Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, ipsx82 napisał:

i kierowca prawdopodobnie skupiający uwagę na dobijających się do drzwi nie zauważył tej drugiej dziewczyny i ruszył taranując ją

 

A potem jechał jeszcze kilkadziesiąt metrów z facetem przed nosem, który uciekał żeby nie zostać przejechanym i też nic nie zauważył? Wydaje mi się, że jednak kierowca nie jest usprawiedliwiony ale sprawę oczywiście sąd rozpatrzy bo my mamy tylko filmik taki albo inny do oceny. Akurat nie pałam zbytnio sympatią do kierowców autobusów po tym, jak kiedyś w Katowicach jeden mnie prawie przejechał, jak przechodziłem na zielonym świetle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że monitoring z autobusu by wszystko wyjaśnił ale do niego ogólnego dostępu nie będzie. Tak jak pisałem wcześniej, mógł pod wpływem stresu zablokować realne postrzeganie sytuacji wtedy człowiek ma ograniczone postrzeganie bo skupia się na jednym, zagrożeniu. Jeśli całą uwagę poświecił na tych co drzwi wyrywali to uciekając z tego miejsca zamiast skupić się co jest przed szyba skupiał się co dzieje się za drzwiami i w  lusterku wstecznym. Dużo by dało nagranie z kamery wewnątrz autobusu dla opinii publicznej i może faktycznie na niej jest nagrane że z premedytacją ich rozjeżdża i dlatego ma postawione zarzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Turbo napisał:

Jak informują lokalne i regionalne media, zmarła 19-latka osierociła dwoje małych dzieci.

cyt:"...Tragiczny wypadek w Katowicach miał miejsce 31 lipca około godziny 5.50..." źródło: "Katowice nasze miasto". 

 

Biorąc pod uwagę stan (po lekach antydepresyjnych i całonocnej zmianie) kierowcy oraz całonocne chlanie sporej grupy ludzi (w "Katowice nasze miasto" napisali , że niektóre przesłuchania były jeszcze w niedzielę ze względu na stan upojenia niektórych uczestników bójki) można powiedzieć, że to fatalne nagromadzenie nieprawidłowości.... I do tego 19 letnia mama dwójki dzieci, o 5:30 nad ranem, po całonocnej imprezie ... :facepalm:

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mama dwójki dzieci ma siedzieć w domu a najlepiej w piwnicy.

 

 

Też miałem małe dzieci i jak chcieliśmy wyjść przychodziły dziadki.

Więc nie róbcie z tego zagadnienia.

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piotruś napisał:

cyt:"...Tragiczny wypadek w Katowicach miał miejsce 31 lipca około godziny 5.50..." źródło: "Katowice nasze miasto". 

 

Biorąc pod uwagę stan (po lekach antydepresyjnych i całonocnej zmianie) kierowcy oraz całonocne chlanie sporej grupy ludzi (w "Katowice nasze miasto" napisali , że niektóre przesłuchania były jeszcze w niedzielę ze względu na stan upojenia niektórych uczestników bójki) można powiedzieć, że to fatalne nagromadzenie nieprawidłowości.... I do tego 19 letnia mama dwójki dzieci, o 5:30 nad ranem, po całonocnej imprezie ... :facepalm:

Jesteś pewny, że ona była po imprezie, a nie np. jechała do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 20:15, Tsunetomo napisał:

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założył działalność gospodarczą i cieszył się wszystkimi związanymi z tym korzyściami. I wypełniał obowiązki. 

Daj znać, jak już poznasz co to znaczy i jak Ci się podoba. 

Powodzenia! :)

 

Zupełnie nie mam predyspozycji do takich spraw - nie każdy jest dobry do wszystkiego. Zdecydowanie lepiej odnajduję się w w pracy na etat. Chodzi mi tylko o sprawiedliwość: albo wszyscy płacimy VAT, albo nikt. Nie akceptuję tego, że muszę zapłacić o 23% większą cenę za to samo niż inni, tacy sami ludzie jak ja, ani lepsi, ani gorsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafacon napisał:

Jesteś pewny, że ona była po imprezie, a nie np. jechała do pracy?

