Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie (jak jest w tym wątku, to dajcie w łeb default_th_dash1.gif ) - pewnie nie wiecie, czy Forek i Legacy/Outback mają tak samo skonstruowane tylne wahacze? Po lifcie widzę problem "uciekającego" koła w stronę przodu... 

 

Ktoś z forum zajmuje się takimi rzeczami? PROSZĘ o pomoc...

Który model Legacy masz bo inne są mocowania wahaczy wzdłużnych a od 2007 roku to już całkiem inaczej trzeba konstruować Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, falente napisał:

215/65 685,9mm +21,5mm do serii

Takie do Forka S-Turbo my99 przedlift bez dystansów na oryginalnej feldze Al et48 składałem na wymienionych Kayaba z tyłu było kilka mm do kielicha amortyzatora, z przodu więcej.

 

 

16" zakładać nie będę a na 15" 215/70 tez chyba nie, bo mam wolnossaka, więc słabo by się odpychał :mellow:

Jak zjeżdżę obecne opony Yokohama Geolandar AT-S, to wskoczą pewnie 205/75 kopie bfg at'ki :P

Tymczasem muszę trochę pogrzebać z zawiasem i rudą, bo tańczy tu i ówdzie :( oraz luzy zaworowe i zapłon sprawdzić, bo nam złe odczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie na 215/70/16"

w sumie weszły - jeździły.... tylko nadkole z przodu oberwało... i to dopiero po dokładce chlapaczy (2mm - sic)

4 godziny temu, Janusz Pęzik napisał:

215/65 685,9mm +21,5mm do serii 

215/70 707,4mm 

215/65/16 nadal mam drogowe

AT 195/80/15:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 20:59, Janusz Pęzik napisał:

 

A moze poszukaj opon 205/80/15 to jest dosc popularny rozmiar do samurajów/vitar dzieki czemu jest dość.dobry wybór i ceny opon, a zawsze to trochę podniesiesz auto i na dynamice nie stracisz.

 

Co do felg to gdybyś się interesował to.te.moje 5ramienne 15stki z et25 za jakiś czas będę sprzedawał, wypiaskuje i pomaluje proszkowo, choć jeszcze nie zdecydowałem na jaki kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ozarek napisał:

do serii 16 tak, ale do serii 15 czyli 205/70 już +17,9mm

Tak, tamte porównanie było do 16"

34 minuty temu, Herbert napisał:

miałem takie na 215/70/16"

w sumie weszły - jeździły.... tylko nadkole z przodu oberwało... i to dopiero po dokładce chlapaczy (2mm - sic)

215/65/16 nadal mam drogowe

AT 195/80/15:D

195/80R15 to 693mm, więc mniej niż 215/70R16 o prawie 15mm.

Do SF dedykowany rozmiar katalogi oponiarskie proponują również 185/80R15, czyli 677mm, czyli kolejne prawie 15mm mniej, hmmm.

31 minut temu, Adi660r napisał:

Co do felg to gdybyś się interesował to.te.moje 5ramienne 15stki z et25 za jakiś czas będę sprzedawał, wypiaskuje i pomaluje proszkowo, choć jeszcze nie zdecydowałem na jaki kolor.

Oczywiście, że maluj na kolor złoty :D

Edytowane przez Janusz Pęzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie ciężko zrobić dystans na odległość

 

5FCE5C04-21C0-47D8-8C9B-F42C77D9CA1D.thumb.jpeg.6d1ec9b1cdb7c7c633a1cbd1d22126d8.jpeg

10BAA842-70EE-4A1B-BCAE-732BA487E623.thumb.jpeg.8f16ad5b72ea90a5922ce48656520f28.jpeg

To mam takie mocowanie od 2006 roku jest prawie takie samo różni się tym ze ma mocowanie dodatkowe do wahacza a tak to wyglada podobnie

fca282f80b422f8e27d2b772ea2c8195.jpge0c47f49b0553db7b36878f823ae1320.jpgdefault_smile.png Jak coś to zapraszam mogę wykonać podkładkę pod wahacz. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adi660r napisał:

Poliuretan ma różne stopnie twardości.

Ja bym brał delikatnie sztywniejsze niż Ori seria.

Nie znam stosunku cenowego poli vs ori bo ten temat jeszcze przede mną.

No przede mną też...

Poliuretan jest jakiś żółty, czerwony, fioletowy itp, ale które są które to nie wiem (różnica napewno jakaś jest).

Cena za zestaw poli od około... 1000-1500zł za zestaw p+t (bez łączników i gum stabilizatora).

Cena za zestaw gumowych tył (12 tulejek + 2 śruby długie + 2 komplety mimośrodowe + 2 łączniki + 2 gumy stabilizatora) to około 880zł. 

Trwałość - podobno kolosalna różnica na korzyść poli. Ale czy poli nie skrzypią i trzeszczą zimową porą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Janusz Pęzik napisał:

Poliuretan jest jakiś żółty, czerwony, fioletowy itp, ale które są które to nie wiem (różnica napewno jakaś jest).

kolory się chyba różnią między producentami, trzeba patrzeć na twardość ShA - guma ma ok 60 ShA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Janusz Pęzik napisał:

Poliuretan jest jakiś żółty, czerwony, fioletowy itp, ale które są które to nie wiem (różnica napewno jakaś jest).

Czerwony na co dzień, żółty - twardszy wyczyn, ale o fioletowym to pierwsze słyszę... strongflex to robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Herbert napisał:

Czerwony na co dzień, żółty - twardszy wyczyn, ale o fioletowym to pierwsze słyszę... strongflex to robi...

Tak, fioletowy to strongflex.

Przeczytałem trochę o tych poli, podagałem z kilkoma osobami i refleksja: poli tylko na tor albo offroad, poza tym ich trwalosc jest różna. Komplet dobrych poli na tył to koszt tyle co wahacze i gumy... hmmm biorę gumowe tuleje, pewnie febest 800zł z lacznikami lub ori 750zł bez łączników i te kupię metalowe. 

Łączniki tył alu ktoś użytkował z Was? Zawsze zakładałem plastiki. 

Edytowane przez Janusz Pęzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ozarek napisał:

właśnie jak się spisuje ten febest w subaru? Muszę wymienić tuleje w przednim wahaczu w SF, a na necie raczej nieciekawe opinie mają...

Ja właśnie w przednim wahaczu założyłem febesty, wyglądają okej. Poprawiło się prowadzenie. Zobaczymy jak będzie z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...