Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana przedniej szyby i zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy oryginałem i zamiennikiem. Znalazłem coś takiego. Czy ktoś z was miał może z tym styczność? http://allegro.pl/szyba-przednia-subaru-forester-iii-ogrzewana-08-13-i6442879717.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Teodor84 napisał:

Czeka mnie wymiana przedniej szyby i zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy oryginałem i zamiennikiem. Znalazłem coś takiego. Czy ktoś z was miał może z tym styczność? http://allegro.pl/szyba-przednia-subaru-forester-iii-ogrzewana-08-13-i6442879717.html

Nowa szyba za 269 zł? Przecież lustro w Castoramie kosztuje więcej. Życie Ci niemiłe Kolego? ;-) Moim zdaniem nie jest możliwe, żeby nawet względnie średniej jakości szyba przednia tyle kosztowała.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Teodor84 napisał:

Czeka mnie wymiana przedniej szyby i zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy oryginałem i zamiennikiem. Znalazłem coś takiego. Czy ktoś z was miał może z tym styczność? http://allegro.pl/szyba-przednia-subaru-forester-iii-ogrzewana-08-13-i6442879717.html

 

W większości przypadków różnica między "oryginałem" a "zamiennikiem" wygląda tak:

 

ORYGINAŁ                                                     ZAMIENNIK

- koszt produkcji - 150 zł                         - koszt produkcji - 150 zł 

- koszt dystrybucji 100 zł                        - koszt dystrybucji 100 zł

- opłata za napis "orginal" - 200 zł         - opłata za napis "zamiennik" - 0 zł

------------------------------------------------------      -----------------------------------------------------------

suma                      450 zł                           suma                      250 zł

 

Napisałem w większości, co oznacza że zawsze możemy trafić na ekstremalny "szajs" :(  Niech sprzedający poda ci nazwę marki, producenta i wtedy pogrzeb w internecie. Jeśli dają rozsądną gwarancję to ja bym się nie wahał. No ale ja jestem fanem klubu "dobry zamiennik, nie jest zły" i przeciwnikiem klubu "orgynal zawsze jest lepszy" :)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Nowa szyba za 269 zł? Przecież lustro w Castoramie kosztuje więcej. Życie Ci niemiłe Kolego? ;-) Moim zdaniem nie jest możliwe, żeby nawet względnie średniej jakości szyba przednia tyle kosztowała.

Oj tam, Oj tam. Te chińskie ceny są takie, jakie właśnie powinny być za części zamienne. Nie wszystko do Subaru musi kosztować "czterocyfrowo". Rynek jest otwarty i na ori i na "chińczyki". Dla każdego coś dobrego. Ja wymieniłem rok temu szybę w Fordzie na najtańszą, jaką znalazłem, chyba 180zł. I co? Gorsza? Chyba nie ;) Widzę przez nią tak samo, jak przez ori za ponad tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rydzada napisał:

chyba 180zł

Że też im się opłaca na tym zarobić, przetransportować i zarobić hurtowni/importerowi ;-) OBY NIE, ale problemy mogą wystąpić przy zderzeniu - ciekawe jak się zachowa i czy rzeczywiście producent to sprawdzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czarne_Koronkowe napisał:

Że też im się opłaca na tym zarobić, przetransportować i zarobić hurtowni/importerowi ;-) OBY NIE, ale problemy mogą wystąpić przy zderzeniu - ciekawe jak się zachowa i czy rzeczywiście producent to sprawdzał...

Pęknie albo wyleci jak każda inna laminowana między warstwami szkła. Koszt laminowania jest pomijalny, więc o ty bym się nie bał, że producent coś spartoli. Jeśli by tak było, około 90% szyb czołowych w autach w Polsce po naprawach (czyli te najtańsze zamienniki) ucięło by głowy kierowcom przy dzwonie, a o tym byłoby głośno w tefałenie.

Dobry tekst jest w tej aukcji: "...uważaj na tanie zamienniki..." - piszą, jakby ich zamiennik był "drogi" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Teodor84 napisał:

Czeka mnie wymiana przedniej szyby i zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy oryginałem i zamiennikiem. Znalazłem coś takiego. Czy ktoś z was miał może z tym styczność?

jedź do serwisu typu Jaan, NordGlass czy innej sieciówki wymiany szyb i nie kombinuj. Akurat przy szybie warto położyć większy nacisk na obsługę bo można tam sporo spieprzyć przy samym montażu albo demontażu.

