma się czym przejmować.

Jeżeli po całkowitym odkręceniu korka nadal syczy to wtedy trzeba sprawdzić drożność przewodów odpowietrzających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, śmigałem sobie dzisiaj szybciej niż zazwyczaj na serpentynach w parkingowcu (w sensie nawrotka za nawrotka) i doszły mnie słuchy jakby zabkowania lub czegos podobnego z napędów. Nawierzchnia byla mokra - wcześniej na suchym tego nie zaznałem. Normalne jest to zachowanie czy może jakaś wiskoza albo inne cudo się kończy/zaczyna ?;)

Edytowane przez wild_pig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daniel2.0 napisał:

Czy w Foresterze SG, korek wlewu paliwa powinien mieć małą dziurkę pozwalająca wyrównać ciśnienie w zbiorniku kiedy paliwa ubywa? Pytam bo u mnie przy każdym odkręceniu korka słyszę długi syk. Nawet przy małych wahaniach stanu benzyny (jeżdżę na LPG). Jeśli tak to gdzie? Po środku korka? Wydaje mi się że taki odpowietrznik powinien być. Nie chcę pompy ,,zajechać''.

 

Tak ma być. Kilka lat temu też o to pytałem w ASO ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bednarcm napisał:

Jak stare masz opony?

Nówki prawie.

 

4 godziny temu, miroman napisał:

wiskozę to bardziej byś słyszał na parkingu podczas manewrowania "przeskakiwało" by Ci koło przy silnym skręceniu kół

 Podczas manewrowania nic nie słychać - tylko przy nawrotach na  śliskim - takie regularne trtrtrtrtr - jakby coś nie wytrzymywało i terkotało. Jakieś pomysły co to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wild_pig napisał:

Nówki prawie.

Letnie czy zimowe? Działo się tak, gdy było cieplej?

Ja miałem taki objaw na starych oponach letnich, gdy na zewnątrz było poniżej 10 stopni i mokro, działo się to szczególnie na kostce brukowej. Objaw znikał po zmianie na zimówki. Teraz na tegorocznych letnich jeszcze tego nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki, na letnich jak było mokro na szybkich nawrotkach też było to słyszalne z tego co pamiętam.

 

Dzisiaj testowałem w tym samym garażowcu na suchej nawierzchni i jest OK, wiec tylko na mokrym ten efekt "trtrtrtrtrtr" jest.

Edytowane przez wild_pig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś jednoznacznie wskazać gdzie w Foresterze 2.0 158 KM znajduje się zaworek PCV? Nowy jest w drodze a ja znajduję rozbieżne informacje na ten temat. W silnikach 125 KM znajduje się za cewka zapłonowa ale u mnie nie mogę namierzyć. Ma być w tym samym miejscu? Może ktos ma zdjęcie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2017 o 15:20, Piowoj napisał:

Wie ktoś czy ktoś robi/sprzedaje, albo posiada matę-korytko do bagażnika do forka I?

Zdjęcie poglądowe z netu

bag.jpg

Na Allegro, stówę około kosztuje, ale nie takie wielkie, tylko z rantem o wysokości ok. 5cm - moim zdaniem wystarczającym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro, stówę około kosztuje, ale nie takie wielkie, tylko z rantem o wysokości ok. 5cm - moim zdaniem wystarczającym

Ja posiadam dokladnie taka jak na foto. nawet chcialem sprzedac ale byl klopot z transportem ze wzgledu na rozmiary.
Moja ma jeszcze w poprzek palak stalowy montowany.
Za wzgledu ze calkiem niedawno zostalem wlascicielem Wodolaza/nowofundlanda, ktorch kocha wode i bloto i poki co jeszcze miesci sie w forku w bagazniku to zrezygnowalem ze sprzedazy.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Patryk Andrzej napisał:

jesteś pewien ?  to  po  czemu  plastiki  po  prawej  też mają  wycięcie  na  kable ? 
nie  zrobie  zdjecia  bo  auto  w  serwisie  :D

tak to jest antena, a czemu plastiki mają jakieś podcięcia to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu i ponownym przyłączeniu akumulatora w FXT my16 oprócz programowania stacji radiowych muszę zrobić procedurę odblokowania szyby pasażera (kiedyś to robiłem ale kompletnie zapomniałem). Chodzi o to, że szyba pasażera działa z przycisku pasażera ale nie z przycisku kierowcy. Ktoś pamięta ? ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...