Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy przesłał mi dwa linki, które znalazł w czeluściach internetów :):

1. https://allegro.pl/oferta/forester-sg-sf-dystans-podkladka-lift-kit-zaw-5cm-8062994383

Ta oferta jest z uwzględnionym  przesunięciem kąta i śrubami do ustawiania zbieżności tył.

2. https://allegro.pl/oferta/forester-sg-sf-dystans-podkladka-lift-kit-zaw-5cm-8066942552

Ta oferta jest jakaś... "inna" :huh:

Co Wy na to?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Janusz Pęzik napisał:

Znajomy przesłał mi dwa linki, które znalazł w czeluściach internetów :):

1. https://allegro.pl/oferta/forester-sg-sf-dystans-podkladka-lift-kit-zaw-5cm-8062994383

Ta oferta jest z uwzględnionym  przesunięciem kąta i śrubami do ustawiania zbieżności tył.

2. https://allegro.pl/oferta/forester-sg-sf-dystans-podkladka-lift-kit-zaw-5cm-8066942552

Ta oferta jest jakaś... "inna" :huh:

Co Wy na to?

Pzdr

Druga oferta jest kompletna gdyż posiada śruby do regulacji geometrii. Aczkolwiek same śruby kosztują 100 zł więc korzystniej jest kupić ofertę 1 i dokupić śruby. Wtedy wyjdzie ok 650 :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, miki_mi2 napisał:

 

Druga oferta jest kompletna gdyż posiada śruby do regulacji geometrii. Aczkolwiek same śruby kosztują 100 zł więc korzystniej jest kupić ofertę 1 i dokupić śruby. Wtedy wyjdzie ok 650 :) 

 

Pierwsza oferta za 699pln jest kompletna razem ze śrubki do regulacji i uwzględnieniem kąta :)

Druga oferta za 549pln jest bez śrub regulacyjnych i bez uwzględnienia pochylni konta na podkładkach <_<

Jak się doczyta ogłoszenia to tam jest to info... ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 08:16, Adi660r napisał:

Ogólnie polecam kanał tego gościa, fajnie pokazuje jak zamontować snorkel, jak wyprowadzić odpowietrzenie z dyfra itd.

i dość dobrze sobie poradził w terenie, znaczy poprawki OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie śruby/szpilki przy górnym mocowaniu przedniego amortyzatora? Chodzi mi o parametry techniczne śruby, bo zwykła, budowlana raczej nie wchodzi w grę. Wstawiam kompletną kolumnę Pedders (amortyzator, sprężyna, i cała reszta)+ 1cm podkładki + rozpórka Whiteline. W sklepie powiedziano mi, że bardzo mało prawdopodobne aby dało się to skręcić na fabrycznych śrubach. Forek SG XT.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie śruby/szpilki przy górnym mocowaniu przedniego amortyzatora? Chodzi mi o parametry techniczne śruby, bo zwykła, budowlana raczej nie wchodzi w grę. Wstawiam kompletną kolumnę Pedders (amortyzator, sprężyna, i cała reszta)+ 1cm podkładki + rozpórka Whiteline. W sklepie powiedziano mi, że bardzo mało prawdopodobne aby dało się to skręcić na fabrycznych śrubach. Forek SG XT.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Jeśli centymetr podkładki to powinno ci wystarczyć na przodzie śrub gorzej może być z tylu. Śruby napewno wzmacniane 8.8 . Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafaelo napisał:

Jeśli centymetr podkładki to powinno ci wystarczyć na przodzie śrub gorzej może być z tylu. Śruby napewno wzmacniane 8.8 . Pozdrawiam

Z tyłu wkładam kolumny ze sprężynami wzmacnianym pod LPG, a nie mam LPG. Dlatego dokupiłem podkładki na przód 1cm aby stał w poziomie. Ciekaw jak to wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 13:28, Daniel Janus napisał:

Z tyłu wkładam kolumny ze sprężynami wzmacnianym pod LPG, a nie mam LPG. Dlatego dokupiłem podkładki na przód 1cm aby stał w poziomie. Ciekaw jak to wyjdzie.

