Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam przejazd tunelem pod Mont Blanc (ok. 12km). Po tragicznym pożarze mają naprawdę bardzo restrykcyjne zasady. Wpuszczanie samochodów w odstępach, nakaz utrzymywania stałej prędkości - mierzonej w tunelu co kilkaset metrów. No ale u nas nikt się nie uczy na cudzych błędach, a tym badziej na swoich.   

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba mieć w głowie (albo czego brakuje), żeby robić takie manewry w tunelu? :facepalm: tutaj samo odebranie prawka to za mało. Sąd powinien przyłożyć delikwentowi taką karę pieniężną, żeby pamiętał do końca życia.

51 minut temu, pumex1 napisał(a):

Pamiętam przejazd tunelem pod Mont Blanc (ok. 12km). Po tragicznym pożarze mają naprawdę bardzo restrykcyjne zasady. Wpuszczanie samochodów w odstępach, nakaz utrzymywania stałej prędkości - mierzonej w tunelu co kilkaset metrów. No ale u nas nikt się nie uczy na cudzych błędach, a tym badziej na swoich.   

Podobnie miałem jak jechałem przez Gotarda (tam jakoś 17km). Kilka godzin w kolejce czekałem, żeby przejechać. Do tego radio było "hakowane" i od czasu do czasu nadawało informacje o zachowaniu bezpieczeństwa w tunelu.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Sąd powinien przyłożyć delikwentowi taką karę pieniężną, żeby pamiętał do końca życia.

 

Jemu swoją drogą, ale nawet ważniejsze jest żeby inni dowiedzieli się, że czegoś takiego nie można robić i co im za to grozi 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał(a):

Inna sprawa, że rozbiegówki wielu użytkowników dróg przerastają. 

jeżdżę ostatnio dużo po francji i szwajcarii.. wjazdy na rozbiegówke to koszmar, ile wulgaryzmów mnie to kosztowało do tej pory to głowa mała..

wjazd na autostradę zakorkowany, bo stają tutaj

 

image.thumb.png.4f19bcba686bee95bb29e5f941203c63.png

 

bo przecież już jest ciągła, więc się zatrzymuję, kierunkowskaz i czekam.. logiczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

W połowie filmu miałem już dość.

 

35 minut temu, aflinta napisał(a):

Przestałem oglądać w 1/3


A jutro przede mną ponad 700 km takich akcji na żywo … 

… ale nie martwcie się, w drugim aucie jeszcze nie mam kamery ;) 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 13:45, Blixten napisał(a):

A jutro przede mną ponad 700 km takich akcji na żywo …  


O dziwo nie było tak źle, jakoś mniej wariatów niż zwykle, dobra pogoda całą drogę, a tunel na Zakopiance pokonany bez zawracania ;) 

 

110067B7-1AB8-439A-9B65-DD9E80393CF4.jpeg

1DAAF181-F2DC-490D-AFDD-EB4D38C623FA.jpeg

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca dużego Porsche prawie mi wjechał dzisiaj w bok dopiero co odebranego z warsztatu Szarego Mnicha, jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu. Po tem tak dał w pedał na bus pasie, że chyba od razu poczuł że jest w niebie. Tylko dla chamów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Blixten napisał(a):


O dziwo nie było tak źle, jakoś mniej wariatów niż zwykle, dobra pogoda całą drogę, a tunel na Zakopiance pokonany bez zawracania ;) 

 

110067B7-1AB8-439A-9B65-DD9E80393CF4.jpeg

1DAAF181-F2DC-490D-AFDD-EB4D38C623FA.jpeg

Przejechałeś całą Polskę by wypoczywać z dzieciami w tym kokluszu jakim jest Zakopane i okolice ???

  • Haha 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 09:54, pumex1 napisał(a):

Pamiętam przejazd tunelem pod Mont Blanc (ok. 12km). Po tragicznym pożarze mają naprawdę bardzo restrykcyjne zasady. Wpuszczanie samochodów w odstępach, nakaz utrzymywania stałej prędkości - mierzonej w tunelu co kilkaset metrów. No ale u nas nikt się nie uczy na cudzych błędach, a tym badziej na swoich.   

W teorii i wg znaków. Poza tym Włochy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 13:23, Luku napisał(a):

jeżdżę ostatnio dużo po francji i szwajcarii.. wjazdy na rozbiegówke to koszmar, ile wulgaryzmów mnie to kosztowało do tej pory to głowa mała..

wjazd na autostradę zakorkowany, bo stają tutaj

 

image.thumb.png.4f19bcba686bee95bb29e5f941203c63.png

 

bo przecież już jest ciągła, więc się zatrzymuję, kierunkowskaz i czekam.. logiczne :D

Eeee… przynajmniej jeżeli rozmawiamy o zachodniej Szwajcarii (Vaud, Genewa) to tak źle nie jest. Ale rzeczywiście, wystarczy wyjechać do FR kierunek Chamonix, to można książkę napisać. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rafacon napisał(a):

Eeee… przynajmniej jeżeli rozmawiamy o zachodniej Szwajcarii (Vaud, Genewa) to tak źle nie jest. Ale rzeczywiście, wystarczy wyjechać do FR kierunek Chamonix, to można książkę napisać. 

No i przynajmniej polskiej mowy nie zapomnisz…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 12:02, pumex1 napisał(a):

Pierwszy filmik - wygląda na nagrywany z Forczysława SG. 

Inna sprawa, że rozbiegówki wielu użytkowników dróg przerastają. 

 

 

Potwierdzam, filmik nagrywany z Forka SG, mojego autorstwa :D 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pumex1 napisał(a):

Na żywo pewnie większe wrażenie? ;)

Zdecydowanie :P   Ale też duża satysfakcja, bo dzięki temu że się zatrzymaliśmy i przekazaliśmy nagranie, to ukarany został kierowca, który zatrzymał się na pasie rozbiegowym, a nie kierująca Seatem

  • Super! 4
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...