Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy siak, jak widzę takie teksty to wysypki dostaje. I taka czerwona lampka się zapala pod deklem.

 

Leon, jak zwykle, zdrowy rozsądek pomaga i w tym przypadku .... można przypuszczać, że artykuł sponsorowali oponiarze (producenci, hurtownicy), masoni albo cykliści :???: ale ja tez dostaje wysypki jak słyszę, że ktoś wybrzydza na oponę z dotem z listopada 2009 i mówi, że starej opony nie chce :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku dobrych ofert na rynku, zakupilem dzis Nokiany WRg2 XL. W testach niby sa posrodku zazwyczaj. Jezdizl ktos na tych oponkach ? Daja rade na suchym i mokrym, bo podobno ze sniegiem powinno byc ok. Niby tez glosne nie sa. Jak to wygląda w praktyce ?

 

ja śmigam już 2 sezon na tych oponach i powiem tak

na suchym - bardzo dobre

na mokrym - rewelacja (bardzo ładnie się zachowuje w kałużach itp)

na kopnym śniegu - dobre (tutaj nie udało mi się do końca ich przetestować, ale auto do tej pory samo się wygrzebało, choć łopatka w bagażniku profilaktycznie jest)

na błocie pośniegowym - słabiutko (tu może winę ponosić szerokość opony)

na lodzie - dobre (tutaj mało jeździłem)

auto lubi mi na tych oponach wypluwać przodem na szybkich rondach

generalnie jestem zadowolony, ale jak się skończą te opony to raczej będę szukał czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku dobrych ofert na rynku, zakupilem dzis Nokiany WRg2 XL. W testach niby sa posrodku zazwyczaj. Jezdizl ktos na tych oponkach ? Daja rade na suchym i mokrym, bo podobno ze sniegiem powinno byc ok. Niby tez glosne nie sa. Jak to wygląda w praktyce ?

 

ja śmigam już 2 sezon na tych oponach i powiem tak

na suchym - bardzo dobre

na mokrym - rewelacja (bardzo ładnie się zachowuje w kałużach itp)

na kopnym śniegu - dobre (tutaj nie udało mi się do końca ich przetestować, ale auto do tej pory samo się wygrzebało, choć łopatka w bagażniku profilaktycznie jest)

na błocie pośniegowym - słabiutko (tu może winę ponosić szerokość opony)

na lodzie - dobre (tutaj mało jeździłem)

auto lubi mi na tych oponach wypluwać przodem na szybkich rondach

generalnie jestem zadowolony, ale jak się skończą te opony to raczej będę szukał czegoś innego

 

Dzieki chlopaki za info !

 

Kupilem je bo byl to jedyny sensowny wybor do 400zl/szt, odrzucajac opony chinskie, Barum, itp.

Dzis je zalozylem, troche pojezdzilem i jest ok, sa ciche, hamowanie na mokrym oraz trzymanie jak dla mnie wystarczajace :wink: Zobaczymy jak bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro temat kolowo-oponowy, to ja sie pochwale zajefajnym regalikiem:

 

http://picasaweb.google.pl/witold.grzyw ... 0422845266

 

http://picasaweb.google.pl/witold.grzyw ... 2931518658

 

Jedynym problemem jest to, ze zmiescila sie polowa kolek i bedzie trzeba pospawac kolejny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku dobrych ofert na rynku, zakupilem dzis Nokiany WRg2 XL. W testach niby sa posrodku zazwyczaj. Jezdizl ktos na tych oponkach ? Daja rade na suchym i mokrym, bo podobno ze sniegiem powinno byc ok. Niby tez glosne nie sa. Jak to wygląda w praktyce ?

 

ja śmigam już 2 sezon na tych oponach i powiem tak

na suchym - bardzo dobre

na mokrym - rewelacja (bardzo ładnie się zachowuje w kałużach itp)

na kopnym śniegu - dobre (tutaj nie udało mi się do końca ich przetestować, ale auto do tej pory samo się wygrzebało, choć łopatka w bagażniku profilaktycznie jest)

na błocie pośniegowym - słabiutko (tu może winę ponosić szerokość opony)

na lodzie - dobre (tutaj mało jeździłem)

auto lubi mi na tych oponach wypluwać przodem na szybkich rondach

generalnie jestem zadowolony, ale jak się skończą te opony to raczej będę szukał czegoś innego

 

w mojej ocenie na suchym, mokrym są rewelacyjne. w kopnym śniegu - kiepsko. dużo lepiej sobie radzi najtansza debica frigo. porownałem prawie real time - tydzień po tygodniu byłem w ułężu forkiem na nokianach i legasiem na debicach. debica frigo wymiatala w porownaniu do nokianow. ale jak czesto jezdzi sie w kopnym sniegu?