 

39 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Nowa szyba za 269 zł? Przecież lustro w Castoramie kosztuje więcej. Życie Ci niemiłe Kolego? ;-) Moim zdaniem nie jest możliwe, żeby nawet względnie średniej jakości szyba przednia tyle kosztowała.

dobrze, że podkreślasz iż to tylko Twoje zdanie. Ileż to ASO przewozi auta na wymianę szyb do sieciówek, albo mobilny serwis sieciówki przyjeżdża do ASO, a klient i płaci x3 dla zasady - bo w ASO wymieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pavca napisał:

 

W większości przypadków różnica między "oryginałem" a "zamiennikiem" wygląda tak:

 

ORYGINAŁ                                                     ZAMIENNIK

- koszt produkcji - 150 zł                         - koszt produkcji - 150 zł 

- koszt dystrybucji 100 zł                        - koszt dystrybucji 100 zł

- opłata za napis "orginal" - 200 zł         - opłata za napis "zamiennik" - 0 zł

------------------------------------------------------      -----------------------------------------------------------

suma                      450 zł                           suma                      250 zł

 

Napisałem w większości, co oznacza że zawsze możemy trafić na ekstremalny "szajs" :(  Niech sprzedający poda ci nazwę marki, producenta i wtedy pogrzeb w internecie. Jeśli dają rozsądną gwarancję to ja bym się nie wahał. No ale ja jestem fanem klubu "dobry zamiennik, nie jest zły" i przeciwnikiem klubu "orgynal zawsze jest lepszy" :)

 

 

Myślę, że mocno przesadziłeś ;-) Od razu zaznaczam, że NIE CHCĘ GENERALIZOWAĆ, ale naprawdę nie zawsze płacimy za znaczek "oryginal". Wiem co mówię, bo sprzedaję przyrządy pomiarowe to Pittsburgh Glass Works i Saint Gobain. Nawet jeżeli założymy, że koszt produkcji jest taki sam to renomowane firmy wydają zdecydowanie więcej na laboratoria badawcze i sprawdzające. Co za tym idzie są w stanie lepiej/dokładniej/inaczej sprawdzić swoje wyroby i jeśli tylko mają łeb na karku to zareagować na pewne zmiany w produkcie. Sprzedaję produkty marki premium (serio, obiektywnie jest to najlepsza firma na świecie). Jak zaczynałem pracę 8-9 lat temu to też myślałem: po cholerę kupować suwmiarkę za 109 euro jak mogę kupić w Castoramie za 30 zł. Teraz po tych latach (i ilościach reklamacji przez cały rok liczonych prawie, że na palcach jednej ręki) mam pełną świadomość, że AKURAT W MOJEJ BRANŻY nie płaci się za logo tylko za JAKOŚĆ. Nasz produkt działa przez 20-25 lat i praktycznie z tą samą dokładnością co nowy (o ile nikt tym piwa nie otwierał i nie wbijał gwoździ).

Podobnie pewnie jest i z szybami. Mnie do 308 GTI kosztowała z wymianą jakieś 3000 zł. Ale jest oryginalna Saint Gobain. Oczywiście, że dealer na tym przyciął przynajmniej 1000 zł. Ale nikt mi nie wmówi, że szybę o TAKICH SAMYCH PARAMETRACH wyprodukują Chińczycy za 1/10 ceny.

 

I żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie twierdzę, że oryginały ZAWSZE będą najlepsze i och i ach. Absolutnie nie. Przecież nawet takie Brembo robi zamienniki wyśmienitej jakości, a nie raz nie dwa oryginalne części okazały się babolem. Chodzi mi jedynie o to, że JA OSOBIŚCIE raczej kupiłbym szybę pochodzącą od jakiegoś sprawdzonego producenta. Takiego chociaż, który jakoś się nazywa, ma jakąś bazę w Europie. Jeśli szyba jest importowana z Chin i jeśli zajdzie potrzeba sądzenia producenta to czy będzie to możliwe / realnie wykonalne? A może przesadzam i szyba za 269 będzie najlepszą szybą jaką miałeś :-) Nie wiem, ale tego Ci życzę - abyś był zadowolony ze swojego wyboru :-)

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ale jest oryginalna Saint Gobain. Oczywiście, że dealer na tym przyciął przynajmniej 1000 zł.

 

Dobrze powiedziane "przyciął" bo w InterCars-ie kosztuje ona 730 zł przed rabatem. A jako ciekawostkę podam że szyby Saint Gobain produkowane są w Chinach.

Należy pamiętać też że szyby samochodowe są certyfikowane i te ekstremalnie kiepskie na nasz rynek, jak i na rynek Unii Europejskiej raczej nie trafiają.

