Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

Jadę sobie dzisiaj spokojnie z żoną, dziećmi i psem, równolegle w tym samym kierunku po chodniku jedzie sobie rowerzysta, aż w pewnym momencie, zjeżdża z chodnika na jezdnię parę metrów przed maską :o Zrobił to gwałtownie, bez żadnego znaku ręką, nawet nie odwrócił głowy. 

Odruchowo zatrąbiłem krótko, no co rowerzysta postanowił dać mi nauczkę i przyhamować mi przed maską będą w tym momencie na środku skrzyżowania.  

Zatrąbiłem więc drugi raz dłużej, na co ten wyciąga komórkę i robi mi jadąc zdjęcie tablic. 

Muszę jednak zamontować kolejną kamerę w drugim aucie na wypadek tłumaczenia się przed policją czy sądem :facepalm:

spotykałem się z takim aktem skrajnego debilizmu kilka razy już, za każdym razem idiota bo inaczej go nie można nazwać nie rozumiał jakim prawem jestem na niego zdenerwowany.. mam alergie na rowerzystów właśnie z powodu takich "ludzi", aż mi się ciśnienie podniosło :D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 14:19, Blixten napisał(a):

Sam nie wiem, czy to pesel czy może wreszcie dojrzałem

To starość:mrgreen:,też tak mam, nie chce mi się już z idiotami szarpać,bo poza straconymi nerwami, nic nie zyskuję.

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

Zatrąbiłem więc drugi raz dłużej, na co ten wyciąga komórkę i robi mi jadąc zdjęcie tablic.

Zlać typa ciepłym moczem,niech sobie robi zdjęcia i tak nigdzie tego nie zgłosi, bo co niby miałyby zgłosić, zdjęcie nie obrazuje żadnego wykroczenia drogowego którego zapewne w mniemaniu  pedalarza miałbyś się dopuścić.

A kamera jak najbardziej przydatna.

Żeby nie było,nie mam nic do rowerzystów którzy potrafią poprawnie korzystać z dróg.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, olo11 napisał(a):

Zlać typa ciepłym moczem,niech sobie robi zdjęcia i tak nigdzie tego nie zgłosi, bo co niby miałyby zgłosić, zdjęcie nie obrazuje żadnego wykroczenia drogowego którego zapewne w mniemaniu  pedalarza miałbyś się dopuścić.

A kamera jak najbardziej przydatna.

 

No właśnie, jeśli nawet, to co zgłosi - że trąbiłem na niego ? 

 

20 minut temu, olo11 napisał(a):

Żeby nie było, nie mam nic do rowerzystów którzy potrafią poprawnie korzystać z dróg.

Ja też nie mam.

Chciałem do niego podjechać, spuścić szybę i zapytać "czy mu życie nie miłe?" - bo jeżdżąc w taki sposób kiedyś wpadnie komuś pod koła - ale zrezygnowałem gdy przyhamował mi na złość przed maską. 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto - zatrąbić i jechać dalej, takiemu jełopowi i tak nic nie wytłumaczysz. 
 

A zdjęcie to pewnie jako ilustracja do posta na jakieś upośledzonej grupie FB dla jemu podobnych, w którym to poście będzie się żalił, jak to go durny kierowca strąbił za niewinność. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Turbo napisał(a):

Nie warto - zatrąbić i jechać dalej, takiemu jełopowi i tak nic nie wytłumaczysz. 
 

A zdjęcie to pewnie jako ilustracja do posta na jakieś upośledzonej grupie FB dla jemu podobnych, w którym to poście będzie się żalił, jak to go durny kierowca strąbił za niewinność. 

 

Swoją drogą gdybym nie zatrąbił, to nie było sprawy, ale to rzeczywiście był odruch, bo facet mnie zaskoczył - mimo, że go wcześniej obserwowałem, to nie sądziłem, że tak nagle wparuje na ulicę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blixten napisał(a):

 

Swoją drogą gdybym nie zatrąbił, to nie było sprawy, ale to rzeczywiście był odruch, bo facet mnie zaskoczył - mimo, że go wcześniej obserwowałem, to nie sądziłem, że tak nagle wparuje na ulicę. 