 

po lodzie :twisted: natomiast na wszytskich (bez kolcow) jest chyba podobnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię poprzednika. U mnie Nokiany(WR) też sprawują sie słabiutko (delikatnie mówiąc) Na błocie pośniegowym sie ślizgają, na topniejącym śniegu nie trzymają kierunku. Na asfalcie za to ok ale letnie też ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Nokiany(WR) też sprawują sie słabiutko

 

Chyba ta nadmierna ekologia im nie służy... Firestony Winterhawk 2, które w testach wypadały słabiutko, w tym roku sprawdziły się rewelacyjnie. W każdym bądź razie dużo lepiej niż Nokiany, które miałem poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, chyba na oponeo w opiniii jednego z użytkowników że te Nokiany to w zasadzie tzw. unisexy czyli gumy uniwersalne, na wszystkie sezony. Koleś twierdzi ze jeździ na nich latem...chyba zrobie podobnie, skatuje je letnią pora a potem zmienie na cos stricte do warunków zimowych East Europe. Niestety doświadczenia z Nokianami mam podobne jak z ich mobile-phonowym bliźniakiem o podobnej nazwie. Co prawda na telefonie nie jeździłem po śniegu :mrgreen: ale był ogólnie irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pisałem kiedyś o uszkodzeniu nowych opon Michelin Alpine 215/70 R16 100S w Mitsubishi Outlander.

Uszkodzeniu uległ bark opony na całej zewnętrznej krawędzi (wyszczerbiona).

Producent uznał, że opona może być użytkowana pomimo "bicia" koła i konieczności przełożenia na tył.

 

Jako przyczynę uznali konakt opony z elementem pojazdu lub wynik buksowania opony o szorstką, chropowatą nawierzchnię .

Badanie nie wykazało błędu produkcyjnego ani materiałowego. Amen.

Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę że jeszcze nikt na nowy sezon nie szuka zimowych bucików więc odświeżam wątek. Potrzebuje 4 sztuki, najlepiej nówki. Deadline to połowa września, bo następna wizyta w kraju samochodem w listopadzie lub grudniu, a zima w Norwegii czekać nie będzie. W związku rozważam opcję Nokian'ów,bo widzę sporo pozytywnuch opinii. Ewentualnie coś innego w rozmiarze 205/55R16, podobno Dunlopy dają radę. Co jeszcze? Wstępny budżet to tak do około 1500 talarków. Może są jakieś ciekawe nowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem ze swoim gumiarzem i nokian przeniosl rok czy 2 lata temu produkcje do rosji i podobno jest duzo reklamacji, w zwiazku z znieksztalceniami barku opony - widac to podobno po przejechaniu sezonu i zdjeciu opon

 

wg opinii ludziskow tutaj dunlopy i bridgestony daja rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem ze swoim gumiarzem i nokian przeniosl rok czy 2 lata temu produkcje do rosji i podobno jest duzo reklamacji, w zwiazku z znieksztalceniami barku opony - widac to podobno po przejechaniu sezonu i zdjeciu opon

 

wg opinii ludziskow tutaj dunlopy i bridgestony daja rade

 

 

A no własnie, Nokian był dobry jak wchodził na rynek i miał model WR, i to na śniegu dawało rade, potem idąc z duchem czasu wprowadził WRG2 który jest średni , a dodatkowo Nokian podniósł ceny i w tej chwili kupowanie tej opony jest mało sensowne, zdecydowanie lepiej kupić Dun. D3, GG performance 2, blizzaka lm30/35, czy Conti TS830, Wszystkie te opony reprezentują bardzo zblizony wysoki poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit,

a pirelka sottozero warta coś ?

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

warta, ajk jest nowa, potem jak sie zuzycje 50% to śmietnik niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...