Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już mowa o Vredestein to model Wintrac 4 Xtreme 225/60r17 103 XL wydaje się być fajną gumą do OBK , b.dobre opinie a i opona przepiękna (Giugiaro design).

 

 

W zasadzie to biorę teraz dwie gumy pod uwagę :

-Vredestein j.w.

- Nokian WR G2 SUV 103 XL

 

Ceny mi zaproponowano podobne , Nokia ciut tańsza :)

 

No ale ja niezdecydowany jestem i nie wiem co wybrać :?

Może ktoś pomoże :?:

A jak to wygląda cenowo?

 

Nokia ok. 640 , Vredestein ok.680

Zdecydowanie Vredek z tej dwójki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony w rozmiarze 205/70 R15 wybrać do Forka SF:

- Barum Polaris 3 205/70 R15 96 T

- Fulda KRISTALL 4X4 205/70 R15 96 T

- BFGoodrich Winter Slalom Ksi 205/70 R15 96 S

- Vredestein Snowtrac 3 205/70 R15 96 T

- Michelin 4X4 ALPIN 205/70 R15 96 S

 

Przeznaczenie zwykła jazda + wypady do lasu z drugim 4 łapem w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony w rozmiarze 205/70 R15 wybrać do Forka SF:

- Barum Polaris 3 205/70 R15 96 T

- Fulda KRISTALL 4X4 205/70 R15 96 T

- BFGoodrich Winter Slalom Ksi 205/70 R15 96 S

- Vredestein Snowtrac 3 205/70 R15 96 T

- Michelin 4X4 ALPIN 205/70 R15 96 S

 

Przeznaczenie zwykła jazda + wypady do lasu z drugim 4 łapem w domu :)

 

przy takim wyborze będą olbrzymie różnice w cenach bo Barum to opona z półki ekonomicznej a Michelin należy bez wątpienia do najdroższych na rynku ...

więc nie bardzo wiem jakie kryteria chcesz zastosować wybierając spośród tego co wymieniłeś wyżej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony w rozmiarze 205/70 R15 wybrać do Forka SF:

- Barum Polaris 3 205/70 R15 96 T

- Fulda KRISTALL 4X4 205/70 R15 96 T

- BFGoodrich Winter Slalom Ksi 205/70 R15 96 S

- Vredestein Snowtrac 3 205/70 R15 96 T

- Michelin 4X4 ALPIN 205/70 R15 96 S

 

Przeznaczenie zwykła jazda + wypady do lasu z drugim 4 łapem w domu :)

Barum sobie odpuść, chyba że na poślizgach Ci zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim wyborze będą olbrzymie różnice w cenach bo Barum to opona z półki ekonomicznej a Michelin należy bez wątpienia do najdroższych na rynku ...

więc nie bardzo wiem jakie kryteria chcesz zastosować wybierając spośród tego co wymieniłeś wyżej :?:

Barum 307 zł

Pozostałe 4 mieszczą się w granicach 350-370 zł.

Barum sobie odpuść, chyba że na poślizgach Ci zależy.

Tylko na kontrolowanych :wink:

Ok Barum odpada, opini w necie brak więc wybór zawężamy do pozostałych czterech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim wyborze będą olbrzymie różnice w cenach bo Barum to opona z półki ekonomicznej a Michelin należy bez wątpienia do najdroższych na rynku ...

więc nie bardzo wiem jakie kryteria chcesz zastosować wybierając spośród tego co wymieniłeś wyżej :?:

Barum 307 zł

Pozostałe 4 mieszczą się w granicach 350-370 zł.

Barum sobie odpuść, chyba że na poślizgach Ci zależy.

Tylko na kontrolowanych :wink:

Ok Barum odpada, opini w necie brak więc wybór zawężamy do pozostałych czterech.

