Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest przejście dla pieszych, skrzyżowanie. Co mówią przepisy raczej każdy wie, co podpowiada zdrowy rozsądek, jak widać już nie każdy. Czy motocyklista mógł widzieć co się dzieje na/przy przejściu (pytanie retoryczne)? Droga publiczna to nie tor wyścigowy, a wygląda na taki styl jazdy.

 

Jeżeli film był nagrywany 30 klatkach/s to w przeciągu jednej klatki motocyklista przemieszcza się o długość motoru. To wychodzi ~200 km/. Przy ograniczeniu do 70 km/h czy 50 km/h? 

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Podstawowa zasada jazdy na moto: zwolnij i obserwuj gamoni wyjeżdżających z podporządkowanej, parkingów posesji itd.

Dużo częściej zdaża mi się że kierowcy wyjeżdżają mi jak jadę na moto. Nie wiem czym to spowodowane, może nie widzą, może lekcewazą motocykl. Tydzien temu w deszczu dwóch mnie chciało zabić: jeden w Malborku, nastepny 20 km dalej w wiosce przed Elblagiem. Jakbym jechal tak niefrasobliwie jak pan na filmiku to juz bym dziś posta nie napisał. Poza tym on powinien to Punto wyprzedzic lewym pasem, przy tej predkosci to latwy i prosty manewr. Pewnie zastygl ze strachu i nie zrobil nic. To tez częsty powod wypadków niedoswiadczonych motocyklistow: strach powoduje że kurczowo łapią za kierownicę i tak aż do buum. Motocykle są dla rozsądnych. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze z motocyklami problem jest ten sam, co z hulajnogami i rowerami - w porównaniu do auta, pojawiają się nagle znikąd. I chyba nie chodzi stricte o prędkość, a o może jakaś zdolność człowieka do zarejestrowania kątem oka ze taki mały pojazd zbliża się dość szybko. Nie podejrzewam większości osób ze celowo nie ustępują pierwszeństwa jednośladom - nikt normalny nie chce mieć wypadku przecież

Edytowane przez Turbo
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

Że tak zapytam: ile km zrobiłeś na moto?

A jakie to ma znaczenie? Żadne. W czym uczestnik ruchu na motocyklu jest wyjątkowy? Że może jechać 150 na 90 i ciężko go zauważyć? To się zgadza, pod tym względem jest wyjątkowy. Debil.

  • Lajk 3
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 00:21, RedSasza napisał:

Wygląda na to, że kierowca Fiata nie zachował należytej ostrożności. Słońce z prawej, tir przejeżdżający z lewej ku prawej, zasłaniający widok w prawo i motocyklista jadący szybko (za szybko?). Dużo tego…

I niewinny motocyklista jadacy 150 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z innej strony, w życiu nie kierowałem motocyklem (bo motorynka stella to nie motocykl), ale ile wynosi droga hamowania takiego pojazdu?

na filmie

image.thumb.png.734b498ef3a6bd0c54315eb23d51f83d.png

 

w 0:04 już był na skrzyżowaniu, 3s później dopiero uderza w niego motocyklista, co robił przez te 3s?

 

nie tłumacze punciaka, ale chwilę to jednak trwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 14:35, 1uq napisał:

ja z innej strony, w życiu nie kierowałem motocyklem (bo motorynka stella to nie motocykl), ale ile wynosi droga hamowania takiego pojazdu?

na filmie

image.thumb.png.734b498ef3a6bd0c54315eb23d51f83d.png

 

w 0:04 już był na skrzyżowaniu, 3s później dopiero uderza w niego motocyklista, co robił przez te 3s?

 

nie tłumacze punciaka, ale chwilę to jednak trwało

bo hamować moto trzeba umieć. nie bać się przedniego hamulca, wyczuć moment gdy się tył podnosi. hamulce niby są potężne, ale opona ma naprawdę małą powierzchnię styku z asfaltem

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jaca68 napisał:

jednego nie rozumiem,

nie było ofiar, kierowca tylko do szpitala z niewielkimi uszkodzeniami, a droga zablokowana? nie mogą po prostu porobić zdjęć, notatek i zepchnąć oba samochody na bok, ewentualnie puścić ruch jednym pasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1uq napisał:

jednego nie rozumiem,

nie było ofiar, kierowca tylko do szpitala z niewielkimi uszkodzeniami, a droga zablokowana? nie mogą po prostu porobić zdjęć, notatek i zepchnąć oba samochody na bok, ewentualnie puścić ruch jednym pasem?

Do czasu informacji co z kierowcą zabranym do szpitala służbom na miejscu nie wolno sprzątać aut. Bo jeśli w trakcie zawożenia by zmarł to wtedy nie jest to kolizja a wypadek  i prokurator wzywany na miejsce.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ipsx82 napisał:

Do czasu informacji co z kierowcą zabranym do szpitala służbom na miejscu nie wolno sprzątać aut. Bo jeśli w trakcie zawożenia by zmarł to wtedy nie jest to kolizja a wypadek  i prokurator wzywany na miejsce.

i teraz już rozumiem, tego się nie spodziewałem, dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXI wiek - porobić zdjęcia albo i video ze sceny i udrażniać przejazd, mamy technologie, bez jaj. Koło mnie tez ostatnio pół dnia skrzyżowanie było przyblokowane bo się służby kręciły wokół własnej osi i kopały po czołach. 

No co zdjęcia powiedzą np. o sile uderzenia, ślady hamowania się mierzy, sporo różnych drobiazgów, które prokurator musi obejrzeć a nie ze zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turbo napisał:

XXI wiek - porobić zdjęcia albo i video ze sceny i udrażniać przejazd, mamy technologie, bez jaj. Koło mnie tez ostatnio pół dnia skrzyżowanie było przyblokowane bo się służby kręciły wokół własnej osi i kopały po czołach.

To jeszcze nic. Najbardziej irytuje mnie, jak jest stłuczka i dwa matoły stoją i blokują drogę. Jest wręcz obowiązek usunięcia pojazdów jeśli nie ma ofiar w ludziach a z reguły tłuki stoją i debatują. Co gorsza Policja z reguły odpowiednio nie nagradza takiego zachowania. Można zrobić zdjęcia, nakręcić film z miejsca zdarzenia pokazujący jak stały auta i sio na pobocze.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, .Misza. napisał:

To jeszcze nic. Najbardziej irytuje mnie, jak jest stłuczka i dwa matoły stoją i blokują drogę. Jest wręcz obowiązek usunięcia pojazdów jeśli nie ma ofiar w ludziach a z reguły tłuki stoją i debatują. Co gorsza Policja z reguły odpowiednio nie nagradza takiego zachowania. Można zrobić zdjęcia, nakręcić film z miejsca zdarzenia pokazujący jak stały auta i sio na pobocze.

Kiedyś przechodziłem obok stłuczki i było jak opisałeś. Mówię gościom, żeby usunęli auta bo mandat dostaną. Oczywiście z tzw. ryjem na mnie. Kilka sekund później nadjechała Policja. Pierwsze co policjant: dlaczego nie usunęli pojazdów. W takich podskokach wsiadali do aut, jak kiedyś w LeMans bywało.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...