Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

YushokU,

Powiem tak, jeżdżąc ostatnio z córcią na zajęcia oraz powroty tak na probe jeździłem zgodnie z przepisami. Spalanie nieprawdopodobnie niskie 37MPG czyli na polski 6.35 l/100km (forek Xt 250KM us spec MY14).
A zatem ucinając wszelkie dyskusje z panem M...x jak się chce to można. Świadomie przekraczasz dozwolone prędkości no musi to kosztować/ Forek spali więcej/ mandat możesz przytulic. 

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, po czasie, sens obecności wskaźnika chwilowego spalania, widzę głównie w kategoriach edukacyjnych. Przez pierwsze 2 miesiące chętnie wpatrywałem się w dynamikę zużycia paliwa i bijąc rekordy ecojazdy, z radością, że też tak można, zupełnie przy okazji uczyłem się, jak najłagodniej traktować forka, gdy nie potrzebuję całej pary z silnika.

I teraz zupełnie mimowolnie, stosuję te zasady w różnych sytuacjach, gdy nie muszę gwałtownie przyśpieszać.

I odwołuję uwagę, że nowy soft zwiększył spalanie. Musiało wiązać się to jednak po prostu z chłodniejszą porą roku. Teraz wiosną osiągi znów spadły do okolic10l/100 w trybie mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zamienilem 2.0na na XT MY15 :yahoo:  kolor niebieski jak kolory subaru ;)  chyba sie zakochalem :wub:

 

Kurde jak to idzie, nie przyzwyczailem sie jeszcze a chwila nieuwagi i mozna w miescie przedobrzyc o +50km/h i stracic prawko :wacko:

Jeżdzi swietnie mimo ze na dotarciu traktuje go lagodnie. No i wersja MY15 wreszcie ma radio ktore jest nowoczesne i parowanie telefonow itp robi sie w 20sec bez instrukcji :D  + plus kamera cofania na duzym wyswietlaczu radia, zmiany w bardzo dobra strone! :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Koledzy jak wy to robicie i w sumie to chyba nie chce wiedziec, ze wasze pojazdy spalaja ilosci paliwa rzedu 7l/100km. Moj to moze tyle spalic jadac z gory i nie naciskajac pedalu przyspieszacza.

Jezdzac w zgodzie z przepisami i nawet gwaltownie nie przyspieszajac, tylko lagodnie ruszajac za kazdym razem, osiagam 9 (srednia to cos rzedu 10,5) ponizej to, ktorego wyniku zejsc nie moge i nawet specjalnie mi nie zalezy bo wiem czym jezdze i swoje ta maszyna wypic musi. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mam dość kombinowania z tym wgrywaniem filmiku.... (to jest ponad moje siły psychiczne.....)

 

P.S. Jeśli kogoś interesuje jak brzmi ten catback zrobiony to proszę o kontakt na priva.... Wtedy podeśle indywidualnie na maila.

Pozdro

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie widzę tego nagrania ?  a może po prostu Tommi1 nie dodał i tylko o tym pisze ;)

 

Spalanie w okolicach 7 w mieście raczej nie do zdobycia ale poza jak najbardziej jadąc 80km/h plus tempomat ale niestety ja chyba za bardzo się wtedy denerwuje :biglol:

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś na rozerwanie przed weekendem... i na wytchnienie od M..... /niestety bardzo męczący typ/

 

5 typów mechaników samochodowych

http://profiauto.pl/blog/2014/03/25/5-typow-mechanikow-samochodowych/

 

całkiem zabawne....

 

Przy okazji mechaników - robiłem ostatnio przegląd po 30 tyś zakres przeglądu oczywiście wszędzie taki sam - a ceny były takie:

 

ASO Bydgoszcz - ok 2450zł / ASO Poznań - ok 2350zł / ASO Wrocław ok 1450zł / ASO Gdańsk - ok 1250zł

 

No to sobie zrobiłem wycieczkę z Bydgoszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Rozumiem rozbieżność 200 czy 300 zł ale tysiąc ? Chyba sam posprawdzam przed najbliższym przeglądem.

 

tak zdecydowanie polecam obdzwonić /mailować bliższą/dalszą okolicę...

 

a na osłodę, że i tak warto mieć FXT - dwa zgrabne filmiki /całkiem fajna muza/

 

https://www.youtube.com/watch?v=lbiMYIcBagI

 

https://www.youtube.com/watch?v=dVtVNjV1Y3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Kurde jak to idzie, nie przyzwyczailem sie jeszcze a chwila nieuwagi i mozna w miescie przedobrzyc o +50km/h i stracic prawko

Uprzejmie informuję, że takie przypadki nie są objęte gwarancją producenta    :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś na rozerwanie przed weekendem... i na wytchnienie od M..... /niestety bardzo męczący typ/

 

5 typów mechaników samochodowych

http://profiauto.pl/blog/2014/03/25/5-typow-mechanikow-samochodowych/

 

całkiem zabawne....

 

Przy okazji mechaników - robiłem ostatnio przegląd po 30 tyś zakres przeglądu oczywiście wszędzie taki sam - a ceny były takie:

 

ASO Bydgoszcz - ok 2450zł / ASO Poznań - ok 2350zł / ASO Wrocław ok 1450zł / ASO Gdańsk - ok 1250zł

 

No to sobie zrobiłem wycieczkę z Bydgoszczy...

Przetargi gdzie 100% liczy się cena zazwyczaj kończą się robotami dodatkowymi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zmian w przepisach.

Dziś pokonałem swoją stałą trasę z pracy do domu (140km). Jazda prawie przepisowa,ostatnie 5km wręcz do bólu przepisowa za jakimś Czechem, który jechał 45km/h.

Spalanie średnie poniżej.

 

post-3997-0-40837700-1432323077_thumb.jpg

 

Jechałem 15 minut dłużej niż przy ostrej jeździe.

 

BTW @madox, jechałem przez Wolbrom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Madox

"a w doooopie byłeś i goooooooowno wiesz"

Najpierw sobie kup jakiekolwiek Subaru tylko nie pomyl z Superbem.... Bo to ze coś sie zaczyna na "S" nie znaczy że to "solidarność".

 

P.S. Do moderatorów....: rewolucja czasami wymaga ofiar i mozecie mnie teraz zablokowac ale..... Gościowi się należało bo ile można słuchać gooooooownianych opinii jakie to Subaru jest ble i ble i ble.....

My właśiciele Subaru mamy gdzieś że plastiki halasują a fotele nie trzymają na boki. Forek to dooopowóz z "kopem" a nie STI z kubełkami i mam gdzieś ile pali..... Stać mnie na 2.0 DIT to kupilem i używam a frajdy z jazdy nie określą żadne pieniądze.... My właściciele Kupiliśmy bo nam odpowiada a już dooopa boli od słuchania malkontenta który wiedze na temat Subaru bierze z Auto Świata.....

Edytowane przez Tommi1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli znalazł się jakiś paragraf :)

tak. Obraził mojego XT-ka, który jak to przeczytał, to w swojej depresji chciał się zamienić na logo z moją służbową Skodą ;)

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...