Pismaki drążą już ten temat. Niektórzy swoje domysły publikują: "dziewiętnastolatka z dwójką dzieci, co ona robiła o 6 tej rano z uchlanymi kolesiami", "kto opiekował się tymi dziećmi", "po co lazła na jezdnię? - może broniła ojca swoich dzieci, a może szukała innego dla kolejnych". Póki co informacje są tak pewne, jak wróżby z fusów po kawie, a że temat chwytliwy, to i teorii spiskowych masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tichy napisał:

Chodzi mi tylko o sprawiedliwość: albo wszyscy płacimy VAT, albo nikt. Nie akceptuję tego, że muszę zapłacić o 23% większą cenę za to samo niż inni, tacy sami ludzie jak ja, ani lepsi, ani gorsi.

 

A jak prowadzący działalność też poproszą o "sprawiedliwość" np. o płatne urlopy to co im odpowiesz?  

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 20:43, rosaskc napisał:

Dokładnie. Każdy by chciał odliczać VAT jak przedsiębiorca. Każdy, kto nigdy przedsiębiorcą nie był, kto nigdy nikogo nie zatrudniał, kto nie musiał doglądać interesu 24/7 świątek, piątek czy niedziela, w zdrowiu i w chorobie, kto nie wie, jak nasze kochane państwo (w sensie rząd) zdziera na każdym kroku. 

Wychodzi jeden z drugim o 17 z pracy, wraca do domu, otwiera piwo i na kanapie jęczy, że "prywaciarze to za dobrze majo".

Nie wchodźmy w dyskusje światopoglądowe, bo to się źle skończy - w każdym razie mam kontrargumenty na Twoje tezy, ale na pewno nie wypowiem ich na tut. Forum (gdzie zresztą, jak mniemam, przeważają "prywaciarze" nad "państwowcami" i "etatowcami" i byłbym zahejtowany do nieprzytomności :P ). Za to powiem tak: w imię sprawiedliwości uważam, że państwo i przepisy powinny być tak skonstruowane, że "prywaciarz" też powinien mieć wolne weekendy (chyba że bardzo nie chce) i pracować 8 godz. dziennie. I mimo to powinien przyzwoicie zarobić. Prawo podatkowe też jest w tym kraju chore i represyjne. Ale to już zupełnie inne kwestie. Mnie chodzi tylko o to, że jak płacimy podatki, to sprawiedliwie wszyscy, a nie wybiórczo. 

  

4 minuty temu, GREGG napisał:

A jak prowadzący działalność też poproszą o "sprawiedliwość" np. o płatne urlopy to co im odpowiesz?  

Że oczywiście powinni mieć taką możliwość. Ja mam, to czemu inni nie mają mieć? No i jak myślicie: "prywaciarze" zgodzą się na wymianę? Znaczy płacą VAT od wszystkiego jak wszyscy i niczego sobie nie puszczają "w koszta działalności", nie "amortyzują" itp., a za to mają płatne urlopy? :D

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tichy napisał:

Chodzi mi tylko o sprawiedliwość: albo wszyscy płacimy VAT, albo nikt. Nie akceptuję tego, że muszę zapłacić o 23% większą cenę za to samo niż inni, tacy sami ludzie jak ja, ani lepsi, ani gorsi.

Przecież od swojej pensji nie płacisz VAT'u.

Jak bardzo chcesz, to napisz do Mateusza, aby pobierał z tego co dostajesz "na rękę"  18.7% VAT'u (tak liczy się od tyłu)

To wtedy będziesz mógł odliczyć VAT przy zakupie pojazdu. Dokładnie to 50% VAT.

Gwarantuję Ci, nie wyjdziesz na tym korzystnie.

