Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Miałki napisał:

Lepiej, ale to taki jak seria. Takiego jak powyżej na tej stronie nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
19 godzin temu, mechanik napisał:

Według książki serwisowej to wypada coś około 100k km.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

 

Też o tym czytałem. Zastanawiam się nad potencjalną wymianą przy okazji kolejnego przeglądu, nie wiem czy serwis będzie o tym pamiętał i sam zaproponuje . Oryginalnie, jak dobrze pamiętam są świece NGK . Ktoś zmieniał / zamieniał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, B-52 napisał:

Po niecałych 3 latach używania stwierdzam, że stacja multimedialna jest taka se.

Nie jesteś w tym osamotniony.

 

Wg mnie, w SH było lepiej - bez udziwnień zbędnych, raz się zaprogramowało i działało, po wymianie głośników i wygłuszeniu grało bardzo ładnie.

Tu zaś zaprogramowanie, a co ważniejsze - utrzymanie stanu - wymaga jakiejś magicznej wiedzy. Nawet na Forum trudno o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Woszkowaty napisał:

 

Też o tym czytałem. Zastanawiam się nad potencjalną wymianą przy okazji kolejnego przeglądu, nie wiem czy serwis będzie o tym pamiętał i sam zaproponuje . Oryginalnie, jak dobrze pamiętam są świece NGK . Ktoś zmieniał / zamieniał ?

To ja też :)

Mam już 163kkm na budziku, z czego 40kkm zrobione przeze mnie i ostatnio właśnie dzwoniłem do JMAuto, gdzie auto było serwisowane przez poprzedniego właściciela.

Okazuje się, że świece nie były wymieniane jeszcze.

 

Zastanawiam się czy je wymieniać jeśli wszystko jest OK z autkiem.

 

Da się jakoś zdiagnozować czy świeca powinna już być wymieniona czy nie?

Jakie efekty/negatywy/minusy "daje" stara świeca w porównaniu z nowiutką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎06 o 12:14, lukaswoj napisał:

To ja też :)

Mam już 163kkm na budziku, z czego 40kkm zrobione przeze mnie i ostatnio właśnie dzwoniłem do JMAuto, gdzie auto było serwisowane przez poprzedniego właściciela.

Okazuje się, że świece nie były wymieniane jeszcze.

 

Zastanawiam się czy je wymieniać jeśli wszystko jest OK z autkiem.

 

Da się jakoś zdiagnozować czy świeca powinna już być wymieniona czy nie?

Jakie efekty/negatywy/minusy "daje" stara świeca w porównaniu z nowiutką?

 

 

Mechanikiem to ja nie jestem, ale kurczę, wg mnie to jest przeciągnięte co najmniej dwa razy :unsure: Może się mylę, ale wg mnie to przy 100 000km powinno się z automatu wymieniać, taki zapis jest nawet w książce serwisowej.

 

Dziwi mnie podejście serwisu - powinni sami zaproponować wymianę, patrząc na przebieg, nie każdy Kowalski musi o tym pamiętać.

22 godziny temu, jozef1972 napisał:

Ja już mialem  świece wymieniane raz w FXT 2013 - na gwarancji przy ok 40 tys.

Za tydzien jadę na przegląd po 105tys km i ma być wymiana świec koszt ok 380zł jesli dobrze pamiętam kosztorys. 

 

Józku - zerknij proszę na kosztorys - czy masz konkretny typ wpisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece w XT wymieniane miałem przy przeglądzie na 105 kkm. Serwis sam zalecił wymianę. Byłem o tym uprzedzony na przeglądzie przy 90 kkm. 

Koszt coś około 300 PLN. Świece oryginalne Subaru - nie wiem kto jest producentem na pierwszy montaż.

Szczerze mówiąc nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy po wymianie, czyli stare chyba były jeszcze ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 11:37, Woszkowaty napisał:

Mechanikiem to ja nie jestem, ale kurczę, wg mnie to jest przeciągnięte co najmniej dwa razy :unsure: Może się mylę, ale wg mnie to przy 100 000km powinno się z automatu wymieniać, taki zapis jest nawet w książce serwisowej.

