Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Siemka zamierzam zrobić lift forka sf s turbo o ok 5 cm ale brakuje mi paru informacji

1. Jaki skok gwintu mają orginalne śruby wahaczy tylnych i  jaką mają długość.
2. Jak to w końcu z łącznikami stabilizatorów jedni mówią wywalać drudzy zostawiać ( dostałem info od czego można metalowe podpasować)
3. Jakiej grubości są mocowania dystansów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj stare wylane SLSy wymieniłem na amorki i sprężyny KYB. Dla próby założyłem moj liftkit 60mm tył i 50mm przod. Wpadły też dłuższe łączniki od imprezy. Nowym elementem układanki są dropboxy z tarnamidu gr. 27mm pod tylną belkę co pozwolilo bezpiecznie podnieść tył o dodatkowe 10mm. W planach jest założenie takich kostek pod przednią belkę ale wiąże się to z przerobieniem wydechu, węża od chłodnicy i mocowania płyty pod silnikiem. Zdjęcia auta z profilu wstawię jak będzie jasno. Stay tunedIMG_20191123_123520.jpg

IMG_20191123_140305.jpg

IMG_20191123_171334.jpg

IMG_20191123_212240.jpg

IMG_20191123_212317.jpg

IMG_20191123_212304.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony komfortem na kybach. Myślałem że będzie bardziej twardo niż na SLS. Można zrobić lift nawet 10cm ale ograniczeniem są kąty na półosiach i na sworzniu wahacza przedniego i też późniejsze problemy z ustawieniem geometrii. Dlatego się stosuje dystanse między budę a belki przód i tył. Przy grubszych dystansach pod belkę trzeba przedłużyć kolumnę kierowniczą, przewód paliwowy, wąż od chłodnicy i chyba jedną łapę od strony grodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 14:50, Magic97 napisał:

1. Jaki skok gwintu mają orginalne śruby wahaczy tylnych i  jaką mają długość.

Na anglojęzycznym forum doczytałem, że tam są śruby drobnozwojne M12x1.25. Może ktoś potwierdzić?.

 

Posiada ktoś szkic z wymiarami dystansu wahacza? Wysokość oczywiście dopasuje do reszty. Chodzi o rozstaw otworów i chyba są 2 płaszczymy na rożnych wysokościach?

Mam już założone podkładki 2cm, jadą już do mnie ironmany i przypuszczam, że bez tych podkładek się nie obejdzie.

 

Szukam też wymiarów osłony dyfra na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 10:27, kozik000 napisał:

Na anglojęzycznym forum doczytałem, że tam są śruby drobnozwojne M12x1.25. Może ktoś potwierdzić?.

 

Posiada ktoś szkic z wymiarami dystansu wahacza? Wysokość oczywiście dopasuje do reszty. Chodzi o rozstaw otworów i chyba są 2 płaszczymy na rożnych wysokościach?

Mam już założone podkładki 2cm, jadą już do mnie ironmany i przypuszczam, że bez tych podkładek się nie obejdzie.

 

Szukam też wymiarów osłony dyfra na tył.

Jestem właśnie po założeniu lift kitu

Dokładnie śruby to M12x1.25 o długości całkowitej 47mm.

Dystans pod wahacz posiada dwie płaszczyzny najlepiej rozstaw śrub sprawdzić kładąc się pod auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, ewemarkam napisał:

Gdzieś trafiłem na informacje że pasują felgi z Audi A1. Mają mniejsze ET itd. ma ktoś zdjęcie forka na takich felgach? Mam na myśli SF.

Z audi a 3, do tego trzeba pierścienie centrujące.

IMG_20191201_112657.jpg

IMG_20191201_164243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie to najmniejszy problem. Nie chcę dystansu a chce bardziej wysunąć koła na zewnątrz. Poszukam w takim razie w okolicy.

A że alu z A3 pasują to wiem:) @Pan Dziedzic miał u Siebie a później sprzedawał.

Tylko nie dopisałem wcześniej że chodzi mi o stalowe.

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...