Jump to content

Bednarcm

Użytkownik
 • Content Count

  459
 • Joined

 • Last visited

About Bednarcm

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 05/12/1980

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  WPR
 • Auto
  Red Pearl FXT'06; CBF '10; Clio IV'18

Recent Profile Visitors

833 profile views
 1. Pozdrowienia dla kierownika oświniaczonego, srebrnego forka SG, którego omijałem dzisiaj w DC w korku na S8, godzina 8:00. Jechałem na nieoświniaczonym moto, machane z mojej strony było
 2. Próbowałem naprawić, ale przy próbie odkręcenia pierwszej nakrętki urwał się gwint przez rok nie znalazłem dobrej i pasującej używki, więc kupiłem nowy. Nie mam zdjęć, nie było czego fotografować. Udało Ci się odkręcić pierwszą nakrętkę, potem ściągałeś ramię wycieraczki. Powinno zejść całe, a został na trzpieniu jego fragment. Zaplanuj zakup w mojej ocenie, nowe kosztuje kilkadziesiąt złotych, kupowałem. Jak to sciągniesz, to potem zdejmujesz ten czarny plastik przylegający do szyby. Powinien lekko zejść. Pod nim jest nakrętka. Jak ją odkrecisz, to wyjdzie też cały mechanizm.
 3. Wygląda na to, że na trzpieniu został Ci fragment ramienia wycieraczki. Musisz to zdjąć, raczej nie do naprawy. Potem ściągasz ten okrągły plastik, pod nim jest nakrętka.
 4. Przecież tak jest zawsze. Jeżeli poszkodowany jest pieszy, to też po części jego wina, bo ma zwracać uwagę na wszystkie pojazdy. Jeżeli motocyklista, to też się przysłużył, bo ma zwracać uwagę na samochody, przecież są większe, a poza tym pewnie jechał 200 na jednym kole. Jeżeli osobówka, to po części też jego wina, bo powinien wiedzieć, że ciężarówka jest większa, ma dłuższą drogę hamowania i ograniczoną widoczność Z drugiej strony to fakt, że trzeba mieć mocno ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu, szczególnie w "mniejszym" pojeździe...
 5. Niekoniecznie Wysłałem 2 filmy, wyprzedzanie/omijanie przed przejściami dla pieszych, na których byli piesi. Sytuacja dokładnie opisana. Po kilku miesiącach przyszły dwa powiadomienia o "niestety" ukaraniu mandatem właścicieli pojazdów za niewskazanie kierującego. Na filmach było dosyć dobrze widać twarze (kamera na kasku moto). Co ciekawe, te dwa filmy zostały zrobione w jednej "sesji", dwa przejścia w odstępie około 200m.
 6. Przy wjazdach na S i A zawsze zapewniam sobie sporo miejsca przed sobą by mieć jako taką pewność, że ten przede mną da radę zmienić pas przed końcem rozbiegowego.
 7. Wymień cały rozrusznik. Koszt używki poniżej 100. Na http://opposedforces.com sprawdź numer części (prawdopodobnie będzie to 23300AA450)
 8. Nie prowadzę rejestracji, ale jakieś 6-7 zbiorników już wyjeździłem w tym roku. Na każdym około 280-300km. Tak więc dla mnie sezon już w pełni Niestety wszystko w drodze do/z pracy.
 9. Wymień go. W "każdym sklepie z zaworkami" taki dostaniesz Kosztuje kilka do kilkunastu zł.
 10. Zapewne oni wszyscy się pomylili i należy im pomóc w zmianie pasa na właściwy Proponuję przesiąść się na 2 kółka, takie problemy przestają istnieć Pojawiają się inne, ale to nieco inny temat
 11. Czy chcąc użyć spryskiwacza tylnej szyby musisz czekać dłużej aż płyn zacznie lecieć? Pod pianką w bagażniku (lewy narożnik przy zderzaku) jest zawór na wężyku do spryskiwacza. Być może jest uszkodzony i nie trzyma. Zawór jest na tyle "mocny", że sprawny nie powinien puszczać samoczynnie płynu w żadną stronę.
 12. Oglądając zdjęcia z nielegala zastanawiałem się, czy przy okazji prac oglądałeś kielichy amortyzatorów. 2 lata temu robiłem mniej więcej to samo co Ty teraz (usuwanie wgniotek i rys, wymiana przednich błotników, usuwanie korozji z tylnych rantów). W tę sobotę (lub za tydzień) odbieram znowu forka od lakiernika: reparaturki tylne i łatanie kielichów amortyzatorów. Fakt, że mój jest poliftowy, ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.
 13. Sytuacja się dzisiaj powtórzyła, w tym samym miejscu
 14. Pozdrowienia z poranka dla @RadziejS, machane było na wiadukcie w WPR, jak zwykle Dzięki za miejsce
 15. Szczerze? Ja bym tego nie robił w nastoletnim SG. Za chwilę będziecie wszystko zrywali w celu usunięcia korozji na kielichach amortyzatorów, co też właśnie w ubiegłym tygodniu czyniłem
×
×
 • Create New...