@Woszkowaty, don't worry :-) ja akurat jestem mechanikiem z zawodu i wyksztacenia - 100k km to normaly okres na wymianę świec zapłonowych. W Hondzie ten okres wynosi 120 tys km, w Subaru ogólnie wszystkie naprawy są z zapasem bezpieczeństwa robione szybciej.

Także możesz spać spokojnie - świece są OK :-)

W dniu 7.12.2018 o 11:37, Woszkowaty napisał:

Dziwi mnie podejście serwisu - powinni sami zaproponować wymianę, patrząc na przebieg, nie każdy Kowalski musi o tym pamiętać.

Dlaczego mieliby nie przypomnieć, przecież to ich zysk. Świece spokojnie wytrzymają do 120tys jednak - 'nasz klient nasz pany' - kto chce szybciej -wymienią szybciej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mechanik napisał:

@Woszkowaty, don't worry :-) ja akurat jestem mechanikiem z zawodu i wyksztacenia - 100k km to normaly okres na wymianę świec zapłonowych. W Hondzie ten okres wynosi 120 tys km, w Subaru ogólnie wszystkie naprawy są z zapasem bezpieczeństwa robione szybciej.

Także możesz spać spokojnie - świece są OK :-)

Dlaczego mieliby nie przypomnieć, przecież to ich zysk. Świece spokojnie wytrzymają do 120tys jednak - 'nasz klient nasz pany' - kto chce szybciej -wymienią szybciej.

 

Miałem na myśli użytkownika @lukaswoj  , który jeździ na pierwszych świecach, przy przebiegu ponad 160 000km. I tu serwis nie zaproponował wymiany :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Woszkowaty napisał:

 

Miałem na myśli użytkownika @lukaswoj  , który jeździ na pierwszych świecach, przy przebiegu ponad 160 000km. I tu serwis nie zaproponował wymiany :unsure:

Propozycji nie było, bo nie dałem im szansy :)

Do 120kkm autko było serwisowane we Wrocławiu i tam chyba taka propozycja nie padła albo poprzedni właściciel ją zlekceważył.

Od tamtej pory autko nie było w ASO ale chyba wkrótce to się zmieni. Świece, łożysko/piasta, wymiana płynu w CVT, tuleje przednich wachaczy, gumowe tuleje stabilizatora przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 12:37, Woszkowaty napisał:

Józku - zerknij proszę na kosztorys - czy masz konkretny typ wpisany.

 

@Woszkowaty Melduję nie podają żadnego typu symbolu poza stwierdzeniem oryginalne świece Subaru. Podobno nie mają na to zamiennika/odpowiednika.

Wg. Karty przeglądów wymiana świec na przeglądzie 105tyś km jest obligatoryjna.

 

Z ciekawostek wymienil mi klocki z tylu po tych 105 tyś km.  A z przodu będą na 120tyś razem z tarczami. Spojrzałem w historię i okazało się że na przód wymieniałem juz po 45 tyś i 75tyś.:facepalm:

 

Dodatkowo przy zdejmowani kół urwali  mi 3 szpilki. Podobno wulkanizator dokręcał koła pistoletem a nie kluczem dynamometrycznym... Efekt wymiana w ASO tylko 1 szpilki to 65zł za robociznę i 30zł części. No to razy 3:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na stronie NGK, w ichnim “part finder” jest napisane, że są ( NGK znaczy się) dostawcą „OE” - czyli „original equipment” kilku komponentów, w tym świec dla Subaru ...

 

Nie mogłem wkleić z ich strony więc tylko link ...

Linka: https://www.ngksparkplugs.com/part-finder

Edytowane przez BiPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 16:12, jozef1972 napisał:

Z ciekawostek wymienil mi klocki z tylu po tych 105 tyś km.  A z przodu będą na 120tyś razem z tarczami. Spojrzałem w historię i okazało się że na przód wymieniałem juz po 45 tyś i 75tyś.:facepalm:

My z żoną jeździmy dynamicznie, przednie tarcze wymienione po 75 tys km. Tył nieruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...