 

57 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Chodzi mi jedynie o to, że JA OSOBIŚCIE raczej kupiłbym szybę pochodzącą od jakiegoś sprawdzonego producenta.

 

To tak jak ja, też bym sprawdził opinię o producencie i produkcie :)

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi. W sumie dużo zamieszania o szybę się zrobiło, ale to już takie uroki forum. Co osoba to opinia. Zgodzę się z faktem, że cena nie jest wysoka, ale nie zgodzę się z faktem, że na pewno u sprawdzonego, markowego producenta jakość będzie lepsza. 

 

Nie dowiedziałem się również na czym polegają różnice w tej jakości? Dlaczego jedna szyba kosztuje 300 zł a druga 1000 zł? Coś musi uzasadniać taką różnicę w cenie i to chciałem w zasadzie z wami przedyskutować. Druga rzecz, że skoro sprzedają taki produkt, to ktoś go musi kupować.

2 godziny temu, rydzada napisał:

Pęknie albo wyleci jak każda inna laminowana między warstwami szkła. Koszt laminowania jest pomijalny, więc o ty bym się nie bał, że producent coś spartoli. Jeśli by tak było, około 90% szyb czołowych w autach w Polsce po naprawach (czyli te najtańsze zamienniki) ucięło by głowy kierowcom przy dzwonie, a o tym byłoby głośno w tefałenie.

Dobry tekst jest w tej aukcji: "...uważaj na tanie zamienniki..." - piszą, jakby ich zamiennik był "drogi" ;)

Ja też nie słyszałem w tefałenie, żeby kierowcy foresterów tracili głowy ;)

 

Tak czy inaczej dzięki za wskazówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą szkoda że nie ma zamiennika z ogrzewaniem całej powierzchni szyby na wzór Forda, Audi i wielu innych marek, zamiast tylko pola pod wycieraczkami. Chętni by się znaleźli jak nic. O ile Chińczyk potrafi zalaminwać takie ogrzewanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk przy odpowiednim poziomie rentowności zalaminowalby własną żonę. Technologie napewno maja- kto w końcu to produkuje. Obawiam się że rynek wąski i tu jest problem

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rydzada napisał:

Swoją drogą szkoda że nie ma zamiennika z ogrzewaniem całej powierzchni szyby na wzór Forda, Audi i wielu innych marek, zamiast tylko pola pod wycieraczkami. Chętni by się znaleźli jak nic.

nie było tego w serii więc z ubezpieczenia by Ci takiej szyby nie założyli, a prywatnie rentowność takiego manewru jest mocno wątpliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu, szybkie pytanie:

Forek N/A SG 2007, automat.

 

Przygoda: na parkingu nie mogłem przełożyć na R (blokada skrzyni). Na wyświetlaczu brak oznaczenia na którym biegu jest auto. Do przodu jechał bez problemu - po ok 2 km skrzynia się "odblokowała" i wszystko działa jak wcześniej.

 

Co to za objaw? Czy to może moja nieuwaga i próba włożenia "R" gdy auto się jeszcze toczyło (a mogło tak być), czy mam się o coś martwić... ? Przegląd robiony w ASO 2 tygodnie temu i brak jakichkolwiek uwag co do skrzyni, napędów, silnika..

 

EDIT:

Jednak to nic wspólnego z "nieuwagą parkingową". Dziś podczas jazdy ta sama sytuacja, brak wyświetlanego symbolu na desce (po przejechaniu ok 20 km), pokazująca w jakim położeniu jest skrzynia, jednocześnie blokada zmiany na R. D działało, więc musiałem wrócić do domu - zapalił się jeszcze checkengine.

 

W poniedziałek będzie trzeba ogarnąć serwis :(

Edytowane przez sumo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś może na wierzchu turbinę od Subaru (TD04L lub inne)? 

Potrzebowałbym długość wlotu do turbiny - żeby był jakiś odnośnik to mierzona od tylnej płaszczyzny muszli kompresora (coś jak w załączniku)...

Będę kombinował z przeróbką top-entry na front-entry i chciałbym wiedzieć jakiej długości musi być wlot, a niestety pogoda nie nastraja do pomiarów na powietrzu... 

wymiar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, klev napisał:

szybkie pytanie - standardowy rozmiar opon to 215/60/16 - a nic się nie stanie jak kupie 215/65/16 opony zimowe ? nie będzie nigdzie obcierać ? (o tym że będzie przekłamanie na prędkości 100=103km wiem)

Używałem takiego rozmiaru opon zimowych  w forku SF i SG bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, klev napisał:

standardowy rozmiar opon to 215/60/16 - a nic się nie stanie jak kupie 215/65/16 opony zimowe ? nie będzie nigdzie obcierać ?

