Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Przemeq Pirelli za mocne nie są - miałem w poprzednim aucie i mam porównanie do aktualnie używanych Nokianów WR (kierunkowych) :arrow: na błoto i ubity śnieg naprawdę godne polecenia. No ale ich chyba nie ma w poszukiwanym przez Ciebie rozmiarze, są natomiast Nokian WR G2 (asymetryczne), o których pisał owoc666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elberoth, 4 sztuki wyszły mnie 430pln czyli mniej niż połowę tego co za GY o których piszesz. Myślę że warto ze względu na to że potem nie będzie mi żal takich kapci - np. wrzucić je na szutry.

 

Przemeq, zmieniłem w tym roku z dupowozie 3-letnie Klebery na takie Dunlopy i niebo a ziemia. FWD lepiej się trzyma niż antyk na 6-letnich dębicach Frigo, na których go kupiłem. Wiem, że to inny rozmiar więc nie można jednoznacznie przekładać wyników ale 3D są wysoko w testach wszystkich rozmiarów jakie widziałem i ze swojego doświadczenie mogę jedynie je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie opony najlepiej sobie poradzą na błocie śniegowym?
Bridgestone Blizzak LM-25?

Mam takie, i ... da sie jeździć ale chyba nie ma rewelacji, chyba że za dużo oczekuję po zimówce :)

a mam Nokiany WR G2 i też jest ok (dopóki nie zrobi się cieplej).

Miałem w poprzednim aucie (FWD) i wydaje mi się, że lepiej się wgryzały w śnieg... może to autosugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich - poprzednia zima:

na przyszłą kupię coś innego. Ponoć te Dunlopy SP Winter Sport 3D są ok.

Przemeq, mam je u siebie i naprawde polecam, daja rade :grin:

zmieniłem na takie:

a mam Nokiany WR G2 i też jest ok (dopóki nie zrobi się cieplej).

 

IMHO Nokiany lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaskulwwa, dziś przyjechały, jutro zawiozę do chłopaków na warsztat to przy okazji założą. Pod koniec tygodnia odbieram auto i zobaczymy. A jak się poszczęści z czasem to może w niedziele pojadę do NMNP pośmigać po śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, jakiego rozmiaru dotyczy ten test? 205/55/16 ?

 

dokładnie nie pamiętam ale właśnie coś z bardzo popularnego albo 195/65r15 lub 205/55r16 (ta sama średnica)

 

pamiętam, że pasowały do mojego stilo ale nie wiem teraz dokładnie których to dotyczyło.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te Dunlopy SP Winter Sport 3D są ok.

Ja mam takie gumy i polecam.

dokładnie, rewelacja.

Przynajmniej w głębokiej wodzie przy niemałych, jak na te warunki, prędkościach :mrgreen: (205/55R16 94V) . Na suchym także raczej nie mam uwag. Na śniegu też raczej dobrze (przynajmniej rozpędzanie/ruszanie). Na lodzie nic bez kolca nie trzyma ;-).

 

W WRX-ie niestety nie mam porównania (tzn. mam - na suchym - do zimowych nalewek glob-gumu i bardzo zużytego Dunlopa M3 :-)), ale mam wrażenie, że w WRX-ie, na śniegu przód mi chętniej wyjeżdża niż w wolnossącym GC8 (na Nokianach WR 195/60R15 88H). Ale z drugiej strony, jak chcę bokiem pojechać to czasem muszę się dość mocno nagimnastykować (trochę ze względu na niezłe trzymanie, a trochę ze względu na tę podsterowność...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych testach w NMnP stwierdziłem że Markgumy dają rade baardzo. Na początku wydawało mi sie że nie ale szybko sie poprawiłem w opinii. Mikki był w lekkim szoku jak auto idze tam gdzie jego niekoniecznie. jaskulwwa, z tego co zamieniliśmy kilka słów też bardzo sobie chwalił ale pewnie sam cos napisze.

I to wszystko za 428zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq,

 

w takim razie przypomnę, a nokiany Cię zawiodą, inna charakterystyka, przynajmniej w błocie

 

AdaSch - dzięki za wyniki testu, ale jakoś tak nie mam przekonania do wyników testów z polskich gazet. Tak jak w nich zawsze wygrywają auta niemieckie, bo wydawcami są niemieckie wydawnictwa, tak i z testami opon może być różnie... :roll: Na razie chyba tylko te dunlopy mają jednoznacznie pozytywne opinie.

 

A, w teście nie ma w ogóle Bridgestone'ów... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakoś tak nie mam przekonania do wyników testów z polskich gazet.

Zazwyczaj to i tak są przedruki z testów ADAC itp. Ale wyniki są miarodajne, bo tu nie ma żadnych ocen subiektywnych jak przy samochodach tylko wyniki pomiarów wg określonych procedur itd. W związku z tym przegrany producent łatwo by mógł zakwestionować wyniki i wykazać oszustwo.

A, w teście nie ma w ogóle Bridgestone'ów... :roll:

Brigestone wprowadzał w tym sezonie nową oponę i podobno w przedsezonowych testach był taki dramat że ją z nich wycofali pod pretekstem że nie jest to jeszcze wersja produkcyjna i w ostatecznej wersji będą jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...