Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę te tańsze marki zazwyczaj dostają lekko zmodyfikowane technologie sprzed paru lat wystepujące w marce topowej.

 

Masz całkowitą rację. Trzeba oczywiście zachować rozsądek i wiedzieć, że nowość w marce pobocznej może być już spadem w marce głównej. Trzeba orientować się co na rynku oponiarskim "piszczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(test w Auto Świecie cytowany chyba za ADAC)

 

Generalnie w te testy nie wierzę, za duża kasa za tym stoi.

To chyba spiskowa teoria dziejów, bo niby dlaczego firma Michelin, która przeznacza na marketing najwiecej z producentów jakoś nie wygrywa od wielu lat. A jakby nawet ktoś zapłacił za to kasę, to dlaczego przegrany tego nie kwestionuje? Przecież tam nie ma subiektywnych ocen tylko pomiary wg okreslonej procedury, które łatwo zweryfikować i udowodnić oszustwo.

 

[ Dodano: Sob Sty 23, 2010 5:13 pm ]

Trzeba orientować się co na rynku oponiarskim "piszczy".

A mi za to jeszcze płacą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niby dlaczego firma Michelin, która przeznacza na marketing najwiecej z producentów jakoś nie wygrywa od wielu lat. A jakby nawet ktoś zapłacił za to kasę, to dlaczego przegrany tego nie kwestionuje? Przecież tam nie ma subiektywnych ocen tylko pomiary wg okreslonej procedury, które łatwo zweryfikować i udowodnić oszustwo.

 

Ty też masz rację. Pamiętaj jednak, że tam gdzie są duże pieniądze (a tu są bardzo duże bo mówimy o produktach globalnych) - w większości przypadków trudno mówić o obiektywizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o średnia półkę to poleciłbym Uniroyala MS plus 66 lub Semperita Speed Grip. Jeżeli cos z wyższej półki to Dunlopa Sp Winter Sport 3D, ale specjalnej przewagi to już nie uzyskasz.

Dzięki. Semperit mi się jakoś "spodobał". Najtaniej znalazłem za 414pln - drożej od Nokiana, ale nie najgorzej w sumie. Uniroyal w cenie Nokiana, trochę tańszy może.

Czy w tym sezonie jeszcze będą obniżki czy to już final call?Teraz kupując to pewnie i tak rocznik 2009 (produkcja 2010 w ogóle jest?). Tak kombinuję czy na narty na marzec nie kupić nowych, bo moje Vredestein mają już tylko ok 5-6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zimówki to produkcja 2010 jest praktycznie nieosiągalna, gdyż mniej więcej od listopada/grudnia zaczyna się produkcja opon letnich, co by zdążyć na sezon. Jeżeli chodzi o duże miasta jak Warszawa to pewnie po feriach zimowych i końcu wyprzedaży aut z 2009 roku może być jeszcze ciut taniej, ale może sie okazać że np. nie bedzie konkretnego modelu. który Ciebie interesuje.

Ps. Jak byś chciał tego Semperita to daj znać, bo może z jednego źródła mógłbym załatwić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś z was nalewki MARKGUM'a??? Musze na szybko kupić coś w rozmiarze 205/60/15 albo 195/65/15 do antyka. Przeznaczenie zabawowe i nie na codzień więc cena pasztet, na codzien nie jeźdżę (chyba że pogoda taka jak dziś) więc najbardziej mi zalezy na dobrej trakcji na śniegu / błocie / lodzie.

wydaje mi się że skłaniałbym sie raczej do tych

http://www.markgum.com.pl/?k=katalog&w= ... &d2=84&d3=

niż do tych

http://www.markgum.com.pl/?k=katalog&w= ... &d2=84&d3=

 

enyone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIFF, kazio, większość z tych bieżników to Nokiany

wydaje mi się że skłaniałbym sie raczej do tych

http://www.markgum.com.pl...d1=18&d2=84&d3=

niż do tych

http://www.markgum.com.pl...d1=18&d2=84&d3=

te pierwsze to Hakkapeliitta 4

 

Kolega ma taki ale od nich http://www.profil-zro.com.pl/opony_zimowe,c-2

Chwali sobie, jeździ na co dzień

większość z wymienionych wyżej to również bieżnik Nokiana NRW czyli proptoplaste W i Hakkapeliitta 1

 

reasumując bieżniki typowo skandynawskie pytanie tylko o właściwości i skuteczność nadlewanej mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proptoplaste

czy miałeś na myśli protoplastę? :shock: :roll:

 

jako że nie wiadomo ile śnieg jeszcze poleży a paczka trochę idzie to zamówiłem te nalewajki - MHK4 - zobaczymy co to warte - i tak ma radzić sobie w śnieżnych zabawach głównie.

Michael na takich chyba lata w GTku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany WR G2 i też jest ok (dopóki nie zrobi się cieplej)

 

No właśnie jak jest ujemna temperatura i ubity śnieg, to moje seryjne pirelli dają radę. Ale na błocie (po)śniegowym jest dramat - wóz pływa...

 

[ Dodano: Pią Lut 05, 2010 3:49 pm ]

owoc666, a rozmiar? Pirelli mam 215/50/17, może wziąć coś węższego, ale żeby wlazło na ATS DTM 17"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, a rozmiar? Pirelli mam 215/50/17, może wziąć coś węższego, ale żeby wlazło na ATS DTM 17"?

ATSy maja ztcp 7,5" szerokości więc ten rozmiar to takie minimum. Sam jeżdżę na takim rozmiarze i mam Conti TS830P - są ok.

Podejrzewam ze u Ciebie problemem jest zuzycie po trzech latach i każda opona z nowym głębokim bieżnikiem bedzie lepsza. Ja osobiście wybrałbym coś z trójki : Conti, Dunlop, Goodyear. Wszystkie w czubie testów i niezłe na wodzie co daje podstawę sądzić że i błoto pośniegowe powinny nieźle odprowadzać. O tych Nokianach z 2 mówi sie że są nie za specjalne i słąbsze od poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś z was nalewki MARKGUM'a??? Musze na szybko kupić coś w rozmiarze 205/60/15 albo 195/65/15 do antyka.

 

Pytanie czy warto kupować Markguma za stokilkadziesiąt zł, jeżeli za 230zł kupujesz nowe Pirelli Winter Carving Egde. Opona na śnieg i lód z możliwością kolcowania.

 

A jak będziesz chciał, to za 70zł ci w Polanicy okolcują, i za 300zł będziesz miał zajefajną oponę na pojeżdżawki.

 

Ja takowe opony właśnie zakupiłem, jutro test w Ułężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze u Ciebie problemem jest zuzycie po trzech latach i każda opona z nowym głębokim bieżnikiem bedzie lepsza

 

Chyba faktycznie to jest powód. Tę zimę jeszcze dojeżdżę na seryjnych pirelli (mają cztery i pół sezonu), na przyszłą kupię coś innego. Ponoć te Dunlopy SP Winter Sport 3D są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...