Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

U Kalińskiego jak byłem z tym wydechem to panowie stwierdzili że sondy lambda są przed środkowym więc ingerencja w środkowy i końcowe raczej nie wymaga zmiany mapy bo sondy lambda są ostatnim miejscem układu które mają wpływ na charakter mieszanki a one pozostają nietknięte. Chociaż z drugiej strony wycięcie/zmiana środkowego tłumika będzie/może powodować inną prędkość przelotu spalin przez sondy więc może - chyba za mało wiem na taką dyskusję. Tak czy inaczej odcięcie czegokolwiek w układzie będzie mogło mieć wpływ na utratę gwarancji... jednak końcowe tłumiki są dokręcane a nie spawane więc w razie czego można przekręcić. Ale znowu powątpiewam aby zmiana samych końcowych coś dała - jeździłem z w ogóle zdjętymi i też nie było fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do utraty gwarancji to mam w poważaniu ale z moich studiów na temat "zmiana w wydechu a utrata gwarancjii" to powiem tak: nie dokonalem zadnych zmian w ukladzie wydechowym ponieważ wymieniłem tylko kawał rury i dwa końcowe tłumiki. Kat i wszystko do czego sa dokręcone sondy jest oryginalem. A że Subaru troche "zepsuło" brzmienie Subaru to już inna bajka. Nie po to kupiłem Subaru żeby wyglądać jak miłośnik Rav 4...... Wg. Mnie brzmi zacnie... Na pewno to nie bedzie już brzmiało jak 2.5l boxer w sti (co inni koledzy już też doświadczyli) ale o niebo lepiej niz seria....

 

P.S. Decyzja zawsze należy do właściciela czy wymieniać czy nie....

 

@ Kukson

Spokojnie nie jestem z tych co wydechy robią w resorakach....

Nagranie jest ;)

A moglbys to nagranie wrzucić na YouTube?

 

Jaki koszt?

 

Gdzie robiłeś?

 

Nie robi się tak. Wchodzisz, mówisz, że nowe XT może brzmieć jak Subaru , po czym wychodzisz nie podając szczegółów

No widzisz a jednak się robi tak....

Jak robisz to u gościa co się zna na rzeczy to idziesz w ciemno...a druga sprawa jakie ja albo ty mamy doswiadczenie z ukladami wydechowymi?? Ano takie ze wiemy ze jest w samochodzie i sluzy do tego i owego...

Czasami trzeba jednak zaryzykować i zaufać komuś....

 

P.S. Odezwji się na prv jak chcesz szczegóły co do ceny i gdzie robione.

Nie do końca wiem jak jest to rozwiązane w DIT ale w poprzednim 2.0T zmiana mapy była konieczna.

No akurat w tym przypadku nie trzeba ingerować w ustawienia silnika i skrzyni.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna "wrzutka" paliwowa :-)

Trasa Kraków - Gorlice.

Ok 130 km, z czego pierwsze 50 autostradowe dalej drogi lokalne, z ruchem lokalnym itp. Teren już górzysty więc co chwilka górka, dołek, górka, dołek . Średnia prędkość zatem jakoś szalona nie będzie - ok. 65km/h ...

post-6349-1432636789,8202_thumb.jpg

 

Kolejna wrzuta będzie po trasie Gorlice - Warszawa :-)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale z moich studiów na temat "zmiana w wydechu a utrata gwarancjii" to powiem tak: nie dokonalem zadnych zmian w ukladzie wydechowym ponieważ wymieniłem tylko kawał rury i dwa końcowe tłumiki. Kat i wszystko do czego sa dokręcone sondy jest oryginalem.

 

a słyszałeś o efekcie zmiany ciśnienia gazów wylotowych..... Proponuje poczytać warunki gwarancji.

Wszyscy są "odważni" a jak będzie "zong" z turbiną lub silnikiem to pewnie będzie wina Subaru.

 

 

 

jednak końcowe tłumiki są dokręcane a nie spawane więc w razie czego można przekręcić.

 

A co zrobisz jak ASO połapie się w "wachlowaniu" wydechem i zinterpretuje to zgodnie z prawem jako próba oszustwa i wyłudzenia korzyści majątkowych.