 

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tichy napisał:

Że oczywiście powinni mieć taką możliwość. Ja mam, to czemu inni nie mają mieć? No i jak myślicie: "prywaciarze" zgodzą się na wymianę? Znaczy płacą VAT od wszystkiego jak wszyscy i niczego sobie nie puszczają "w koszta działalności", nie "amortyzują" itp., a za to mają płatne urlopy? :D

 

Czyli wtedy Ty i inni etatowcy musieliby się zrzucać na urlopy "prywaciarzy". Ale by kwik był ;)

 

Ja bym się na przykład chętnie zamienił, bo ten "VAT odliczany od wszystkiego" to jakaś mitologia jest... jak już jesteśmy przy autach, możesz odliczyć połowę vat do limitu 150 tys., wielka bonanza wychodzi, na kilka tysięcy złotych (za zakup na kilka lat)... Miesiąc płatnego urlopu bardziej się opłaca 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotruś napisał:

cyt:"...Tragiczny wypadek w Katowicach miał miejsce 31 lipca około godziny 5.50..." źródło: "Katowice nasze miasto". 

 

Biorąc pod uwagę stan (po lekach antydepresyjnych i całonocnej zmianie) kierowcy oraz całonocne chlanie sporej grupy ludzi (w "Katowice nasze miasto" napisali , że niektóre przesłuchania były jeszcze w niedzielę ze względu na stan upojenia niektórych uczestników bójki) można powiedzieć, że to fatalne nagromadzenie nieprawidłowości.... I do tego 19 letnia mama dwójki dzieci, o 5:30 nad ranem, po całonocnej imprezie ... :facepalm:

Mało tego, chociaż nie wiem czy chcemy iść w kierunku wygrzebywania takich rzeczy z kiepskiego źródła jakim są komentarze do filmów, ale można też znaleźć takie: "zaje*ales taksówkarza, który osierocił rodzine, karma wraca. Teraz czas na to, żebyś ty cierpiał". 

Teraz też żebyśmy mieli jasność - napisałem to info o dzieciach, bo też trochę świadczy o ludziach którzy tam się naparzali na ulicy (umówmy się - 2 dzieci w wieku 19 lat to nie jest najlepsze świadectwo odpowiedzialności), natomiast w żaden sposób nie tłumaczy to zachowania kierowcy, bo to co widać na nagraniach nadaje się na jakieś GTA KatoVice a nie na rzeczywistość i dla mnie to jest zatrważające co tam się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cham na drodze, ale inne podwórko.

Jakby ktoś nie zgadł, to kierownik czerwonego Peugeota zapragnął odwiedzić bankomat (po prawej stronie zdjęcia) i zaparkował sobie przed sygnalizatorem. Da się? Da się!

 

IMG_1736.thumb.JPG.22150bcbfadbe4c1314c797eadb6a905.JPG

 

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 00:29, rafacon napisał:

Cham na drodze, ale inne podwórko.

Jakby ktoś nie zgadł, to kierownik czerwonego Peugeota zapragnął odwiedzić bankomat (po prawej stronie zdjęcia) i zaparkował sobie przed sygnalizatorem. Da się? Da się!

 

IMG_1736.thumb.JPG.22150bcbfadbe4c1314c797eadb6a905.JPG

 

 

To Francja więc się nie dziwię. Zresztą ruchu tez dużego nie ma...dopóki nikomu to nie wadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 15:36, Tichy napisał:

Nie wchodźmy w dyskusje światopoglądowe, bo to się źle skończy - w każdym razie mam kontrargumenty na Twoje tezy, ale na pewno nie wypowiem ich na tut. Forum (gdzie zresztą, jak mniemam, przeważają "prywaciarze" nad "państwowcami" i "etatowcami" i byłbym zahejtowany do nieprzytomności :P ). Za to powiem tak: w imię sprawiedliwości uważam, że państwo i przepisy powinny być tak skonstruowane, że "prywaciarz" też powinien mieć wolne weekendy (chyba że bardzo nie chce) i pracować 8 godz. dziennie. I mimo to powinien przyzwoicie zarobić. Prawo podatkowe też jest w tym kraju chore i represyjne. Ale to już zupełnie inne kwestie. Mnie chodzi tylko o to, że jak płacimy podatki, to sprawiedliwie wszyscy, a nie wybiórczo. 

