Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ten dunlop 3D strasznie długo trzyma się na topie :shock:

 

sam mam GY ugw3 poprzednik ugw7 i nie jest idealnie, ale w głębokim śniegu dają radę, słabo w zakrętach ale po 15kkm są nietknięte :shock: zużyły się mniej niż milimetr ale faktem jest, że na suchym są bardzo łagodnie traktowane.

 

w darmowozie mam sottozero który był znacznie lepszy na śniegu niżż sottozero 2 i jestem z niego zadowolony jak uniroyal 5 lub 55 które były super.

 

teraz o ile to będzie możliwe trzymam się pirelli

 

p.s.

offtop

"płonąca platforma z której wszyscy uciekają" życzyłem im tego już kilka lat temu jak zaczali traktować ludzi jak idiotów wkładając identyczne falki do różnych obudów - żenada i na szczecie lecą na pysk za swoja bezczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten dunlop 3D strasznie długo trzyma się na topie :shock:

 

bo to bardzo dobra opona :) w tym roku trzeba spróbować Dunlopa 4D

 

sam mam GY ugw3 poprzednik ugw7

 

GY UG GW 3 nie jest poprzednikiem UGW 7 (takiej opony w ogóle nie ma). Myślałeś pewnie o GY Ultra Grip 7 ale to zupełnie inna linia niż UG GW3 a jej poprzednikem był GY Ultra Grip 6. W tym sezonie jest już nowy GY Ultra Grip 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GY UG GW 3 nie jest poprzednikiem UGW 7 (takiej opony w ogóle nie ma). Myślałeś pewnie o GY Ultra Grip 7 ale to zupełnie inna linia niż UG GW3 a jej poprzednikem był GY Ultra Grip 6. W tym sezonie jest już nowy GY Ultra Grip 8.

 

fakt, skrót myślowy, wyglądają podobnie...

 

ugw3

imgsvlt?key=5H6Z47852373&size=l

UG7+

ultragrip7.jpg

UG8

goodyear_ultra_grip_8.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne?

 

bridgestone w zeszłym sezonie się nie popisało lm25 lub lm30 - nie pamiętam, ciekawe jaką tym razem kompromitację przygotowali :oops:

 

szukaj testów np adac ale uwaga zmienili wagi i więcej punktów zdobywa się na błocie poślizgowym a mniej na śniegu

 

trzeba się przyglądać parametrom!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję na dniach zakup zimowych gum do OBK H6 MY11 w fabrycznym rozmiarze 225/60R17

 

Dostałem propozycję zakupu :

 

- Nokian WR G2 SUV XL

-Bridgestone Blizzak DM-V1

 

Naprawdę nie wiem które wybrać :? Może ktoś podpowie :?: :idea:

 

Bridgestone ma dość nietypowy niski indeks prędkości - R=170 km/h, bo to opona "terenowa"

Rozważyłbym do OBK coś bardziej osobowego i z indeksem H=210 km/h, np.

ContiWinterContact TS790 - jako ciekawostka to posiada rant zabezpieczający felgę, co jest rzadkością w tym profilu

Dunlop winter sport 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone ma dość nietypowy niski indeks prędkości - R=170 km/h, bo to opona "terenowa"

Rozważyłbym do OBK coś bardziej osobowego i z indeksem H=210 km/h, np.

ContiWinterContact TS790 - jako ciekawostka to posiada rant zabezpieczający felgę, co jest rzadkością w tym profilu

Dunlop winter sport 3d

 

 

Zaproponowano mi tego Bridge i Nokian-a pewnie dlatego że są dedykowane pod napęd 4x4. Bridge faktycznie ma za mały indeks prędkości i jest to taka "terenowa" guma.

 

Chodzi mi po głowie ten Nokian WR G2 SUV XL ale nie wiem czy na pewno parametry takie jak podwyższona nosność 103 w XL-u to same zalety w przypadku OBK H6 :?

 

Może jednak nie sugerować się zimowymi gumami dedykowanymi do SUV i kupić :

-ContiWinterContact TS790

-Dunlop winter sport 3d

- Pirelli SottoZero 225/60 R17 99 H (dlaczego takie drogie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie sugerować się zimowymi gumami dedykowanymi do SUV i kupić :

-ContiWinterContact TS790

-Dunlop winter sport 3d

- Pirelli SottoZero 225/60 R17 99 H (dlaczego takie drogie?)

 

ContiWinterContact TS790 obecnie mam na OBK jedynie do czego można się przyczepić to podwyższony hałas (subiektywne), prowadzenie jak na moje potrzeby bardzo dobre szczególnie na mokrym czy w wyższych temperaturach, na śniegu też nie miałem problemów - no ale to Subaru :). W internecie niedoceniana (testy opon, wrażenia z jazdy itp)

 

Dunlop winter sport 3d - używam na innych samochodach, bardzo dobra cicha opona jedynie można się trochę przyczepić do zachowania na mokrym w dodatnich temperaturach w tych warunkach TS790 jak dla mnie lepsze. Do sprawdzenia czy faktycznie są w rozmiarze 225/60R17.