Proponuje mocno przemyśleć wszelkie kombinacje bo można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że mogę być trollem SIP :), ale dla mnie FXT jest krokiem w stronę oszczędności. Poprzednio jeździłem Pajero (diesel) Kyronem (diesel), saabem 9-5 (benzyna), grand voyagerem (diesel) - wszystkie to automaty i każdy palił więcej od FXT (Kyron w mieście ciut mniej, ale to wóz o dynamice kutra rybackiego). Jedynie octavia 1.2 tsi dsg, która miałem pół roku paliła mniej o 1-2 litry. Saab przy podobnych osiągach (260km) chlał jak wściekły. Wcześniej był passat 2.0 tsi i jak jeździłem tylko po mieście to było ok 17. Nie mowię, że to super oszczędne auto, ale w praktyce nie jest złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Fakt, że mogę być trollem SIP ,

Nie. Albowiem zgodnie z definicją :

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. 

 

Z powyższej definicji wynika jednoznacznie, że Pański wpis, wyrażający Pańską opinię na temat konkretnego samochodu w żadnym przypadku nie może ani nikogo obrażać, ani ośmieszać.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Adam12

 

a słyszałeś kiedyś o przypadku żeby jakikolwiek producent auta z turbina powiedział " o przepraszamy bardzo ale założyliśmy "shitowatą" turbinę do pańskiego auta i wiemy że jest dziadowska i się rozpadnie/zatrze /uszkodzi nim minie gwarancja.... to nasza wina i wymienimy Panu w ramach gwarancji??" ja jeszcze nie, zawszę zrzuca winę na użytkownika auta że eksploatował auto/silnik niezgodnie z zaleceniami producenta  .......

Nie wiem jaka jest twoja wiedza na temat "rozprężania gazów wylotowych" ale zalatuje mi wiedzą wykładowców z WSM Szczecin z lat 70tych.....(bez urazy dla "Borka" i całej ekipy "silnikowców")

moje zdanie i opinia na temat gwarancji....

ja wybrałem takie rozwiązanie i nikogo nie namawiam  /na siłę nie zmuszam do założenia takiego wydechu

wybrałem takie rozwiązanie i chciałem pokazać na forum że jest możliwość zmiany na trochę "fajniejsze" rozwiązanie niż oryginał.

 

 Wybierajmy auta na które nas stać naprawiać a nie eksploatować i zastanawiać się czy pali 13 ,19 czy 7 litrów na 100km( ukłon w stronę Madoxa )

Kupiłem Subaru dla zabawy ale też jako rodzinny dupo wóz więc mi pasuje i mam nawet na naprawę / wymianę jak mi zdechnie silnik ....

 

a zastawianie się nad teoria jak się rozprężają gazy mam głęboko gdzieś...

 

P.S. z tego co wiem około 40 procent gazów spalinowych się rozpręża "na turbinie", około 20 jeszcze traci energie w katalizatorze..( nie rozpręża po prostu traci energie na "tłoczeniu" gazów przez katalizator..... (zbędne straty - zas.......na ekologia))      i to nie jest wiedza z "gogle" albo "Wikipedii"

 

 

wiesz a ja jestem także odważny i bez płakania do Subaru......

 

ja wiem co robię i wiem na co się zgadzam i decyduje a jak się "zesra" silnik z winy subaru to będzie z winy subaru ale jak subaru udowodni mi ze silnik turbina się "zepsuje" z winy mojej to przyjmę to jak Facet i sobie wyremontuje silnik ewentualnie kupie turbinę i nie będę płakał do subaru ze się cos "zepsuło i żeby mi naprawili na własny koszt......


@kreska

no tu masz rację są dokręcane w oryginale ale po przeróbce już nie ...

 

P.S. jak chcesz dokładny opis to daj cyne na prv a pokażę Ci w czym też tkwi problem w oryginale

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnia zapoiedziana wrzuta :-) Spodziewając się postojów przed ruszeniem z Gorlic wyzerowałem licznik przebiegu dziennego w trybie "B". Trasa : Gorlice > Tarnów > Pacanów > Kielce > Radom > Warszawa. Niecałe 350 km. Drogi w ogromnej większości nienadzwyczajne, z ruchem lokalnym i masą ciężarówek spowalniających wycieczkę. Dopiero od Radomia po wjeździe na "7" zrobiło się dynamiczniej. Średnia prędkość dla całej trasy to ok. 70 km/h. Poniżej fotka z dystansem i druga - spalanie średnie dla tej trasy. Generalnie jestem bardzo zaskoczony "in plus". Ten samochód pozwala na fajną jazdę paląc rozsądne ilości paliwa , a chwilkę później kiedy mocniej wcisnę gaz - wykres spalania leci w kosmos. Trzeba się troszkę nauczyć tego samochodu i jest bardzo fajnie :-)

post-6349-1432674379,9645_thumb.jpgpost-6349-1432674388,4452_thumb.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jaka jest twoja wiedza na temat "rozprężania gazów wylotowych"
 

 

to był jeden z elementów. Jakiś czas temu zgłębiałem ten temat podczas "poprawiania" WRX'a. Tak jak napisałem, w DIT być może jest inaczej ale w. 2.0T każde "grzebanie" w środkowym kończyło się wcześniej lub później koniecznością dobrania odpowiedniej mapy.