 

Ha, też jestem ciekawy, bo wzmacniane niby niwelują te obciążenie 55l pełnego kotła gazu i haka holowniczego.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Janusz Pęzik napisał:

Ha, też jestem ciekawy, bo wzmacniane niby niwelują te obciążenie 55l pełnego kotła gazu i haka holowniczego.

 

Pzdr

 

Otóż - ku mojemu zaskoczeniu :D - w moim OBKu wzmacniane niwelują. Nawet jak siadam ja w bagażniku - niwelują :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 12:09, Daniel Janus napisał:

Jakie polecacie śruby/szpilki przy górnym mocowaniu przedniego amortyzatora? Chodzi mi o parametry techniczne śruby, bo zwykła, budowlana raczej nie wchodzi w grę. Wstawiam kompletną kolumnę Pedders (amortyzator, sprężyna, i cała reszta)+ 1cm podkładki + rozpórka Whiteline. W sklepie powiedziano mi, że bardzo mało prawdopodobne aby dało się to skręcić na fabrycznych śrubach. Forek SG XT.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

W zeszłym tygodniu wymieniałem komplet Peddersa no i o ile na tył dało się swobodnie załadować 1cm dystansu to na przód już nie... dramatycznie brakowało szpilek i nie wstawiałem. Jak bardzo chcesz to w dobrym metalowym popytaj poprostu o nierdzewki, powinny byc +/- 1 pln za sztuke.

Natomiast co do Peddersa to wyszlo calkiem rozsadnie, wzmacniany tyl + 1cm dystansu i wyszlo o 8 mm wyzej niz gorny zakres tego co podaje fabryka dla wolnego ssaka. Przod wyszedl w gornym zakresie  tego co podaje fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 09:02, Janusz Pęzik napisał:

Ha, też jestem ciekawy, bo wzmacniane niby niwelują te obciążenie 55l pełnego kotła gazu i haka holowniczego.

 

Tak wygląda (czarny) po wymianie kolumn zawieszenia na Pedders. Przód 1cm podkładka, tył sprężyny pod LPG ( u mnie brak LPG). Srebrny zawieszenie seryjne.

 

IMG_20190605_115735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/65/16 zimówki na seryjnym zawiasie i mi nic nie obcierało. musiałem tylko na nowe kołki poprzypinać plastiki nadkola bo jak były "luźne" to dotykały.

ale może to kwestia tez grubości/głębokości bieżnika.... Twoje są mega :)

no i ten kurnik....... :wub:

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klev napisał:

ale może to kwestia tez grubości/głębokości bieżnika

zdecydowanie opona oponie nierówna mimo tego samego rozmiaru. Szerokość czoła opony potrafi się sporo różnić.

 

1 godzinę temu, Rafaelo napisał:

Obciera z przodu o nadkole przy pełnym skręcie ale dałem dystans 5mm i teraz jest spoko. :)

co to za kapcie? bo kostka jest dość spora, AT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ja mam felgi z Imprezy GT wiec ET jest inne. I pewnie dlatego mi trochę obciera. Opony mam Nokian Rotiiva AT długo myślałem jakie kupić i na te się zdecydowałem. Przydało by się trochę deszczu abym sprawdził jak się w błocie sprawują


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafaelo napisał:

mam felgi z Imprezy GT wiec ET jest inne

 

5 mm względem forkowych i robi to różnice, nawet na seryjnym rozmiarze opony przód może czasem delikatnie liznąć nadkole, a tył jest bardzo blisko kolumny amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
5 mm względem forkowych i robi to różnice, nawet na seryjnym rozmiarze opony przód może czasem delikatnie liznąć nadkole, a tył jest bardzo blisko kolumny amortyzatora.

Przerabiałem bliskość amortyzatora z opona po pierwszych moich plejadach jak się amortyzator wygiął


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 14:44, Rafaelo napisał:

U mnie Forek stoi teraz tak : 126d2b2c73d715797c45fbca26a046ab.jpg

Podkładki 5cm tył sprężyna Pospring wzmocniona plus 1cm oraz opony 215/65/16 dodatkowy 1 cm wyżej. I taki setup mi pasuje emoji4.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ten Pospring z Poznania?

Jaki koszt był tych sprężyn?

 

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...