Jump to content

wild_pig

Użytkownik
 • Content Count

  293
 • Joined

 • Last visited

About wild_pig

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Skąd
  z lozka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mnie najbardziej zastanawia kto wymyślił, że nie zaleca producent wymiany płynu - przecież logicznie to głupota i technologicznie i ekonomicznie dla serwisów. Pachnie ekologia jak dla mnie w takim układzie.
 2. @DZIAŁ TECHNICZNY czy skoro zalecana jest wymiana dynamiczna to czy każde ASO powinno mieć taki sprzęt do wymiany ? Pytam bo wiem, że nie wszystkie mają i teraz nie wiem jak traktować takie zalecenia - jak nie mają to mam jechać kilkaset km dalej aby szukać takiego co ma, bo wydłuży to żywot skrzyni ?
 3. Ostatnio serwisowałem przy podobnym przebiegu: 1. Płyn chłodniczy wymieniłem, bo koszt zerowy a nie byłem pewien co jest w środku i czy chłodzi 2. Płyn hamulcowy wymieniłem, bo koszt zerowy 3. Regulacje zaworów robiłem ale okazała się tak niewielka, że Panowie sami powiedzieli, że można było nie robić - zmyliły mnie objawy - potem okazało się, że trzeba było świece i przepustnicę ogarnąć 4. Olej w skrzyni i dyfrze zmieniałem chcąc zminimalizować ryzyko naprawy skrzyni i dyfra - koszt mały, a serwisowanie skrzyni drogie 5. Olej we wspomaganiu wymieniłem - był dosłownie czarny - podczas gdy oryginalny powinien być czerwony Koszt tych wszystkich płynów chyba 400 PLN, więc nie tak strasznie.
 4. Ciesze się, że poruszyłem ten temat bo widać jest trochę niejasny dla właścicieli. @DZIAŁ TECHNICZNY prośba o opisanie jakia jest oficjalna linia partii w tym gorącym temacie :-)
 5. No właśnie a mi statycznie i stąd moje pytania jak to w końcu ma być. Zwłaszcza w kontekście problemów z tymi skrzyniami z uwagi na parametry oleju.
 6. Chodzi mi bardziej o sposób wymiany - jak to w końcu jest - statycznie czy dynamicznie powinno się to robić. Samo stwierdzenie w instrukcji, że wymieniać co 60000 km jest mało precyzyjne.
 7. Witam, chciałbym się dowiedzieć jak w końcu wygląda sytuacja z wymiana oleju w skrzyniach CVT. Wiem, że zostało zmienione zalecenie na zmianę co 60.000 km, ale jak ma się sprawa ze sposobem wymiany ? Czy powinna być to wymiana statyczna czy dynamiczna ? Są odnośnie tego jakieś wytyczne ? Jeśli jest zalecana wymiana dynamiczna to czy każde ASO powinno mieć do tego sprzęt lub być w stanie taką usługę zrealizować ? Sam wymieniałem statycznie i teraz już sam nie wiem jakie są najnowsze badania na ten temat :-) Pozdrawiam
 8. wild_pig

  CVT - awarie

  Hmm to jak to w końcu jest z tą wymiana oleju w kontekście awarii skrzyni ? Zalecana jest dynamiczna co 60.000? Pytam ponieważ sam robiłem statyczną, ponieważ moje ASO nie ma sprzętu do dynamicznej i nie wiem czy warto przed 120.000 zrobic dla pewności dynamiczną. Z drugiej strony jak zalecana jest dynamiczna to czy mogą nie mieć takiego sprzętu ?:-)
 9. Na subaru.pl jest katalog modeli z kilkunastu poprzednich lat - powinny tam byc dane na temat wyposazenia.
 10. A czy każdy ogarnięty punkt dorabiania kluczy samochodowych ogarnie taki temat dorobienia kluczyka z immo wraz ze sterowaniem centralnym w Subaru ? Czy to jakaś grubsza robota i jakaś wiedza o Subaru potrzebna ? W ASO mi powiedzieli około 2000 pln za kluczyk i usługę
 11. Noga na hamulcu była - pytanie czy fakt włączenia alarmu może jeszcze mieć wpływ na imobilizer, może go odcina?
 12. Hej, mam dziwny problem z keyless: Bateria po 3-4 miesiącach się skończyła - czy to normalne, że on tyle jej zjada ? (często go nie używam - góra 3-4 razy dziennie) Bateria się skończyła, więc otwieram auto z kluczyka - oczywiście powoduje to włączenie alarmu, którego aby rozbroić trzeba włączyć zapłon - niestety przyłożenie pilota do guzika Start/Stop nie powoduje żadnej reakcji (wszystko wg instrukcji, czyli skrzynia na P i ręczny włączony) - coś tutaj robie źle ? (dla pewności próbowałem dwóch pilotów Pozdrawiam
 13. wild_pig

  legacy 06 vs 08

  Racja nie dopowiedziałem - chodzi mi o te w lusterkach.
 14. wild_pig

  legacy 06 vs 08

  A czy ktoś kojarzy czy kierunkowskazy są wymienne między wersjami ? .
 15. W sumie nie chodzi mi o oszczędność właśnie tylko czy faktycznie wyższe indexy w jakikolwiek sposób to bezpieczeństwo podwyższają. Chodzi mi oczywiście o wyższe niż przewidział to producent auta.
×
×
 • Create New...