Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, ozarek napisał:

właśnie jak się spisuje ten febest w subaru? Muszę wymienić tuleje w przednim wahaczu w SF, a na necie raczej nieciekawe opinie mają...

Sprawdzałem oferty kompletów na tył:

 https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-97-02-tuleja-wahacza-drazka-zestaw-7913788667 tu jest ten febest za 800zł.

Polecacie coś innego?

Tu oryginały (obie oferty za 750zł), ale bez łączników i bez śrub mimośrodowych do regulacji kątów:

https://www.subarak.pl/zestawy/1599-zestaw-tulei-wahaczy-i-srub-tylnego-zawieszenia-do-subaru-impreza-forester-legacy.html subarak.pl 
http://subaru-parts.eu/pl/zawieszenie-wahacze-tuleje/50-zestaw-tulei-wahaczy-i-srub-tylnego-zawieszenia-do-subaru.html subaru-parts.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janusz Pęzik napisał:

Tu oryginały (obie oferty za 750zł), ale bez łączników i bez śrub mimośrodowych do regulacji kątów:

Przy takiej różnicy bez chwili wahania szedł bym w ORI, te śruby mimośrodowe 20540AA111 są w zestawach ori, widać je na zdj i są w opisach. Gumy stabilizatora to najmniejszy problem, tanie i najłatwiej dostępne do wymiany.

Na przód niestety takich kompletów nie widziałem, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ozarek napisał:

Przy takiej różnicy bez chwili wahania szedł bym w ORI, te śruby mimośrodowe 20540AA111 są w zestawach ori, widać je na zdj i są w opisach. Gumy stabilizatora to najmniejszy problem, tanie i najłatwiej dostępne do wymiany.

Na przód niestety takich kompletów nie widziałem, a szkoda.

Tak, mimośrody są w zestawie :)

Pomyliłem z tymi do regulacji geo :huh:

Na przód zestawów brak, ale tam jest mniej tych tulei, choć droższe chyba... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie w całym aucie febest założone i nie narzekam na nie a auto użytkowane zgodnie z przeznaczeniem czyli teren asfalt ciężka przyczepa i dają radę :)
Co do metalowych łączników mam takie zamontowane i skończyły się wymiany co 20 tys. Km. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafaelo napisał:

Mam praktycznie w całym aucie febest założone i nie narzekam na nie a auto użytkowane zgodnie z przeznaczeniem czyli teren asfalt ciężka przyczepa i dają radę :)
Co do metalowych łączników mam takie zamontowane i skończyły się wymiany co 20 tys. Km. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No tak, ale różnica jest 50zł za zestaw tył. Chyba, że weźmie się same tuleje bez śrub to już lepiej wygląda cenowo - taniej z 250-300zł.

Przy założeniu, że ktoś wymienia elementy gumowo-metalowe  p+t (Tuleje, łączniki, gumy stabilizatora itd) to już lepiej brać tą samą firmę chyba...

Mam kupca, co chce wziąć auto w takim stanie jak jest obecnie i on sobie porobić sam - i to co mam wpakować w najbliższym czasie do obecnego SF to myślałem dołożyć ten budżet do SG, ale też nie wiadomo co się kupi i co trzeba będzie robić w nowym nabytku :(

I znów dylematy... :mellow: (pomijając dylemat sprzedaży to jeszcze przy ewentualnym zakupie co brać turbo czy n/a, my czy wy itd... sic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Robi ktoś jeszcze zestawy do Liftu Forka takie z przesunięciem mocowania przedniego zawieszenia takie w stylu pierwszych postów pod tym tematem ?

 

Tak wiem teraz na OLX i Allegro są zestawy do liftu ale bez przesunięcia i z innym patentem na obniżenie tylnego mocowania wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Robi ktoś jeszcze zestawy do Liftu Forka takie z przesunięciem mocowania przedniego zawieszenia takie w stylu pierwszych postów pod tym tematem ?
 
Tak wiem teraz na OLX i Allegro są zestawy do liftu ale bez przesunięcia i z innym patentem na obniżenie tylnego mocowania wahacza.

Robię zapraszam na PW jak coś potrzeba. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 21:13, donkaletone napisał:

a powiedzcie mi czy do forestera sg przedlifa N/A wejdą ateki 215/75/15?