  

Że oczywiście powinni mieć taką możliwość. Ja mam, to czemu inni nie mają mieć? No i jak myślicie: "prywaciarze" zgodzą się na wymianę? Znaczy płacą VAT od wszystkiego jak wszyscy i niczego sobie nie puszczają "w koszta działalności", nie "amortyzują" itp., a za to mają płatne urlopy? :D

Ale jak pracować 8 godzin dziennie?  Wszystko zamykamy w pi..u po 16 czy po 18, a jak ktos zadzwoni mam go zrzucać?  Ja tam 90%zakupow jakos sobie nie rozliczam , wiec taki ból niesprawiedliwości jest dla mnie niezrozumiały. Mam miesiace ze normalnie place vat i mam prawie zero odliczen. Nie ma czegos takiego ze ktos powinien pracować tyle i tyle i miec wolne w weekendy albo w srody bo tak ustalimy. Jest wolny rynek. Ta regulacja pracy w niedzielę tez mi nie bardzo pasuje. Tym bardziej w tych covidowych czasach.  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie no... Dzisiaj się przekonałem, jak ludzie PO zdaniu prawa jazdy, mają w nosie update przepisów, o których trąbią w każdych mediach.
Leciałem dzisiaj S3. Przed Polkowicami jak zwykle zatwardzenie, bo zwężenie dołożyli.
Obowiązuje jazda na suwak, prawda?
Wyobraźcie sobie, że co starsi ludzie z prawego pasa, trzymają się tyłka auta poprzedzającego, żeby tylko cham z lewego co nie czekał grzecznie na prawym, nie wjechał? Kurła SZOK! A najlepsi byli ci, którzy udawali, że nie widzą... Drama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MateuszWwa, ja od wielu lat zastanawiam się nad pewnym zjawiskiem. Wszyscy handlujący czymś ciekawym (narzędzia, chemikalia), mają otwarte sklepy w okolicach 9:00 - 17:00. I mają słaby utarg ! Teraz już jestem na emeryturze, więc nie muszę kombinować, jak się wyrwać z roboty. A może wzorem krajów z(e) sjestą, otworzyliby te przybytki np. 8:00 - 10:00 plus 17:00 - 20:00 ? A może obroty by im się zwiększyły ? Nie wszystko da się kupić w internecie, tzn. bez powąchania i pomacania.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JobForACowboy napisał:

Nie no... Dzisiaj się przekonałem, jak ludzie PO zdaniu prawa jazdy, mają w nosie update przepisów, o których trąbią w każdych mediach.
Leciałem dzisiaj S3. Przed Polkowicami jak zwykle zatwardzenie, bo zwężenie dołożyli.
Obowiązuje jazda na suwak, prawda?
Wyobraźcie sobie, że co starsi ludzie z prawego pasa, trzymają się tyłka auta poprzedzającego, żeby tylko cham z lewego co nie czekał grzecznie na prawym, nie wjechał? Kurła SZOK! A najlepsi byli ci, którzy udawali, że nie widzą... Drama.

Bo suwak ma sens, jak oba pasy są w miarę równo zapełnione. Ale jak jeden jest zajęty, a drugi (najczęściej lewy) pusty, to ludzie słusznie? uważają, że ci, co zmieniają pas na lewy to chyba jednak cwaniacy. IMHO przepis na suwak wylobbowali cwaniacy. :foch:

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo suwak ma sens, jak oba pasy są w miarę równo zapełnione. Ale jak jeden jest zajęty, a drugi (najczęściej lewy) pusty, to ludzie słusznie? uważają, że ci, co zmieniają pas na lewy to chyba jednak cwaniacy. IMHO przepis na suwak wylobbowali cwaniacy. :foch:
Jakoś mi ciężko zrozumieć przekaz kolegi...
Czyli dobrze, że lewym jadą, czy źle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...