 

ja też miałem ten problem, i będę brał Vredesteina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem ten problem, i będę brał Vredesteina

 

Ja zdecydowałem się na BFGoodrich - tylko dlatego, że w tej samej cenie co w internecie dostanę ją u lokalnego wulkanizatora, który jednocześnie potwierdził jedną z opinni o Vredestaine o jej cieńkich ściankach bocznych. W porównaniu do BFGoodrich kolosalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia nad zakupem zimówek, a chciałby to zrobić w stosunkowo dobrej cenie to ma na to maksymalnie kilka najbliższych dni :!: Do końca września ceny w zależności od marki wzrosną o 5 do 10%. Spowodowane jest to tym, że część producentów zapowiedziała wczoraj i dzisiaj podwyżki od 1.10, a reszta zrobi to na 99,9% w najbliższych dniach. Przyczyna podwyżek jest prosta - osłabienie złotówki. Opony zimowe od producentów bezpośredni odbiorcy (hurtownie i b.duże serwisy) kupują/kontraktują na początku maja, a wtedy cena była kalkulowana przy kursie Euro około 3,9-4zł. Zamówienia te są realizowane/ dostarczane od połowy czerwca do połowy listopada i na dzień dzisiejszy w zależności od producenta realizacja też nie jest idealna i wynosi między 30 do 65% kontraktu. Jeżeli do tych informacji dołożymy to:

- że Euro kosztuje teraz 4,35 (czyli 10% więcej), a więc ceny między PL, a strefą Euro mocno się rozjechały i trwa potężny reeksport opon z PL na zachód, co koncernom jest mocno nie na rękę

- oraz że wczoraj na rynku hurtowym kilka duzych firm skupywało w potężnych ilościach wiele deficytowych rozmiarów/marek,

to kwestią dni jest znaczny wzrost cen opon na rynku detalicznym.

Reasumując, jak ktoś się jeszcze łamie, a chciałby mieć wybór i rozsadną cenę to jest juz ostatni dzwonek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem (po 550 zł jedna) polecane wyżej opony zimowe Nokian WR G2 SUV 225/60R17 103 VXL.

I co ? - Wśród licznych napisów zauważylem taki "made in Russia". I co Koledzy na to ? - Brrr. Jako że to opony zimowe zrobiło mi sie jednak nieco zimno. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, opowiesz mi cos o oponach FULDA? :D

konkretnie o Fulda Kristall 4x4? mam atrakcyjna propozycje na takie oponki...

 

patrze tez na ContiCrossContactWinter oraz Conti4x4WinterContact, tylko ta cena... :roll:

 

ew. Dunlop WinterSport 3D (cena tez calkiem niezla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zaniepokoiłem tymi postami o cenach opon... W związku z tym pasowałoby kupić je jak najszybciej. :mrgreen: Obecnie mam jakieś zjechane zimówki po poprzednim właścicielu i fajnie się jeździ bokami, nigdzie się nie zakopałem ale tragicznie się hamuje na śniegu. Nie pamiętam rozmiaru ale chyba najsłuszniejszy do mojego słabiutkiego legaca byłby 195/185 /60/65 r15. Boje się tylko, że jak założę nówki to nie będę mógł jezdzic bokami, teraz jeszcze się da ale czuć dużą masę i brak mocy. :mrgreen: Moi drodzy, powiedzcie jaki kapec doradzacie, myślę nad:

 

Savia Eskimo S3

Barum Polaris

 

Aha, istotne jest żebym zmiescil się w 800pln. Może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, opowiesz mi cos o oponach FULDA? :D

konkretnie o Fulda Kristall 4x4? mam atrakcyjna propozycje na takie oponki...

 

patrze tez na ContiCrossContactWinter oraz Conti4x4WinterContact, tylko ta cena... :roll:

 

ew. Dunlop WinterSport 3D (cena tez calkiem niezla)

Jaki rozmiar?

 

-- 20 wrz 2011, o 19:14 --

 

Trochę się zaniepokoiłem tymi postami o cenach opon... W związku z tym pasowałoby kupić je jak najszybciej. :mrgreen: Obecnie mam jakieś zjechane zimówki po poprzednim właścicielu i fajnie się jeździ bokami, nigdzie się nie zakopałem ale tragicznie się hamuje na śniegu. Nie pamiętam rozmiaru ale chyba najsłuszniejszy do mojego słabiutkiego legaca byłby 195/185 /60/65 r15. Boje się tylko, że jak założę nówki to nie będę mógł jezdzic bokami, teraz jeszcze się da ale czuć dużą masę i brak mocy. :mrgreen: Moi drodzy, powiedzcie jaki kapec doradzacie, myślę nad:

 

Savia Eskimo S3

Barum Polaris

 

Aha, istotne jest żebym zmiescil się w 800pln. Może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Jeżli budżet ograniczony do 800zł to jedyne sensowne wyjście to te co napisałeś ( no może jeszcze z jedno) i w rozmiarze 185/65R15, bo jest wyraźnie tańszy od oryginalnego 195/60R15, ale jest jego zamiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...