 

Ja mam dokładnie taki sam plan, jeszcze przed zimą :)

Zadawałem to pytanie wcześniej na forum w jakimś innym wątku, i uzyskałem podobną odpowiedź - że powinno być O.K.

 

4 godziny temu, klev napisał:

będzie przekłamanie na prędkości 100=103km

 

Czyli jak to będzie - prędkościomierz pokaże 100 km/h gdy gablota jedzie 103 km/h, czy odwrotnie?

A jak z pokonywanym dystansem? - na każde zliczone przez licznik 100 km pokonamy przy tym zmienionym rozmiarze w rzeczywistości mniej, czy więcej km?

 

 

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Malyboss napisał:

 

Czyli jak to będzie - prędkościomierz pokaże 100 km/h gdy gablota jedzie 103 km/h, czy odwrotnie?

A jak z pokonywanym dystansem? - na każde przejechane 100 km pokonamy przy tym zmienionym rozmiarze mniej, czy więcej km?

 

Prędkościomierz liczy obroty - wyższa opona = dłuższy obwód, na 1 obrót przejedzie dłuższy dystans, czyli licznik pokazuje 100 , a w rzeczywistości jedziesz 103.

Tak samo z odległością licznik pokazał, że przejechałeś 100, a tak naprawdę przejechałeś 103...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, miroman napisał:

Prędkościomierz liczy obroty - wyższa opona = dłuższy obwód, na 1 obrót przejedzie dłuższy dystans, czyli licznik pokazuje 100 , a w rzeczywistości jedziesz 103.

 

@miroman, dziękuję za odpowiedź.

Czyli wychodzi na to, że po zmianie z 215/60 R16 na 215/65 R16 - przynajmniej u mnie, prędkościomierz bardziej zbliży się do rzeczywistości, bo bardzo przekłamuje mi "na plus".

Na przykład (sprawdziłem): jak na prędkościomierzu mam 100 km/h, to GPS pokazuje 92 km/h. I odpowiednio: 140 km/h prędkościomierz => 130 km/h GPS.

Wnioskuję, że po zmianie na 215/65 R16 nieco się to "wyprostuje", czy tak? Jak piszę głupoty, to proszę mnie poprawić.

 

3 godziny temu, ada///m napisał:

Używałem takiego rozmiaru opon zimowych  w forku SF i SG bez problemów. 

 

3 godziny temu, Rafaelo napisał:

Tez mam taki zestaw w Forku Sf na zimę i wszystko gra .

 

@ada///m, @Rafaelo - czy były jakieś odczuwalne różnice w zachowaniu auta (trakcja, zakręty, przyspieszanie, etc.) po przejściu z nominału na inny rozmiar?

 

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Malyboss napisał:

 

@miroman, dziękuję za odpowiedź.

Czyli wychodzi na to, że po zmianie z 215/60 R16 na 215/65 R16 - przynajmniej u mnie, prędkościomierz bardziej zbliży się do rzeczywistości, bo bardzo przekłamuje mi "na plus".

Na przykład (sprawdziłem): jak na prędkościomierzu mam 100 km/h, to GPS pokazuje 92 km/h. I odpowiednio: 140 km/h prędkościomierz => 130 km/h GPS.

Wnioskuję, że po zmianie na 215/60 R16 nieco się to "wyprostuje", czy tak? Jak piszę głupoty, to proszę mnie poprawić.

 

 

 

"po zmianie na 215/60 R16" nic się nie zmieni bo to nie będzie zmiana :)  , a tak na poważnie to tak, wg mnie będzie mniejsze przekłamanie prędkości.  Ja mam to samo, prędkość  licznikowa vs GPS jest wyższa o około 10km/h, ale to chyba w większości samochodów,  żeby się lepiej czuć, że się szybciej jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, miroman napisał:

"po zmianie na 215/60 R16" nic się nie zmieni bo to nie będzie zmiana

 

Masz rację - dzięki za czujność  :applause:  Oczywiście miało być "po zmianie na 215/65 R16". Mea culpa ;)  Już poprawiłem.

 

14 minut temu, miroman napisał:

a tak na poważnie to tak, wg mnie będzie mniejsze przekłamanie prędkości

 

O to mi właśnie chodziło. Dzięki! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...