 

215/70/16 na styk, i poprzecierały nadkole...ET 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Herbert napisał:

215/70/16 na styk, i poprzecierały nadkole...ET 48

Z kalkulatora zamienników wychodzi mi, że Twoje są większe od 215/75/15 o 3,9 mm więc może te będą ok. Jakie et jest dopuszczalne tak żeby nie wylazły poza obrys? i czy lepiej szukać felg z mniejszym et czy może dystanse na piasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, donkaletone napisał:

 

Z kalkulatora zamienników wychodzi mi, że Twoje są większe od 215/75/15 o 3,9 mm więc może te będą ok. Jakie et jest dopuszczalne tak żeby nie wylazły poza obrys? i czy lepiej szukać felg z mniejszym et czy może dystanse na piasty?

3,9mm to po 2 mm na stronę.... niewielka różnica... Z dystansami nie bawiłem się, a felgi mam Ori...czyli et48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 10:21, Rafaelo napisał:

Optymalne rozwiązanie do Forka to 8 cm max. Wszystko daje radę. Zbieżność i katy da się ustawić pół osie tez nie maja ciężkiego życia przy takim lifcie. Mam u siebie założony lift 5cm plus sprężyna tył pospring koła 215/65/16 co daje mi ok.7cm jeżdżę po autostradach i po górskich dróżkach nie koniecznie wolno (s-turbo musi być wietrzone) i nie mam problemu ze stabilnością jazdy. Do wolno ssaka tak jak[mention=30120]PanDziedzic[/mention] pisze max 215 bo w terenie nie uciągnie.

 

Od ciebie zależy czy chcesz mieć auto na codzień czy tylko do zabawy.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Rafał chłopie, masz fach w rękach, pospawaleś Forka to i tu dasz radę...

 

...wrzucamy koło na tył ? 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 13:10, Herbert napisał:

215/70/16 na styk, i poprzecierały nadkole...ET 48

To byla kwestia szerokosci czy srednicy ?

Jeśli srednicy to jaki byl lift ?

 

W dniu 7.05.2019 o 13:48, donkaletone napisał:

 

Z kalkulatora zamienników wychodzi mi, że Twoje są większe od 215/75/15 o 3,9 mm więc może te będą ok. Jakie et jest dopuszczalne tak żeby nie wylazły poza obrys? i czy lepiej szukać felg z mniejszym et czy może dystanse na piasty?

 

W dniu 7.05.2019 o 22:28, Herbert napisał:

3,9mm to po 2 mm na stronę.... niewielka różnica... Z dystansami nie bawiłem się, a felgi mam Ori...czyli et48

 

 

Z przeliczen rozmiaru (teoretycznych) wychodza takie srednice:

 

215/60/16 (fabryka)
664,4 mm

 

205/70/15 (fabryka)
668 mm

 

215/65/16
685,9 mm

 

195/80/15
693 mm

 

215/75/15
703,5 mm

 

215/70/16
707,4 mm

 

Mnie chodzi po glowie komplecik na wloczege 195/80/15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 01:16, fisher napisał:

To byla kwestia szerokosci czy srednicy ?

Jeśli srednicy to jaki byl lift ?

 

 

 

 

Z przeliczen rozmiaru (teoretycznych) wychodza takie srednice:

 

215/60/16 (fabryka)
664,4 mm

 

205/70/15 (fabryka)
668 mm

 

215/65/16
685,9 mm

 

195/80/15
693 mm

 

215/75/15
703,5 mm

 

215/70/16
707,4 mm

 

Mnie chodzi po glowie komplecik na wloczege 195/80/15

 

Możesz jeszcze pomyśleć o 205/75r15 - około 688.50 mm .

~20mm więcej niż seria na 15".

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 01:16, fisher napisał:

Mnie chodzi po glowie komplecik na wloczege 195/80/15

O to to... Na takich AT Yokohamy zwiedzam okolicę.... nic nie dociera, i błotko ma gdzie się podziać:P

 

W dniu 17.05.2019 o 21:05, Janusz Pęzik napisał:

To byla kwestia szerokosci czy srednicy ?

Jeśli srednicy to jaki byl lift ?

Chyba jednak średnicy, bo 215/65/16 już nie docierają nadkoli... przód bez liftu, tył w sumie 2cm+sprężyny wyszło 5-6cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...