Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem szablony dywanow. Te ktore sprzedaje SiP a moj wzor to dwie rozne bajki. Zobaczymy po wykonaniu czy moje postrzeganie i koncepcje sa sluszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem szablony dywanow. Te ktore sprzedaje SiP a moj wzor to dwie rozne bajki. Zobaczymy po wykonaniu czy moje postrzeganie i koncepcje sa sluszne.

 

robisz welurowe ?

Może zamówisz od razu dla mnie ? "Hurtowo" będzie trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak mam je podeslac? To papierowy arkusz wyciety w taki sposob by zapelnial podloge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej troche pozmienialem bo np z tylu moga obejmowac mocowanie foteli po pierwsze nie beda sie przemiszczac pozmienialem rozmiar. To samo zrobilem z przodu. Takze sa szersze dluzsze w wielu miejscach

Rozmiary sa calkiem rozne. Moje welurowe nie mialy dziur na mocowania. Naprade roznia sie wlasciwie calkowicie

Sa.dluzsze z przodu i z tylu i szersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej idei te dla kierowcy beda podszyte w kilku miejscach rzepem. W szczegolnosci na koncu bo na poczatku sa 2 dziury na zaczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały wtręt w kwestii spalania FXT - dystans 305 km - od stacji Shell w Magdalence do bramek na A4 przed Krakowem. Trasa przez Częstochowę i korek w Siewierzu. Czas przejazdu 2:45 h czyli średnia prędkość 110,9 km/h. Kto jeździ ten wie jak trzeba jechać aby na naszych drogach zrobić średnią 110 km/h. Na zdjęciu spalanie od ruszenia ze wspomnianej stacji do zgaszenia silnika na miejscu. @ Madox - da się poniżej 15/100 ...

 

post-6349-1432562749,643_thumb.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam bomba! Grodzisk Maz. do Lublina. Prawie cały czas przepisowo. Samochód naładowany razem całą rodziną. Średnio 7,4! :) Wiem coś nie tak!

No to naprawdę mało. Niestety komp trochę oszukuje. Ja zawsze sprawdzam realne spalanie po ponownym zatankowaniu "pod korek". To co pokazuje komp jest ZAWSZWE niższe o jakieś 0,5-0,8 litra. A tak z ciekawości Tiho czy jak miałeś XC 90 to czy to spalanie w volvo, o którym wcześniej wspominałeś też było przy takim stylu jazdy? Jeśli tak to przepaść kolosalna.

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety komp trochę oszukuje. Ja zawsze sprawdzam realne spalanie po ponownym zatankowaniu "pod korek". To co pokazuje komp jest ZAWSZWE niższe o jakieś 0,5-0,8 litra.

 

Zależy od samochodu, nawet nie od marki. Też to sprawdzam i stary OBK zaniżał mi o ok 0,7-0,8  Nowy - tak do pół litra. Natomiast FXT pokazuje "w punkt" tzn plus/minus 0,2 l w zależności od jazdy :)

Dla odmiany Skody regularnie zaniżają o 15%, Mercedesy (mam dwa dostawcze) - jeden zawyża o ok 0,5 l, drugi "w punkt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kukson

Spokojnie nie jestem z tych co wydechy robią w resorakach....

Nagranie jest ;)

A moglbys to nagranie wrzucić na YouTube?

 

Jaki koszt?

 

Gdzie robiłeś?

 

Nie robi się tak. Wchodzisz, mówisz, że nowe XT może brzmieć jak Subaru , po czym wychodzisz nie podając szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Średnio 7,4! :) Wiem coś nie tak!

Ja bym reklamował. Chyba nie po to brałeś Subaru z wiatrakiem, żeby teraz wstydzić się zużycia paliwa :biglol: :biglol: :biglol:

Zgadzam się!

No to mam bomba! Grodzisk Maz. do Lublina. Prawie cały czas przepisowo. Samochód naładowany razem całą rodziną. Średnio 7,4! :) Wiem coś nie tak!

No to naprawdę mało. Niestety komp trochę oszukuje. Ja zawsze sprawdzam realne spalanie po ponownym zatankowaniu "pod korek". To co pokazuje komp jest ZAWSZWE niższe o jakieś 0,5-0,8 litra. A tak z ciekawości Tiho czy jak miałeś XC 90 to czy to spalanie w volvo, o którym wcześniej wspominałeś też było przy takim stylu jazdy? Jeśli tak to przepaść kolosalna.

 

Tak jest! Ta sama trasa taki sam styl to w XC90 2.5T miałem spalanie na poziomie 11-12l! :) A cordzienna jazda z Volvo 14.5! XT 9.4-10l. Wiem emeryt ale z prawko!

P.S. Chodzi mi o jazdę na tempomacie prawie cały czas!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommi1 - dostałem filmik - dźwięk bardzo fajny. Może nie rasowe Subaru ale i tak niebo lepiej niż jest w serii. Ale czy mógłbyś gdzieś wrzucić choćby sam dźwięk ze środka przy różnych prędkościach i przy różnych obrotach :):) Wiem wiem masa roboty ale i tak tu wszyscy błagają o więcej info. Poza tym jakbyś mógł właśnie podać koszt 'naprawy' oraz czy to same ostatnie tłumiki czy jeszcze robota przy środkowym (wycięcie?) a może jeszcze coś?

Mnie najbardziej interesuje jak on brzmi przy prędkościach 90 oraz 140 tzn. czy rodzina zaakceptuje moją kolejną fanaberię - kiedyś zrobiłem sobie cały układ wydechowy w fieście ST i po jednym dłuższym wyjeździe z ówczesną jeszcze narzeczoną szybko wracałem do serii (dziś jest żoną ale pamięta :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze robota przy środkowym (wycięcie?)

 

ruszenie środkowego może oznaczać konieczność zmiany map. O gwarancji nie wspominając.

 

 

Zmiana mapy jest konieczna w przypadku "ruszania" tłumików z katalizatorami, a w środkowym raczej nie ma kata... :)

Zmiana końcowego: czyli backboxa oraz zmiana środkowego i końcowego (catback) nie wymagają nowej mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...