Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

rozważam zakup nowych oponek do imprezy, niby prosta sprawa bo 205/55r16 XL ale jak się okazuje, nie każdy, ze sprzedawców informuje, ze dana opona ma rant ochronny na felgę.

Nie chcę typowych "choinek" bo mam wrażenie, że "pływaja" i wymagają kierowania a ja sporo jeżdżę "autostradowo"

niby w internetach jest 4x Pirelli Winter SottoZero Serie II 205/55R16 94V ale na stronie pirelli niema takiego rozmiaru - wycofali?

Jest Dunlop 4D i 5D ale co do rantu w 5D nie jestem pewny nie mówiąc o wersji XL

 

Inne premium asymetryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rant to wiele nie daje, a już kobietom w mojej firmie to NIC, felgi wyglądają jak po wyjeździe do Donbasu.... ;-)

Prostowanie jakiejś co kwartał to też standard...

 

W związku z powyższym zacząłem kupować im do aut opony wyłącznie Bridgestona Drive Guard (różne typy i rozmiary), przynajmniej mają szansę się zużyć, a nie wymiana po sztuce co kwartał...

 

foto:

 

felga A5 opona 245-40R18.jpg

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, w goodyear felga jest bardzo schowana za gumą a w michelin Alpin PA4 jest rant, ale minimalny, podobny do tego z Twojego zdjęcia. W letnich Pilot sport 4 ładnie się chowa, a w zimówkach o tym samym rozmiarze - nędza :(

 

https://a.allegroimg.com/s1024/0c8421/de07b6904b9c8b36e5beed2ae6e1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej,

 

Poszukuję komplet zimówek 205/55R16 z rantem ochronnym asymetrycznych z uwagi na duże przebiegi robione imprezą

 

Czy ktoś może załatwić w dobrej cenie Hankook Winter i*cept evo2 W320 205/55R16 H 91 z rantem ochronnym

ew coś innego w klasie premium?

 

Wcześniej nie wiedziałem, ale Hankook ma homologację dla BMW, młody ma w Mini i jest bardzo zadowolony w porówniu stare vs nowe.

 

Alternatywą jest Dunlop Winter Sport 5 też ma podobno rant ochronny ale nie jest asymetryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...