 

 

 

zalatuje mi wiedzą wykładowców z WSM Szczecin z lat 70tych....

 

wtedy to ja byłem na początku podstawówki :)

 

 

 

 

ja wiem co robię i wiem na co się zgadzam i decyduje a jak się "zesra" silnik z winy subaru to będzie z winy subaru ale jak subaru udowodni mi ze silnik turbina się "zepsuje" z winy mojej to przyjmę to jak Facet i sobie wyremontuje silnik ewentualnie kupie turbinę i nie będę płakał do subaru ze się cos "zepsuło i żeby mi naprawili na własny koszt......

 

jako nieliczny masz zdrowe podejście. Ale TF czytają setki innych użytkowników lub potencjalnych użytkowników więc lepiej dopowiedzieć do końca jak sprawa wygląda.


 

 

P.S. jak chcesz dokładny opis to daj cyne na prv a pokażę Ci w czym też tkwi problem w oryginale

 

jak tylko wrócę z "polowania na szczupaki" odezwę się na PW.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

 

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi jak można dodać film z YT?

Kombinuje na wszelakie sposoby ale ciągle coś źle. :(

A tak normalnie skopiowac adres z przegladarki i wkleic go do posta nie da rady?

Tak dla przykladu:

 

Edytowane przez Ireq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgodnie z obietnicą wrzucam filmiki z "brzmienia" wydechu po zmianach...

https://m.youtube.com/watch?v=kvqBeGZUOKk
https://m.youtube.com/watch?v=82ypV10Ihik
https://m.youtube.com/watch?v=TB7OfhnjBQc
https://m.youtube.com/watch?v=7X33dYyRgbk

 

 

 

 

Łoooooo Dżizas udało się ....... (nieoceniony Android ;) )

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slysze dzwiek wydechu zminił sie jest bardziej basowy - cos na styl "dziury" w tłumiku . Jednemu moze sie to podobac innemu nie  ale bulgotu Subarowskiego boksera to ja tu nie słysze :unsure:

Nie słychać, to fakt i raczej przy takiej konfiguracji kolektora wydechowego i turbiny nie będzie. "Ryja" już drzeć nie będzie jak EJ20 czy EJ25. Szkoda zachodu ale chcącemu wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co slysze dzwiek wydechu zminił sie jest bardziej basowy - cos na styl "dziury" w tłumiku . Jednemu moze sie to podobac innemu nie  ale bulgotu Subarowskiego boksera to ja tu nie słysze :unsure:

Nie słychać, to fakt i raczej przy takiej konfiguracji kolektora wydechowego i turbiny nie będzie. "Ryja" już drzeć nie będzie jak EJ20 czy EJ25. Szkoda zachodu ale chcącemu wolno.

 

No i może macie rację ale nie każdemu chodzi o to żeby "darło Ryja" na całą dzielnicę ;). A wg. mnie jest o niebo lepiej niż na układzie z Rav-ki :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , mam zagwózdkę ... Z filmiku wiele się nie dowiedziałem - nie wiem jak faktycznie głośno jest wewnątrz podczas jazdy.

Ja spędzam w samochodzie czasem i po 12-14 godzin i zbyt głośny wydech rozwali mi łapetynę.

Gdyby była opcja sprawdzenia w "realu" jak to gada byłoby super ...

Bo wydać monety, założyć a za jakiś czas zmieniać z powrotem na fabrykę albo szukać dalej żeby gadało ale nieco ciszej to bez sensu ...

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja spędzam w samochodzie czasem i po 12-14 godzin
Dokładnie mam to samo, do tego np. letni wyjazd z rodziną (szykuje sie ciurkiem 1300km). Głos bosera jak w starym EJ 25 - OK ale jednak na dłuższą metę może męczyć i sums sumarum irytować. Ale zależy do czego auto służy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...