 

Najwyraźniej nie był to zupełny zawodowiec, bo słyszał co się dzieje dookoła. 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie znoszę rowerzystów! Ogromna ich część powinna mieć zakaz uczestniczenia w ruchu drogowym, nie wiem, może dzięki jakimś testom psychologicznym. Żeby nie było, sam jeżdżę rowerem.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego grona rowerzystów można już dodawać miłośników hulajnóg elektrycznych (sam myślałem nad zakupem ale pogrożono mi palcem  ) :biglol:

Też potrafią być nieprzewidywalni i robić wtargnięcia na pasach z rozpędem.

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Do tego grona rowerzystów można już dodawać miłośników hulajnóg elektrycznych (sam myślałem nad zakupem ale pogrożono mi palcem  ) :biglol:

Też potrafią być nieprzewidywalni i robić wtargnięcia na pasach z rozpędem.

Ostatnio widziałem pewną panią beztrosko jadącą środkiem ulicy na hulajnodze. Tyle że takiej z napędem nożnym. Do tego w pewnym momencie się zatrzymała na środku poprawiając torebkę, bo jej spadla z ramienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na codzień rowerem i autem. Nie zauważyłem by rowerzyści jakoś częściej dopuszczali się nagannych zachowań niż kierowcy czy piesi. Odsetek na mój gust podobny, poza tym że kierowcy bmw grają w swojej lidze i z moich obserwacji odpowiadają tak za lekko 50% krzywych akcji wśród kierowców.

Hulajnogi elektryczne natomiast, a zwłaszcza "dwójki bez sternika kamikadze" to z kolei totalny postrach na chodnikach.



Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bosman napisał(a):

Jeżdżę na codzień rowerem i autem. Nie zauważyłem by rowerzyści jakoś częściej dopuszczali się nagannych zachowań niż kierowcy czy piesi. Odsetek na mój gust podobny, poza tym że kierowcy bmw grają w swojej lidze i z moich obserwacji odpowiadają tak za lekko 50% krzywych akcji wśród kierowców.

Hulajnogi elektryczne natomiast, a zwłaszcza "dwójki bez sternika kamikadze" to z kolei totalny postrach na chodnikach.

zgadzam się sam jeżdżę samochodem, rowerem ( nie po mieście)i  skuterem (miasto)- i  nawet cześciej zdarza się że, kierowcy samochodów odstawiają jakieś szopki...nie rozumiem takich uprzedzeń jaki u niektórych we wpisach powyżej,  Więcej luzu i szacunku dla innych użytkowników a  mniej napinki

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mniej napinki dobrze robi. Wyjedź wcześniej, dojedziesz na czas i będziesz w nastroju ustąpić tym, co wyjechali za poźno.

Powyższe opieram na własnych doświadczeniach. Trochę mi zajęło zrozumieć ten mechanizm, teraz miewam problem zrozumieć "niecierpliwość" jak jestem czasami w PL.

 

Spokój, spokój i jeszcze raz spokój może nas uratować :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pół godziny temu mało brakowało abym miał walnięty dopiero co polakierowany bok, bo jedno bydlątko uznało że "jazda na suwak" go nie dotyczy.

 

Na wyżej załączonym filmie nie chamstwo widać ale zachowania psychopatyczne. To jakiś lokalny zaułek psychopatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze informacji o rozkopanym przez remonty , na dzień dzisiejszy dwa wiadukty łączące wschód z zachodem łodzi nieczynne (równoległe do siebie w odległości około 2 km) a ulic rozkopanych około 40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Brakuje jeszcze informacji o rozkopanym przez remonty , na dzień dzisiejszy dwa wiadukty łączące wschód z zachodem łodzi nieczynne (równoległe do siebie w odległości około 2 km) a ulic rozkopanych około 40 

A u mnie narzekają, że Kraków rozkopany... Północ na pewno :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...