Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, S1M0N napisał(a):

Zdecydowanie :P   Ale też duża satysfakcja, bo dzięki temu że się zatrzymaliśmy i przekazaliśmy nagranie, to ukarany został kierowca, który zatrzymał się na pasie rozbiegowym, a nie kierująca Seatem

to pewne że policja tak to zinterpretowała? kierowca Seata mógł np. powiedzieć że wydawało mu się, że... kot leży na pasie i dał po hamulcach. Różne tłumaczenia są wymyślane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, markos007 napisał(a):

to pewne że policja tak to zinterpretowała? kierowca Seata mógł np. powiedzieć że wydawało mu się, że... kot leży na pasie i dał po hamulcach. Różne tłumaczenia są wymyślane

Informacja z pierwszej ręki, z resztą byłem tam na miejscu do zakończenia działań policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru […] odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m. 

Już z daleka było widać, że kierujący nie zdąży wykonać prawidłowo manewru wyprzedzania rowerzysty (mojej osoby). Dramat..

 

 

 

  • Trzymaj się 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuk napisał(a):

Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru […] odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m. 

Już z daleka było widać, że kierujący nie zdąży wykonać prawidłowo manewru wyprzedzania rowerzysty (mojej osoby). Dramat..

 

FullSizeRender.MOV 14.12 MB · 1 pobranie  

 

 

Dużo nie brakło :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Dużo nie brakło :o

Tym razem się udało.. ale to przerażające, że za każdym razem, gdy wychodzę na trening, mam obawy czy wrócę cało.. Tu znajomy znajomych, nie miał tyle szczęścia. Kierowca, skręcając, wymusił..

7029C0FA-3EA9-4CFA-B668-4E9E3D44882A.thumb.jpeg.4fd2d4a2b9ef8f718e34f935824ba41e.jpeg

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania że jak są ścieżki rowerowe to należy nimi jeździć  cały czas a nie tylko wtedy gdy to ułatwi pokonanie skrzyżowania. Kilka dni temu miałem taka sytuację że zawodowy rowerzysta zamiast ścieżkami jechał po asfalcie a gdy zrobił się zator na światłach to zjechał na ścieżkę i ominął ten korek na skrzyżowaniu by nie stać w nim do skrętu w prawo a po minięciu skrzyżowania zjechał ponownie na ulicę i pognał ulicą pomimo istnienia drugiej ścieżki rowerowej.

Gdy są zawody dla kolarzy to trasa wiedzie wydzielonymi odcinkami odseparowanymi od aut natomiast poza zawodami tego już nie ma tylko normalny ruch. W takich warunkach nie wyobrażam sobie śmigać rowerem między autami z prędkością nawet dochodzącą do 70 km. Mi życie jest miłe i jak tylko mogę to unikam jazdy ulicą i często śmigam chodnikiem pomimo braku ścieżki rowerowej.

  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki rowerowe zostały stworzone dla bezpieczeństwa rowerzystów tak na prawdę. A że są ignoranci że nie umieją, albo uwałacza im korzystanie z nich to już inna sprawa. Zdarza mi się jeździć do pracy na rowerze. Jak tylko wyjade na ścieżkę to się jej trzymam. Nie w smak wąchać mi spaliny samochodów na światłach czy w korku. U mnie w mieście jest dość ścieżek, ale kolarze i tak wolą jeździć ulicą mimo że obok leci równa, prosta długa na parę kilometrów ścieżka. A jest tak m.in jak się wjeżdża do Bielska od strony Szczyrku. 

 

Użytkowników rowerów można podzielić na rowerzystów oraz pedalarzy.

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Ja jestem zdania że jak są ścieżki rowerowe to należy nimi jeździć  cały czas [...]

 Mi życie jest miłe i jak tylko mogę to unikam jazdy ulicą i często śmigam chodnikiem pomimo braku ścieżki rowerowej.

Jazdę po DDR lub chodniku akurat regulują przepisy ruchu drogowego a nie własne "widzimisię".

