Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Prędkość upaja ! Kierowca po prostu spał.

Zmęczenie i sen dopada w najmniej odpowiednim momencie. Taki krótki, góra 20 sekund. Wystarcza do spowodowania katastrofy drogowej. Lat temu ze dwadzieścia, gdzieś na A2, przyśniło mi się, że obok autostrady widzę knajpę z lampionami. Byłem po 18 godzinach jazdy. Na szczęście, to była impreza a ja jakimś cudem obudziłem się dwie sekundy wcześniej. Wyrypałbym w jasno oświetloną czerwonymi lampkami lawetę ! Był leciutki łuk w lewo i to co wyśniłem, miało być poza drogą ! Gwałtowna ucieczka na lewo i uff ! Zjazd na stację, żona z dzieckiem na hot doga, a ja 45 minut snu. Pomogło. Polecam w tak wyżyłowanych momentach, zjechać i przespać się przynajmniej z pół godziny. Naprawdę, te 30 - 50 minut snu pomaga najlepiej.

Edytowane przez mz56
  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mz56 napisał:

. Polecam w tak wyżyłowanych momentach, zjechać i przespać się przynajmniej z pół godziny. Naprawdę, te 30 - 50 minut snu pomaga najlepiej.

Podbijamy, a jak trzeba to nawet dłużej :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wracałem okolo 2 w nocy z koleżanką z Wawy do Krakowa. byłem po paru godzinach jazdy. Już mi minęła senność, no i to jest złudne bo się traci świadomość nagle. Koło 4 nad ranem w pewnym momencie się zdziwiłem że samochody z przeciwka jadą po lewym pasie równoległym... A to była dwukierunkowa. Otrzepalem się. A potem zdało mi się, że koleżanka trzyma ręką kierownicę, myślę - no po co. A to była moja ręka. Zjechaliśmy gdzieś w bok na pole i spanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy podlega tym samym prawom. Najgorszy moment miałem jadąc z Amsterdamu do Warszawy z padniętym akumulatorem. Przez Wrocław, na życzenie byłego mojego dyrektora. Ile razy ćwiczyłem przysiady w szczerym polu ! Aby się rozruszać !

Kiedyś napisałem, że zrobiłem ponad 2200 km w jednym kawałku. Ale kąpałem się w okolicach Barcelony, wypoczywałem i dojechałem.

Chyba uśredniając, w czasach zatłoczonych dróg, ciężko jest zrobić 1000 km jednego dnia. Kiedyś tak planowałem trasy. Dziś góra 600 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu wątku - przede wszystkim cham. Dokładnie - chamów troje. No, że na drodze. 

 

Kary nieproporcjonalne do cięż. gat. czynów. Przy tej gęstości zaludnienia i liczbie samochodów - oraz ich osiągach...

Jak cham siedział na wozie, a koń znał drogę - sam być może bym się skusił :biglol: - ale tu... 

 

Dodatkowo:

-'tajemniczy wypadek' - oraz 

-'kierowca skody [...] wypadł z drogi i zrobił doszczętnie  auto

 

https://dziennikzachodni.pl/wypadek-w-kozlowicach-w-aucie-pijani-ludzie-nikt-sie-nie-przyznal-sledztwo-zostalo-umorzone/ar/c1-15840519?

Edytowane przez Fala
zabrakło 'bym' :)
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fala napisał:

Nawiązując do tematu wątku - przede wszystkim cham. Dokładnie - chamów troje. No, że na drodze. 

 

Kary nieproporcjonalne do cięż. gat. czynów. Przy tej gęstości zaludnienia i liczbie samochodów - oraz ich osiągach...

Jak cham siedział na wozie, a koń znał drogę - sam być może się skusił :biglol: - ale tu... 

 

Dodatkowo:

-'tajemniczy wypadek' - oraz 

-'kierowca skody [...] wypadł z drogi i zrobił doszczętnie  auto

 

https://dziennikzachodni.pl/wypadek-w-kozlowicach-w-aucie-pijani-ludzie-nikt-sie-nie-przyznal-sledztwo-zostalo-umorzone/ar/c1-15840519?

 

"Tajemniczy wypadek skody octavii na drodze Kozłowice - Jamy. Do dzisiaj nie wiadomo, kto był kierowcą, a pod względem formalnym nie był to nawet wypadek"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 1uq napisał:

 

"Tajemniczy wypadek skody octavii na drodze Kozłowice - Jamy. Do dzisiaj nie wiadomo, kto był kierowcą, a pod względem formalnym nie był to nawet wypadek"

 

 

...tak, tak - jest tego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, to świadczy ! Ostatnie łapy na fajerze ? Zacierające poprzednie ? Chyba, że umył kierownicę i lewarek ! W co wątpię.

Odciski obuwia na pedałach ?

Kiedyś, po kradzieży moich pieniędzy, usłyszałem od policji wprost, że badanie odcisków palców jest za drogie i nikt tego dla mnie nie zrobi.

Edytowane przez mz56
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mz56 napisał:

hak64, nie dziw się, że czasami jestem kontra obecnej policji.

Ja też nie zawsze się z nimi zgadzam, ale zawsze stosuję zasadę: "najpierw pomyśl potem rób", to samo dotyczy wykonywania rozkazów. Zbyt wiele - w mojej pracy - było nacisków i sugestii bym przymknął oko, skupił uwagę na innym wątku, czy go pominął, co kłóciło się z moim poczuciem rzetelnej pracy i było powodem pomijania mnie w awansach, ale jakoś dotrwałem do emerytury, a niektórzy awansowani nie...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...