Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam jak jako mlody czlowiek opiekowalem się Syrenka to gdzies tam byle elementy waty/filcu czy czegos takiego. Ale skad to się wzięło to nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wyciszony samochód matami butylowymi, zdzierało się papier ,przyklejało do podłogi po demontażu dywanów.Od strony wierzchniej mata pokryta była folią.

Nie znam jednak efektów, nie wiem jak było przed i jak po wygłuszeniu.

Edytowane przez mio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jako, że teraz podobno jest najlepszy okres na kupienie letnich kapci w dobrej cenie, rozglądam się i mam pytanie odnośnie waszych typów opon dla  Forestera XT w fabrycznym rozmiarze 225/55/18. Opony to raczej coś na czym nie chcę oszczędzać. Mam już swoich faworytów ale chciałbym zebrać też wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jacy są ci Twoi faworyci? Testowałeś coś?

Ja poprzednio jeździłem na Nokianach Line SUV i były lepsze w prowadzeniu  od tych oryginalnych co mi ukradli. No ale po trzech sezonach Nokiany popękały trochę i kupiłem Michelin Primacy 4 za namową pana z Kelban, że to opony premium i wogóle naj. 

Pierwsze wrażenie, że jest ciszej było niezaprzeczalne. No ale to opony o mało agresywnym bieżniku i miękkie. Niby dobrze trzymają się drogi ale przy dynamicznej jeździe auto jest powłóczyste. Rozpoczęła się zabawa z ciśnieniem w oponach. Nabiłem  do 2.8 bar i trochę lepiej wypadło prowadzenie ale za twardo. Potem obnożałem, znowu dodawałem i stanęło na 2.5. 

Opony tylko na asfalt. Tylko i wyłącznie. 

Teraz (znaczy przed zimą) założyłem moje zimówki Nokian WR D3. Jeździ się lepiej.

Nie mam wrażenia że opona chce spaść z felgi.

Nie polecam Primacy 4 o rozmiarze 225/55/18, Jeśli już to minimum 245.

Co do zimówek Nokiana to cud, miód, malina. Super na śnieg i błoto pośnirgowe. Świetne w teren.

 

Jak będziesz kupował opony to zwróć uwagę czy są z tego samego rocznika, świerze i z tej samej fabryki. Nie żyduj po internetach szukając cudownych oponach. Cuda to były za czasów Chrystusa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Miałki napisał:

Pierwsze wrażenie, że jest ciszej było niezaprzeczalne. No ale to opony o mało agresywnym bieżniku i miękkie. Niby dobrze trzymają się drogi ale przy dynamicznej jeździe auto jest powłóczyste. Rozpoczęła się zabawa z ciśnieniem w oponach. Nabiłem  do 2.8 bar i trochę lepiej wypadło prowadzenie ale za twardo. Potem obnożałem, znowu dodawałem i stanęło na 2.5. 

Opony tylko na asfalt. Tylko i wyłącznie. 

mam je w XV. Opona  bardzo komfortowa  i cicha- tego od niej oczekiwałem. Na mokrym klei znakomicie na suchym również jest git. Ma bardzo miękkie ścianki. Jeżeli potrzebujesz czegoś do agresywnej  jazdy  kupiłbym jednak pilot sporty.  Tak jak napisał @Miałki opony tylko na asfalt ze względu na miękkość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miałki napisał:

To jacy są ci Twoi faworyci? Testowałeś coś?

Nie testowałem, nic letniego w podobnym rozmiarze. Przejrzałem tylko opinie w internetach i mam na podium 

Continental Premium Contact 6

Hankook Ventus S1 evo2 K117A SUV

Michelin PRIMACY 3 (PRIMACY 4 nie występuje w tym rozmiarze z indeksem nośności 98)




  

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymieniłem Bridgestony na Continental Premium Contact 6 225/55/18 i odczucia w porównaniu  do Bridgestone dużo ciszej i bardzo dobre właściwości jezdne, mokra czy sucha, duże prędkości  zdecydowanie na plus. Po 17 k km zużycia prawie nie widać. Nie jest to opona do jazdy w terenie nawet tym lekkim może sporadycznie jakiś dojazd - typowo szosowa.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał ktoś maila z SIP w akcji serwisowej dla XT MY 2016 i był juz w serwisie i czy było coś wymieniane? Sprawa pilna?

 

Uprzejmie informuję, że Subaru Corporation (producent samochodĂłw
Subaru) poinformował nas o konieczności sprawdzenia szczelności
kolektora wylotowego w pewnej partii wyprodukowanych samochodĂłw
Subaru. Istnieje możliwość wystąpienia nieprawidłowego działania
układu wydechowego spowodowanego nieszczelnościami. Zjawisko to może
doprowadzić do nieprawidłowego działania silnika (spadek mocy).
Nie odnotowaliśmy w samochodach wprowadzonych przez nas na polski rynek
takiego przypadku, jednakże aby zabezpieczyć pojazdy przed taką
ewentualnością, podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu kampanii
przywoławczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co usłyszałem to ASO nie mają jeszcze wytycznych co mają sprawdzić więc nie sprawdzają  (byłem wczoraj na przeglądzie), mówili żeby dzwonić za miesiąc albo półtora. Czy sprawa pilna ? No jeśli nic się nie dzieje, nie czujesz spadku mocy to raczej nie. Najlepiej zadzwonić do aso 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy ktos moze miał problem ze stacyjka, to znaczy z wyciaganiem kluczyka który czasami nie chce sie przesunąć do ostatniej  pozycji (Off)? W ASO stwierdzili, ze skrzynia podaje sygnał prawidłowo o zmianie biegu na P, ale jest problem z przekreceniem do ostatniej poz. i wyjęciem kluczyka (oba kluczyki). Także pewnie wina stacyjki, rozszerzona gwarancja tego oczywiście nie obejmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dottoree napisał:

Czy ktos moze miał problem ze stacyjka, to znaczy z wyciaganiem kluczyka który czasami nie chce sie przesunąć do ostatniej  pozycji (Off)? W ASO stwierdzili, ze skrzynia podaje sygnał prawidłowo o zmianie biegu na P, ale jest problem z przekreceniem do ostatniej poz. i wyjęciem kluczyka (oba kluczyki). Także pewnie wina stacyjki, rozszerzona gwarancja tego oczywiście nie obejmuje...

Czy wciskasz kluczyk przed przekreceniem? Sprawdź czy klucz jest prosty. Mi szwagier pokrzywil z braku wiedzy i jeżdżę na zapasowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Masteritos napisał:

2. Czy po zrzuceniu na N i ponownie na P, nadal nic ?

Po kilkukrotnym przerzucaniu pomiędzy ustawieniami skrzyni w koncu udaje sie wyjąć kluczyk w pozycji P.

Dzisiaj zostawilem auto u fachmana od stacyjek, ma ocenic czy to to, czy jednak bląd sygnału ze skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

kończę swoją przygodę z Subaru. Chciałem ogłoszenie dać w dziale sprzedam, niestety użytkownicy poniżej 100 postów nie mają takiej możliwości. Niebieski Forester XT 2018 (poliftowy) z hakiem i Webasto w wersji Platinum z przebiegiem 25 tys km. Obecnie w leasingu (koniec leasingu czerwiec 2021, ale chyba mogę go wcześniej wykupić).

Oferty i zapytania proszę kierować na mcs@mcs-poland.com.

Edytowane przez maciek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...