Jeśli to jest odpowiedź do mojego posta, to nie bardzo widzę związek. Treningi robię poza miastem, a w mieście nigdzie mi się nie spieszy. Z dróg (jezdnia, DDR)) staram się korzystać zgodnie z przepisami.

 

Na koniec oczywista oczywistość, by nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Tu zgadzam się z @ewemarkam i sam stosuję identyczny podział.

 

P.S. Nie jestem zawodowcem.

Edytowane przez Kuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuk napisał(a):

Jazdę po DDR lub chodniku akurat regulują przepisy ruchu drogowego a nie własne "widzimisię".

Jeśli to jest odpowiedź do mojego posta, to nie bardzo widzę związek. Treningi robię poza miastem, a w mieście nigdzie mi się nie spieszy. Z dróg (jezdnia, DDR)) staram się korzystać zgodnie z przepisami.

 

Na koniec oczywista oczywistość, by nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Tu zgadzam się z @ewemarkam i sam stosuję identyczny podział.

 

P.S. Nie jestem zawodowcem.

Odnośnie bezsensownej śmierci  kolarza co wrzuciłeś info tym bardziej że specjalizował się w MTB to zamiast trenować na ulicy powinien rower na hak i jechać autem do miejsca treningu oddalonego od ruchu ulicznego.

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Odnośnie bezsensownej śmierci  kolarza co wrzuciłeś info tym bardziej że specjalizował się w MTB to zamiast trenować na ulicy powinien rower na hak i jechać autem do miejsca treningu oddalonego od ruchu ulicznego.

Ciekawa teoria, jeszcze takiej nie słyszałem, widocznie masz większe doświadczenie treningowe. 
Akurat jechał rowerem szosowym, daleko od centrum miasta, drogą publiczną, na której rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu (szkoda, że niektórzy kierowcy o tym zapominają lub nie wiedzą). 
Możliwe, że kierowca taksówki z mojego filmiku uważał, że nie powinienem jechać rowerem, bo coś tam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnoprawność bycia uczestnikiem ruchu drogowego życia mu nie zwróci.

 

Zawsze można w inny sposób trenować jak nie ma sprzyjających warunków na drodze:

https://www.decathlon.pl/p/trenazer-elite-justo/_/R-p-X8815562?mc=8815562

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Pełnoprawność bycia uczestnikiem ruchu drogowego życia mu nie zwróci.


Otóż to.
Tak samo pierwszeństwo na różnych przejazdach itp - ciężko jest je skutecznie egzekwować w stosunku do półtoratonowej, albo i cięższej, puszki metalu. 

Rowerzyści (ale i piesi) powinni w końcu zrozumieć, ze przepisy chronią ich w sądzie, ale nie w drodze na cmentarz. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawaliło u nas śniegu dziś. Sypie cały dzień. Wracałem z pracy i o mało faceta nie potrąciłem na pasach. Ślisko jak nie wiem, a ten bez zastanowienia wychodzi na pasy. Nawet nie patrzył czy coś jedzie. Ameba ma więcej instynktu samozachowawczego. 

Wrzeszczy że na pasach jest i że ma pierwszeństwo.... Trzeźwy to raczej on nie był swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest chyba tak że jak ktoś nigdy nie miał samochodu i nie jeździł to do niego nie dociera że auto potrzebuje 30 m na zatrzymanie się z tej prędkości 60 km/h. Większość jest przekonanych że  auto stanie w miejscu tak jak on może a że ma pierwszeństwo to po co będzie się zatrzymywać a później zdziwienie że jak to nie zatrzymał się i wymusił pierwszeństwo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

Ojjjj

 

 

Nie wiem czy to ten sam, ale grasuje jeden taki pięknie buczący forek po ulicach Piaseczna. Chyba od tygodnia go widuje i słyszę. Jeździ dosyć agresywnie jakby chciał wydmuchać to i owo z silnika :P brzmi fajnie ale z prędkością na mniejszych uliczkach mógłby się opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...