Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dobra z innej beczki. Czy macie jakiś pomysł na montaż czegoś w stylu siatki/kratki odgradzającej przestrzeń bagażową. Chodzi o to bym mógł załadować bagażnik po sam dach a jednocześnie by podczas hamowania bagaże nie poleciały do wnętrza. Powiem szczerze wcześniej nie zwróciłem na to uwagi - myślałem, że to kwestia dokupienia jakiejś siatki przegradzającej ale patrze, oglądam i jakoś nie bardzo widzę gdzie by można tą siatkę zaczepić u góry? Oczywiście chodzi mi tu o rozwiązanie w pełni odwracalne, czasowe - nie kratka na stałe. Ktoś coś takiego kombinował?

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie spalania/zasięgu/baku- ostatnio robiłem trasę Warszawa - Antwerpia - niestety zawiedliśmy się na komputerze pokładowym :biglol:  pokazywał zasięg jeszcze na 20km, a tu przykra niespodzianka - stanął po trasie z takim właśnie wskazaniem - nim znaleźliśmy jakąkolwiek stację :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma. Ma immobilizer i system ISR.

Orientujecie się czy to ubezpieczycielom wystarcza? czy trzeba montować alarm?
Ubezpieczane w Hestii przez mLeasing - wystarcza. Regulaminowe 2 zabezpieczenia.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma. Ma immobilizer i system ISR.

Orientujecie się czy to ubezpieczycielom wystarcza? czy trzeba montować alarm?
Ubezpieczane w Hestii przez mLeasing - wystarcza. Regulaminowe 2 zabezpieczenia.

W Hestii faktycznie wystarcza, ale tylko na terenie RP. Bo taki masz zakres monitorowania przez ISR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Ma immobilizer i system ISR.

 

skąd wiesz że ma immobilizer? 

 

Trochę jestem zaniepokojony bo  mam polisę z PZU w i rubryce wymagane zabezpieczenia mam tylko immobilizer zaznaczonym, szczerze to ja sam tego nie srawdzałem dopiero teraz - czy to jest tak że jak polisę sprzedali to znaczy że akceptują, do tej pory tak rozumowałem. Zresztą jak kupowałem to sprzedawca mi powiedział że jak jest polisa to niepotrzebny mi alarm? Teraz sam już nie wiem

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma. Ma immobilizer i system ISR.

 

skąd wiesz że ma immobilizer? 

 

Trochę jestem zaniepokojony bo  mam polisę z PZU w i rubryce wymagane zabezpieczenia mam tylko immobilizer zaznaczonym, szczerze to ja sam tego nie srawdzałem dopiero teraz - czy to jest tak że jak polisę sprzedali to znaczy że akceptują, do tej pory tak rozumowałem. Zresztą jak kupowałem to sprzedawca mi powiedział że jak jest polisa to niepotrzebny mi alarm? Teraz sam już nie wiem

 

PZU wymaga 2 zabezpieczeń w aucie o wartości pow. 150000 zł. Ja mam w Warcie ale i tak domontowałem alarm gdyż po wgłębianiu się w OWU ubezpieczycieli nie jestem pewien czy ISR nie zakwestionują jako zabezpieczenia i jak wyjeżdżam za granice to tez spie spokojnie, bo ISR działa tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej dopytam w PZU, najlepiej w formie pisemnej lub maila -w międzyczasie się dowiedziałem od kolegi że jemu odpisali że uznają ISR jako drugie zabezpieczenie. Jeśl nie to ich system komputerowy powinien odrzucić taką polisę - bo w polise są rubryki w  których się zaznacza zabiezpieczenia - tam mam zaznaczony tylko immobilizer - wypełniłem zgodnie z prawdą więc ich system komputerowy powinien taką polisę odrzucić, nie wspominając o osobie która polisę sprzedaje.  Sprzedawca samochodu także twierdził że alarm mi nie jest potrzebny żeby ubezpieczyć auto.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszyn niestety nie jest tak łatwo :( Polisę sprzedaje ci jedna osoba, a inna zajmuje się likwidacją szkody. Ty masz obowiązek zapoznać się OWU i tyle w temacie. Zawsze mogą się wypiąć i odmówić wypłaty. Ja dla świętego spokoju bym zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaszyn lepiej sie zapytaj czy jest tak napewno w twojej ubezpieczalni. Tu masz ocene skutecznosci otworz ja sobie w pdfie ( na samym dole pliki do pobrania ). Jest gwiazdka ze :  instalowanie w  pojazdach majacych alarmy klasy standardowej. Ubezpieczycicel przytaknie do wszystkiego tylko aby sprzedac Ci polise...
Z ciekawosci zadalem pytanie do ISR w odpowiednim dziale

http://www.keratronik.pl/pojazdy/inteligentny-system-ratunkowy-isr/

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...