Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

to zwiększenie ramienia działania siły jaka oddziałuje na zawieszenie

 

Są to znikome wartości, które nie mają większego wpływu na zawieszenie, jeśli w ogóle jakikolwiek, jedyne co się zwiększa to offset felgi i wpływa to na poprawienie stabilności kosztem zwrotności.

post-4626-0-24172100-1431927891_thumb.gif

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

opony wystające poza obrys auta

 

Ale one nie wystają, są równo z nadkolem, a po założeniu własnie takich plastików na nadkola, to już będą nawet lekko schowane. 

Wcześniej miałem te dystanse przez 3 lata w Polsce na Imprezie Kombi i nikt się nigdy nie przeczepił, ani na przeglądzie ani Policjant w czasie kontroli, (4-5 razy). 

 

 

w poprzednim ujęciu wyglądało trochę inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim ujęciu wyglądało trochę inaczej

 

 

Owszem, jak by było tak jak ma mój kolega w swoim Fordzie F 150 to już bym się w Polsce bał, ale tutaj nie ma zakazu, bo nie pada deszcz ani śnieg i nie chlapie na nikogo   :)

post-4626-0-01510400-1431928983_thumb.jpg

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są to znikome wartości, jeśli wo ogóle, jedyne co się zwiększa to offset felgi.  

 

może i znikome w mm :-)

 

jesli masz offset 45mm a dystans zaledwie 15 mm

 

to zwiększasz offset o  1/3 (33,3%)

 

było nie było pojawia się dodatkowe ramię działania siły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse to też zmiana promienia zataczania i potencjalnie negatywny wpływ na bezpieczeństwo. Jadnak dotyczy to dużych zmian. Do tego dochodzi dokładność montażu - jak kupiłem dystanse do Pajero na allegro to wydałem wiecej na 3 próby montażu i wyważania o ostatecznie zdemontowalem je w trakcie podróży, bo nie mogłem wytrzymać bicia. Co innego leciutko odsadzone felgi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Innego auta z silnikiem jaki jest w FXT w naszej ofercie Subaru nie ma i pewnie długo nie bedzie jeśli tylko sam SUV komuś pasuje to ma dużo szczęścia bo FXT w takiej cenie jak obecnie to bardzo dobre auto.

 

Wadą tego auta nie jest silnik, ten jest jego największa zaleta.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

W "naszej" ofercie Subaru? hehe ,to wiele tłumaczy ,spalanie xt też :)

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W "naszej" ofercie Subaru? hehe ,to wiele tłumaczy ,spalanie xt też :)

 

Masz rację, rozszyfrowałeś nas :D

Co prawda jeździmy na co dzień FXT, w sumie przebiegi sięgają grubych setek tys km, ale wszyscy albo ulegliśmy zbiorowej halucynacji (ciekawe czym jest nasączona tapicerka :biglol: ), albo kłamiemy na potęgę. A Ty, jedyny sprawiedliwy i prawdomówny na TF bezlitośnie obnażasz nasze zakłamanie i podajesz jedynie prawdziwe dane, bo przecież przejechałeś nim aż 20 km , w związku czujesz się laureatem konkursu "wiem lepiej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 próby montażu i wyważania

 

Te są renomowanej firmy H&R Springs, więc są bardzo dobrej jakości z atestem TUV i nie wymagają żadnego wyważania, wystarczy odkręcić koło, przykręcić dystanse i zamontować koło, żadnego bicia czy buksowania nawet przy dużych prędkościach. 

 

TRAK+® Wheel Spacers feature a ‘perfect fit’ hubcentric design that makes the spacer function as a precise extension of the axle hub, thereby guaranteeing precision wheel fitment.

TRAK+® are designed, engineered, and manufactured by H&R Special Springs––100% Made in Germany. Constructed from a proprietary aluminum/magnesium alloy created specifically for the H&R wheel spacer program, TRAK+® Wheel Spacers are extraordinarily strong and lightweight. Additionally, TRAK+® feature a hard anodized coating for surface durability.

To ze strony producenta. 

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W "naszej" ofercie Subaru? hehe ,to wiele tłumaczy ,spalanie xt też :)

Masz rację, rozszyfrowałeś nas :D

Co prawda jeździmy na co dzień FXT, w sumie przebiegi sięgają grubych setek tys km, ale wszyscy albo ulegliśmy zbiorowej halucynacji (ciekawe czym jest nasączona tapicerka :biglol: ), albo kłamiemy na potęgę. A Ty, jedyny sprawiedliwy i prawdomówny na TF bezlitośnie obnażasz nasze zakłamanie i podajesz jedynie prawdziwe dane, bo przecież przejechałeś nim aż 20 km , w związku czujesz się laureatem konkursu "wiem lepiej"

@@mkow załóż "ignora" na @@madox,będziesz miał luksus nie czytania jego postów,ta płyta już jest tak zdarta,że strasznie "trzeszczy". ;)

Albo trzeba zachować stoicki spokój i nie nawiązywać dyskusji.Trudne czasem,wiem. ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, w kilku państwach kamerki są nielegalne. Np w Austrii za nielegalne 'monitorowanie przestrzeni publicznej' grozi kara 10000€, a za recydywę 25000€. Osobna kara jest przewidziana za publikowanie nagrania w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu mówił o nagrywaniu i wysyłaniu obrazu z kamerki na Policję?Jak ja bym takim donosicielom łapki poucinał.Wiecie ,że w Austrii za taką kamerę jest mandat

Wiesz Madoxie chciałbym by kierowcy u nas przestrzegali prawa i mięli taką kulturę jazdy jak np. W Austrii, a wówczas moge nie używać kamerki. Co do obcinania rączek, to proponuję obciąć najpierw tym łamiącym przepisy ruchu drogowego - będzie mniej wypadków i śmierci na drogach. Możesz pisać co chesz ale ja nie popieram i nie akceptuję zachowania typu wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy gnanie przez wioski 100km/h. Jeśli tylko będę mógł przyczynić się do powstrzymania bezmózgowców tak czyniących będę to czynił z pełną premedytacją.

