Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Dottoree napisał(a):

Chyba ze chodzi Ci o to, że wyprzedanie z prawej strony jest dozwolone na jezdni dwukierunkowej?

Ale w filmie jest droga jednokierunkowa.


Al. Zwycięstwa w Gdyni, po dwa pasy w każdym kierunku. 

 

Moim skromnym zdaniem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, a do wyprzedzania służy lewy pas*, ale prawo jazdy mam od dawna i mogę nie być na bieżąco ;) 

 

Nie mogę powiedzieć, że ten dostawczak przede mną jechał wolno i blokował lewy pas - wyprzedził najpierw białego dostawczaka, potem poczekał aż minie auto skręcające w prawo z prawego pasa i chwilę po tym chciał zjechać na prawy, ale pojawiła się beemka ...
 

 

 * - chociaż po tym jak beemka pognała prawym, to i ja odruchowo myślałem, że się przecisnę :blush: i "pognam" za nią ;)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Właśnie o czymś takim pisze. Bzdurne oznakowanie dróg. Tak jak rodno bez znaków "ustap pierwszeństwa". 

Nie zawsze na drogach ekspresowych są separatory czy rozdzielone pasy ruchu, a rynek w Krakowie jest takim rondem bez znaków ustąpienia pierwszeństwa i ma to w tym przypadku sens.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał(a):

Nie zawsze na drogach ekspresowych są separatory czy rozdzielone pasy ruchu, a rynek w Krakowie jest takim rondem bez znaków ustąpienia pierwszeństwa i ma to w tym przypadku sens.

Naprawdę przy wjeździe na krakowski rynek główny są ustawione znaki C12 "ruch okrężny"?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aflinta napisał(a):

Nie zawsze na drogach ekspresowych są separatory czy rozdzielone pasy ruchu, a rynek w Krakowie jest takim rondem bez znaków ustąpienia pierwszeństwa i ma to w tym przypadku sens.

W Siedlcach kiedyś bylo takie rondo - ułapka dla zdających ezgamin na prawko, nie wiem czy nadal jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał(a):

W Siedlcach kiedyś bylo takie rondo - ułapka dla zdających ezgamin na prawko, nie wiem czy nadal jest. 

Też uważam, że na zwykłych drogach nie ma to sensu, ale w strefach gdzie nacisk jest położony na spowolnienie ruchu (piesi) nawet się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechałem S7 z Nowego Dworu Gdańskiego do Płońska i dalej 7 do Warszawy. Po ostatecznym (zdjęcie ograniczeń prędkości) otwarciu odcinka między Mławą a Płońskiem jazda pierwsza klasa! Po tem trochę gorzej bo po staremu a przed i za zjazdem do Modlina demolka starej drogi.

 

I - żadnego chama ani psychopaty po drodze! :yahoo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Turbo napisał(a):

Chyba że tym razem to byłeś ty :biglol:

Nie jestem na drodze ani chamski ani psychopatyczny. To też @Turbo rozśmieszy?

 

Jeżdżę dużo i jest dla mnie bardzo ważne żeby nie spotykać na drodze ani chama ani psychopaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkam Nie no, chyba ktoś tu sobie jaja robi. Art. 24 ust. 3 w związku z ust. 10 pozwala wyprzedzać na jezdniach jednokierunkowych bez względu na liczbę pasów (znaczy wiadomo że muszą być co najmniej dwa wyznaczone) i czy jest to obszar zabudowany, czy nie. Każda droga jednokierunkowa składa się z jezdni jednokierunkowej, ale bywają drogi dwukierunkowe składające się z jezdni jednokierunkowych. Czepianie się, że autostrady czy ekspresówki dwujezdniowe nie mają znaku D-3, więc nie ma tam jezdni jednokierunkowych (tak jak w artykule przytoczonym przez @skwaro) to jest bezsensowne doktoryzowanie się ze szczegółów i dzielenie włosa na czworo. Idąc tym tropem można całą ustawę PoRD wywalić do kosza, bo tam się prawie nic kupy nie trzyma i nie jest spójne.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DEXiu napisał(a):

można całą ustawę PoRD wywalić do kosza, bo tam się prawie nic kupy nie trzyma i nie jest spójne

Za to jest obowiązującym prawem i w miejscu zdarzenia interpretują je funkcjonariusze. Po tem, owszem, można się kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Za to jest obowiązującym prawem i w miejscu zdarzenia interpretują je funkcjonariusze. Po tem, owszem, można się kopać.

