Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jako że zima już bliżej niż dalej :mrgreen: , zastanawiam się nad założeniem nowych zimówek, niby dostałem przy kupnie Forka komplet Fuld Kristal razem z drugim kompletem stalówek, ale niestety nie są one w wymiarze przewidzianym przez Subaru ( 205/70/15) , mają rozmiar 195/65/15. poza tym mimo że bieżnik jeszcze wysoki to są z 2008 r,

i tak doszedłem do wniosku że trzeba nowe, :D

szału w wyborze niestety nie ma, zdecydowałem się założyć węższe - 195 , znalazłem Vredestein Snowtrac 3 195/70 R15 96 T

w całkiem dobrej cenie, nie wiem jeszcze jaki rocznik mają,

w testach Adac a nie wypadły te opony najgorzej, co myślicie ? warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65r15 NOKIAN W 88T – świetnie dawała radę w śniegu po jaja przy temp. -15, co przy mocy 1.6 jest sporym wyzwaniem… Umożliwia bezproblemowe ruszanie pod zalodzone beskidzkie górki (nawet z przystankami na pogawędkę z powoli sunącymi w dół, przerażonymi turystami), a na wiosne jak założyłem swoje stare letnie pirelli to musiałem podwyższyć domyślną głośność w radiu – IMHO bardzo ciche!!! Punkt dla nokiana, choć teraz już nie ma modelu W i czy nowe są lepsze - nie wiem.

 

Podsumowując – zimo wróć! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jako że zima już bliżej niż dalej :mrgreen: , zastanawiam się nad założeniem nowych zimówek niby dostałem przy kupnie Forka komplet Fuld Kristal razem z drugim kompletem stalówek, ale niestety nie są one w wymiarze przewidzianym przez Subaru ( 205/70/15) , mają rozmiar 195/65/15. poza tym mimo że bieżnik jeszcze wysoki to są z 2008 r,

i tak doszedłem do wniosku że trzeba nowe, :D

szału w wyborze niestety nie ma, zdecydowałem się założyć węższe - 195 , znalazłem Vredestein Snowtrac 3 195/70 R15 96 T

w całkiem dobrej cenie, nie wiem jeszcze jaki rocznik mają,

w testach Adac a nie wypadły te opony najgorzej, co myślicie ? warto ?

 

ups, sorry, proszę o usunięcie dubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przede wszystkim o takie sytuacje mi chodzi, mieszkam w Nowym Sączu, moi rodzice np 20 km za i często w zimie zdarzają się takie sytuacje że trzeba się trochę przedzierać :mrgreen: , a z tego co wyszukałem na necie i co jest cenie do przyjęcia dla mnie to właśnie Vredestein okazuje się chyba jedynym słusznym mam nadzieję wyborem.

 

-- 25 lip 2011, o 15:23 --

 

niestety w rozmiarze 195/70/15 są nie do dostania :cry: , w takim razie poszukam 205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ktoś coś wie na temat Dunlopów SP Winter Sport 4D? Widzę, że się takowe pojawiły na stronach oponiarskich, ale nawet bez foto. Czy to dopiero zapowiedź?

 

Grupa Goodyear ma w tym sezonie dwa nowe produkty : wspomnianego przez Ciebie Dunlopa Winter Sport 4D i Goodyear Ultra Grip 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na wiekszych balonach lepiej sie jezdzi po naszych trójmieskich dziurach, szczególnie zima kiedy mamy ich wysyp.

To kup felgi 16" i załóż odpowiedni zamiennik czyli 215/60R16 z indeksem XL i będzie ok - wybór opon większy, tańsze i nic nie będzie przycierać, co przy 215/60R17 nie byłoby takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzyć na oceny w necie dot. WR G2. To bardzo dobra opona, co wielokrotnie zostało potwierdzone przez Forumowiczów. Ale to też wszystko zależy kto, jak i gdzie jeździ. Jak mieliśmy w PL typowo "europejskie" zimy - tj. zimno, trochę pluchy, to sprawowała się świetnie. Jak nawaliło śniegu - Sava biła ją na głowę.

Jednak zdecydowałem się na te Nokiany. Poprzednia zima na takich pokazała, że są znakomite w warunkach, w jakich jeżdżę. Szły przez wysokie świeże zaspy i zaśnieżone górki 'jak czołg'. Zajeżdżona 'kasza' nie sprawiała im żadnego problemu (tam, gdzie żadna ośka nie podjechała bez pomocy ja miałem trakcję pozwalającą na wielokrotne zatrzymywanie się i ruszanie - musiałem przepuszczać tych z naprzeciwka). Jedyne, kiedy 'pojechałem' był lód choć w testach były najlepsze na lodzie z całej stawki. No i są niestety głośne (a w necie niektórzy chwalą je, że ciche :shock: ). Dlatego postanowiłem kierować się dobrym doświadczeniem z nimi a nie opiniami internautów, z których wiele opiera się na emocjach, wrażeniach z innych warunków czy innych napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postraszyliście tymi cenami to sobie przypomniałem, że nie mam garnituru zimowego dla Forka. Na szybko sprawdziłem ofertę i wyszło, że w rozmiarze 205/70/15 jest tylko Vredestein Snowtrac w normalnych pieniądzach. Dobre toto?

Jest jakaś alternatywa?

Drogie Forum poradź, bo nie wiem co mam zrobić? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel handlowy mówił że następce wr2 jest znacznie lepszy w śniegu

He. A co miał powiedzieć :wink: . Myślę, że pojęcie 'na śniegu' jest dość nieprecyzyjne. Co innego szybka jazda po ubitym śniegu, zajeżdżonym śniegu a co innego przebijanie się przez zaspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...