Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Tichy napisał(a):

Więc głoszę hasło: dajcie ludziom porządnie zarobić, a dodatkowo niech ogrzewanie prądem będzie najtańsze

Przecież każdy może założyć swoją działalność gospodarczą i łoić cenami jakie chce klientów... o ile ich znajdzie. Ogrzewanie prądem jeszcze długo nie będzie tańsze, skoro do wytworzenia prądu potrzebujemy węgla. 

9 minut temu, Tichy napisał(a):

bo ubędzie bezsensownych etatów urzędniczych

Było tak kiedyś (dajmy na to ostatnie 30 lat), że tych etatów ubyło?

10 minut temu, Tichy napisał(a):

zero tlenku węgla od spalin gazowych czy z węgla, zero emisji dymów/pyłów/metali ciężkich.

A ten prąd to jak mamy pozyskiwać?

10 minut temu, Tichy napisał(a):

A to, jak pozyskać tani prąd bez zanieczyszczeń - to już powinni dawno naukowcy rozkminić, od tego ich mamy i po to ich utrzymujemy już od setek lat.

Coś jak alchemia.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 555marcin napisał(a):

Podobno matka wyleciała przez okno, czyżby niezapięte pasy? Ostatnio szeroko zakrojona dyskusja tutaj była na ten temat.

Zdecydowanie nie zapięte pasy bo mało prawdopodobne by podczas dachowania sie wypięły choć to możliwe bo kilka razy miałem tak że chciałem odpiąć pasy a one luźne (prawdopodobnie nie do końca wpięte przeze mnie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy, nadzwyczaj spokojnie jeżdżący, spowodował wypadek niemal w identyczny sposób.

Ktoś zatrzymał się do skrętu w lewo na wąskiej drodze, za nim sznur aut też się zatrzymał, a kolega jechał z tyłu i się zagapił. Jak się zorientował i zahamował, to w ostatniej chwili próbował jeszcze ominąć w lewo by uniknąć zderzenia i doprowadził do podobnej sytuacji jak na filmie. Przykry wypadek, ale po prostu wypadek przez nieuwagę i próbę uniknięcia najechania na tył poprzednika. Nikt mu nie zarzucał choroby psychicznej ani nigdzie dożywotnio nie zamykał.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 1uq napisał(a):

i taki idiota powinien być sądzony za usiłowanie zabójstwa

 

Bo się zagapił? ;)

Z ręką na sercu - kto z nas się nie zagapił?:blush:

 

Ja z dwa razy miałem sytuację, ze jechałem za kimś i ten ktoś nie hamował. Widać, że zwalnia puszczając gaz.

A jak dojechaliśmy do świateł to zahamował. Tylko świateł STOP nie miał. :o

 

I ja z uśpiona czujnością sam się ratowałem podobnie  - tylko ja mam odruch zawsze w drugą stronę.

Raz wjechałem na trawnik a raz na miejsce parkingowe [puste].

Byłem wypoczęty, trzeźwy i nie gadałem przez telefon [jechałem sam].

 

Niestety po to jest OC i obowiązek zapinania pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to było zagapienie czy chamskie wyprzedzanie na zakręcie to się chyba nigdy nie dowiemy. Dla mnie absurdalne jest ratować się przy zagapieniu na lewy pas gdy nie widzimy czy jest wolny będąc na łuku  skręcającej drogi w prawo gdzie poprzedzające auta zasłaniają widok.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BartD napisał(a):

Bo się zagapił? ;)

Zobaczyłem to później na zimno kilka razy i już sam nie wiem jaki był zamysł, czy faktycznie uciekał żeby nie przydzwonić, czy jak w pierwszej chwili pomyślałem chciał wyprzedzać w tamtym miejscu, jak zagapienie się to i faktycznie trochę przesadziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1uq napisał(a):