Tylko że ta interpretacja przez funkcjonariuszy też woła o pomstę do nieba bo co człowiek to inna o czym sam się przekonałem gdy miałem kolizje i zostałem ukarany ale dowodu nie zabrali bo uszkodzenia nie istotne dla poruszania się a kilka kilometrów dalej  inny patrol zatrzymał i dowód zabrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 19.02.2023 o 19:54, DEXiu napisał(a):

Czepianie się, że autostrady czy ekspresówki dwujezdniowe nie mają znaku D-3, więc nie ma tam jezdni jednokierunkowych (tak jak w artykule przytoczonym przez @skwaro) to jest bezsensowne doktoryzowanie się ze szczegółów i dzielenie włosa na czworo

Pełna zgoda . W przepisach brzmi to (odnośnie autostrady ):  ..”posiadającą, z wyjątkiem uzasadnionych przypadków, oddzielne jezdnie dla obu kierunków ruchu oddzielone od siebie środkowym pasem dzielącym nieprzeznaczonym do ruchu lub oddzielone wyjątkowo - w inny sposób „”. Innymi słowy sama definicja autostrady oznacza, że posiada ona oddzielne jezdnie dla kierunków ruchu. Można dyskutować, czy wyprzedzanie z prawej strony jest sensowne, czy też nie. Ale na drogach dwujezdniowych jest w Polsce dozwolone.

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ex-Dyrekcja napisał(a):

Ale na drogach dwujezdniowych jest w Polsce dozwolone.

 

Teorii, wszystkich przypadków kiedy można, a kiedy nie można wyprzedzać prawym pasem, jak widać nie pamiętam, ale pamiętam za to, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. 

Niestety dla sporej części kierowców przyzwyczajeniem jest jazda lewym pasem gdy prawy jest wolny.

Część z tej części sądzi nawet, że im wolno, bo jadą maksymalną dozwolona prędkością. 

Stąd, po szybkim rozpoznaniu z kim mam do czynienia, zdarza mi się czasem wyprzedzić prawym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

Stąd, po szybkim rozpoznaniu z kim mam do czynienia, zdarza mi się czasem wyprzedzić prawym ;)

I to jest słuszna koncepcja, z pewnością lepsza niż jazda na zderzaku z dyskoteką światłami, jak to mają w zwyczaju niektórzy władcy dróg. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

uruchomiłem się z rana.. :facepalm:

 

ale tutaj ewidentnie pan ma problemy z przejściem przez pasy, więc trzeba by mu ewidentnie pomóc

Edytowane przez Luku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Luku napisał(a):

uruchomiłem się z rana.. :facepalm:

 

ale tutaj ewidentnie pan ma problemy z przejściem przez pasy, więc trzeba by mu ewidentnie pomóc

Na kopa w d... pewnie też są paragrafy:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luku napisał(a):

uruchomiłem się z rana.. :facepalm:

 

ale tutaj ewidentnie pan ma problemy z przejściem przez pasy, więc trzeba by mu ewidentnie pomóc

 

2 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Na kopa w d... pewnie też są paragrafy:upside-down-face_1f643-small:

 

Godzinę temu, Luku napisał(a):

nie nie, żadnej przemocy, kulturalnie wziąć pod ramię i przeprowadzić!

Taser mógł by pomóc, na pewno styl tańca by się zmienił :biglol: .

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...