 

Pozdrawiam, promil_one

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś tu mówił o nagrywaniu i wysyłaniu obrazu z kamerki na Policję?Jak ja bym takim donosicielom łapki poucinał.Wiecie ,że w Austrii za taką kamerę jest mandat

Wiesz Madoxie chciałbym by kierowcy u nas przestrzegali prawa i mięli taką kulturę jazdy jak np. W Austrii, a wówczas moge nie używać kamerki. Co do obcinania rączek, to proponuję obciąć najpierw tym łamiącym przepisy ruchu drogowego - będzie mniej wypadków i śmierci na drogach. Możesz pisać co chesz ale ja nie popieram i nie akceptuję zachowania typu wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy gnanie przez wioski 100km/h. Jeśli tylko będę mógł przyczynić się do powstrzymania bezmózgowców tak czyniących będę to czynił z pełną premedytacją.

 

Pozdrawiam, promil_one

 

@Promil_one - post-6349-0-04440200-1432024269_thumb.jpg

Czy ktoś tu mówił o nagrywaniu i wysyłaniu obrazu z kamerki na Policję?Jak ja bym takim donosicielom łapki poucinał.Wiecie ,że w Austrii za taką kamerę jest mandat

Póki co jesteśmy w Polsce a to oznacza że niestety daleko w tyle za innymi krajami w temacie kultury i zachowań na drodze.

A najwięcej do powiedzenia w kwestii "konfidentów i donosicieli" mają ci którzy mają najmniej

dobrych nawyków i zachowań na drodze.

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To trzeba ignora w sobie" włącznąć" :)

Ignor działa, ale nie na Tapatalku.

 

PS: Powołując się na źródła austriackie nie potwierdzam mandatu za posiadanie kamery, sprawa wygląda nieco inaczej. Zapraszam do lektury: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/76459-willkommen-in-österreich-czyli-drogowe-zapiski-emigranta/

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powołując się na źródła austriackie nie potwierdzam mandatu za posiadanie kamery. Zapraszam do lektury:

 

" Schowaj kamerę

W Niemczech sąd orzekł, że kierowcy, którzy nagrywają filmy wideo w celu ich późniejszego publikowania w internecie lub udostępniania ich policji, łamią prawo. Zdaniem sądu, interes ochrony danych nagrywanych osób należy ocenić jako ważniejszy niż interes kierowcy chcącego gromadzić materiał wideo, aby skorzystać z niego w przypadku kolizji.
 
Z kolei w Austrii kamera w samochodzie jest traktowana jako monitoring, na który trzeba mieć zgodę. Jeśli kierowca zostanie przyłapany na korzystaniu z kamery na drodze publicznej, grozi mu do 10 000 euro mandatu (41 500 zł). To jednak nie koniec kłopotów, osoba, której samochód został uwieczniony ma prawo domagać się odszkodowania - do 90 000 zł.
 
Kamera w aucie jest także nielegalna w Szwajcarii."
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketivv, nie podano żadnego źródła dla tych informacji dla Austrii, ale to jest portal Interia, czyli dla mnie tak wiarygodne źródło, jak opowieści M.... Podana informacja jest niekompletna, nierzetelna i dlatego wprowadza w błąd. Co nie zmienia faktu, że kamerę lepiej schować. 

 

Ja powołuję się na oficjalną wypowiedź rzecznika prawnego ÖAMTC. Tu jest artykuł: http://www.oeamtc.at/portal/dashcams-im-auto+2500+1617815

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powołując się na źródła austriackie nie potwierdzam mandatu za posiadanie kamery. Zapraszam do lektury:

 

" Schowaj kamerę

W Niemczech sąd orzekł, że kierowcy, którzy nagrywają filmy wideo w celu ich późniejszego publikowania w internecie lub udostępniania ich policji, łamią prawo. Zdaniem sądu, interes ochrony danych nagrywanych osób należy ocenić jako ważniejszy niż interes kierowcy chcącego gromadzić materiał wideo, aby skorzystać z niego w przypadku kolizji.
 
Z kolei w Austrii kamera w samochodzie jest traktowana jako monitoring, na który trzeba mieć zgodę. Jeśli kierowca zostanie przyłapany na korzystaniu z kamery na drodze publicznej, grozi mu do 10 000 euro mandatu (41 500 zł). To jednak nie koniec kłopotów, osoba, której samochód został uwieczniony ma prawo domagać się odszkodowania - do 90 000 zł.
 
Kamera w aucie jest także nielegalna w Szwajcarii."
 

 

Spokojnie - jesteśmy w Polsce :). I myslę, że EOT bo to nie ma nic wspólnego z Forkiem, o którym jest ten wątek :)

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...