 

Pirelli - nie miałem. Mam nadzieje że nie będzie problemów z dostępnością rozmiaru 225/60R17 w zeszłym roku nie było wyboru :(.

 

-- 30 sie 2011, o 08:25 --

 

bierz z rantem!

 

No właśnie ten Bridge jest z rantem :lol: Może znasz inne z rantem w rozm. 225/60R17 ?

 

Tylko ten indeks prędkości, aby być zgodnie z homologacją to trzeba dobrać H lub V.

 

Może z serii 4x4: Continental ContiCrossContact Winter (nie wiem czy mam ochronę rantu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z serii 4x4: Continental ContiCrossContact Winter (nie wiem czy mam ochronę rantu).

 

 

Faktycznie Continental CrossContact Winter 225/60R17 99 H wydaje się być fajną gumą dedykowaną zresztą do 4x4.

 

Jednak biorę jeszcze pod uwagę Nokian WR G2 SUV XL który ma najlepsze opinie na necie a w testach ponoć wypada średnio :? Jednak nigdy nie ufam do końca testom i bardziej sie liczą opinie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR G2 SUV też dobry wybór w zeszłym roku mój kandydat :) w każdym razie warto mieć kilka opcji i dopytać się czy opony są dostępne - to że są w ofercie sklepu to niestety nie zawsze jest prawdą - trzeba pytać o faktyczną dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie tylko ja myślę o zimówkach... dostałem ostatnio propozycję zakupu vredestein snowtrac 3 - ma ktoś jakieś doświadczenia z tą oponą? Jeden z forumowiczów polecał Savę S3 opony potrzebne są zarówno do zabawy jak i na codzienną jazdę po mieście jak i w trasę czyli na wszystkie warunki :D kopny, błoto i inne co się zimą trafi... jakieś sugestie? aha opona ma być 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatni weekend pytałem u znajomego wulkanizatora o zimówki do mojego forka, z rozmiaru 195/70/15 można wybrać między Vredesteinem na które już wcześniej się zdecydowałem i jakimś koreańskim syfem. do tego nie wiadomo ile trzeba czekać na vredesteiny. może się coś zmieni we wrześniu z dostępnością, kumpel mówił że teraz hurtownie nie ładują kasy w duże zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzephyr a na jakie Vredesteiny się zdecydowałeś?

 

takie cuś - Vredestein Snowtrac 3 195/70R15

 

są jeszcze zwykłe Snowtrac

 

mnie dokładnie to samo polecał kolega tyle, w rozmiarze 205/55/16 mówił, że sam na tym jeździ i nigdy nie miał lepszej opony a handluje oponami już ho ho ho (choć to może być nie miarodajne bo śmiga almerą czy czymś takim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzephyr a na jakie Vredesteiny się zdecydowałeś?

 

takie cuś - Vredestein Snowtrac 3 195/70R15

 

są jeszcze zwykłe Snowtrac

 

mnie dokładnie to samo polecał kolega tyle, w rozmiarze 205/55/16 mówił, że sam na tym jeździ i nigdy nie miał lepszej opony a handluje oponami już ho ho ho (choć to może być nie miarodajne bo śmiga almerą czy czymś takim)

 

zdecyduję się raczej na rozmiar 205/70/15 łatwiej je dostać niż 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o Vredestein to model Wintrac 4 Xtreme 225/60r17 103 XL wydaje się być fajną gumą do OBK , b.dobre opinie a i opona przepiękna (Giugiaro design).

 

 

W zasadzie to biorę teraz dwie gumy pod uwagę :

-Vredestein j.w.

- Nokian WR G2 SUV 103 XL

 

Ceny mi zaproponowano podobne , Nokia ciut tańsza :)

 

No ale ja niezdecydowany jestem i nie wiem co wybrać :?

Może ktoś pomoże :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o Vredestein to model Wintrac 4 Xtreme 225/60r17 103 XL wydaje się być fajną gumą do OBK , b.dobre opinie a i opona przepiękna (Giugiaro design).

 

 

W zasadzie to biorę teraz dwie gumy pod uwagę :

-Vredestein j.w.

- Nokian WR G2 SUV 103 XL

 

Ceny mi zaproponowano podobne , Nokia ciut tańsza :)

 

No ale ja niezdecydowany jestem i nie wiem co wybrać :?

Może ktoś pomoże :?:

A jak to wygląda cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o Vredestein to model Wintrac 4 Xtreme 225/60r17 103 XL wydaje się być fajną gumą do OBK , b.dobre opinie a i opona przepiękna (Giugiaro design).

 

 

W zasadzie to biorę teraz dwie gumy pod uwagę :

-Vredestein j.w.

- Nokian WR G2 SUV 103 XL

 

Ceny mi zaproponowano podobne , Nokia ciut tańsza :)

 

No ale ja niezdecydowany jestem i nie wiem co wybrać :?

Może ktoś pomoże :?:

A jak to wygląda cenowo?

 

Nokia ok. 640 , Vredestein ok.680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...