Zobaczyłem to później na zimno kilka razy i już sam nie wiem jaki był zamysł, czy faktycznie uciekał żeby nie przydzwonić, czy jak w pierwszej chwili pomyślałem chciał wyprzedzać w tamtym miejscu, jak zagapienie się to i faktycznie trochę przesadziłem

Po oglądaniu na stopklatce widać że wszystkie 4 auta stoją bo audi chce skręcić w prawo  a ten ostatni  oplem  też stał i ruszył w celu ominięcia ich. Dobrze to widać na zwolnionym tempie  jak jadą jeden za drugim w równym odstępie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Czy to było zagapienie czy chamskie wyprzedzanie na zakręcie to się chyba nigdy nie dowiemy. Dla mnie absurdalne jest ratować się przy zagapieniu na lewy pas gdy nie widzimy czy jest wolny będąc na łuku  skręcającej drogi w prawo gdzie poprzedzające auta zasłaniają widok.


 

Ale to jest odruch. Chcesz uderzyc czescia auta ktora jest dalej od ciebie wiec w naszym ruchu prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jednak to była próba omijania przy awaryjnym hamowaniu.

Wcześniej (np. w 14-17sek) cała kolumna z daleka jechała z dość chyba normalną prędkością, a jak pojazd z kamerą ich mijał, to pierwsze białe audi już stało. Tuż przed uderzeniem wydaje się zresztą, że przedostatnie BMW ucieka w prawo, zapewne widząc w lusterku że ostatni opel nie wyhamuje.

To zresztą znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz niż że ktoś z premedytacją ruszył wprost pod koła masywnej terenówki...

 

Ale na podstawie filmu nie mam 100% pewności i tę kwestię Policja na pewno bez problemu ustaliła.

 

Zmierzam tylko do tego, że mając tak skąpy materiał warto ostrożniej dobierać słowa

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Po oglądaniu na stopklatce widać że wszystkie 4 auta stoją bo audi chce skręcić w prawo  a ten ostatni  oplem  też stał i ruszył w celu ominięcia ich. Dobrze to widać na zwolnionym tempie  jak jadą jeden za drugim w równym odstępie.   

 

 

Oglądnąłem w zwolnionym i ja tego tak nie widzę jak ty - szczególnie że jest łuk drogi i bardzo długo nic nie widać dopiero jak zobaczysz BMW [ostatnie auto -  przed Oplem] to widać jak Opel jedzie i omija [próbuje wyprzedzić?] BMW.

Więc ja nie wiem gdzie ty widzisz jak Opel stoi.:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BartD napisał(a):

 

 

Oglądnąłem w zwolnionym i ja tego tak nie widzę jak ty - szczególnie że jest łuk drogi i bardzo długo nic nie widać dopiero jak zobaczysz BMW [ostatnie auto -  przed Oplem] to widać jak Opel jedzie i omija [próbuje wyprzedzić?] BMW.

Więc ja nie wiem gdzie ty widzisz jak Opel stoi.:blink:

To widocznie tak szybko przyspiesza że sprawiał wrażenie  stojącego i faktycznie przed nim BMW ucieka na prawo blokując oplowi ta drogę ucieczki.

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, st981777 napisał(a):

Ja mam obserwacje z innego punktu:

 

"ten na ramie, to bezpieczny"

 

Taki mit funkcjonuje u nas od lat, a tu jest dowód co zostało z terenówki na ramie.


no właśnie, w teren fajnie, ale coś mi się jednak wydaje, że nisko zawieszone auto osobowe tak łatwo by nie dachowało jak ten Land Rover.  

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na Grunwaldzkiej w Gdańsku za skrzyżowaniem ze Studzienki, w stronę Gdańska, facet na prawym pasie się zatrzymał, włączył awaryjki i poszedł do banku :mrgreen: :mrgreen:

 

Kilka godzin później, nieco wyżej, również we Wrzeszczu korek, a powodem korka taka sytuacja:

 

Screenshot_20221130-164421_Trojmiastopl.jpg

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...