Jump to content

BartD

Użytkownik
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

About BartD

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 05/28/1976

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Auto
  SH 2.0d
 • Zainteresowania
  Hapkido Martial Arts

Recent Profile Visitors

398 profile views
 1. Czasami sprawdzałem, ale bez jakiś specjalnych akcji. Auto przeszło w OES-ie przegląd w październiku na 135 tys. Czyli zrobiłem około 2 tys m-cznie od tego czasu. Padło 25 grudnia 2018 A poziom był ok. Auto nigdy nie piło oleju - pomijam, że jak dopalał DPF to pewnie dolewał paliwa, wiec sprawdzanie można sobie o kant d... potłuc. Wynika, że trzeba chyba olej zmieniać co m-c a turbo rozbierać co 2 m-ce.
 2. Do końca obrotomierza, nie pamiętam już ale chyba sam zgasł. Jechałem na obwodnicy trochę powyżej dopuszczalnej i to się stało nagle. Wrażenie koszmarne - nagle nie masz hamulców, wspomagania, choinka na desce. A samochód załadowany na maxa - dzieci, zona, ciotka, kupa bagażu. Wcześniej żadnych objawów - oprócz chwilę przed - zamulenia jakby - ale objaw identyczny jak dopalanie DPF.
 3. Byłem dopisany jako 21. Zmieniłem opis i przebieg
 4. Niestety i mnie dopadło. Po 139 tys sprężarka wciągnęła olej, silnik wkręcił się do końca obrotomierza i papapa. Najgorsze, że nikt nie chciał kupić pozostałości. Po 2 m-cach i obniżeniu ceny do abstrakcyjnie niskiej pojechał. Będę miło wspominał, ale nigdy więcej diesla.
 5. Pytanie tylko brzmi co się stanie jak się np.: zapali i zniszczy auto obok - kto zapłaci? Osobiście uważam, że OC powinno być dzielone na takie do jazdy wtedy na dni ew. kwartały czy inne okresy i postojowe [remont auta, sezon zimowy itp.] Tak samo OC + karta rowerowa / motorowerowa / skuterowa jak chcesz jeździć po ulicy. Jak rower i tylko ścieżki to samo OC.
 6. Na jakiej podstawie? Na szczęście bredzisz i takie sprawy są umarzane. Nie masz pojęci czym jest f-ra. Piszesz z punktu widzenia sfrustrowanego milicjanta, który chciałby ukarać byle by była statystyka. Są ludzie którzy walczą z takim bezmyślnym podejściem.
 7. Dopóki mamy prawo tak a nie inaczej skonstruowane nie maja prawa domyślnie umieścić mojego nazwiska. Nie wiem czy jesteś głupi - pytanie było czy odróżniasz....
 8. Niestety nie. Przerabiałem z ITD. Moje auto ma dwóch właścicieli a każdy z nich ma żonę i nie ma rozdzielczości majątkowej u żadnego. Ilu właścicieli ma pojazd? Wydaję mi się, że nie rozumiesz dwóch podstawowych pojęć. Pierwsze to jest wskazanie komu powierzyłeś pojazd a drugie to fizycznie kto jechał. Pojazd może być mój [w dowodzie] jest współwłasnością żony. Nikomu nie powierzam pojazdu, bo żona ma takie same prawo do dysponowania - jeżeli nie jest w majątku odrębnym np.: nabytym przed ślubem. I żona jedzie na zakupy z koleżankami, gdzie przy okazji wali drina i wraca już jej psiapsióła. Ja jestem na siłowni. Kogo wezwą a kto prowadził? Nic nie udowodnił. Na razie trwa postępowanie. Tak to rozkminiają bagiety i katy dając pajdę od razu. dlatego żyjemy w takim a nie innym kraju. I czemu się nie odwołałaś?
 9. No to co mam powiedzieć? Tylko ona ma prawo jazdy w domu ... A jeżeli komuś użyczyła to już nie moja sprawa.
 10. No chyba nie można bo ten nie odmawia - wskazuje żonę. Dowcip mam super. Po prostu nie zrozumiałeś. Napisze ci jeszcze jeden [może teraz się uda]: Policjant zatrzymuje kierowce: - Już 3 raz panu mówię, że gubi Pan towar z pojazdu. A kierowca: - A ja Panu już 3 raz tłumaczę, że to piaskarka.
 11. To powiem, że żona a ona powie, że ja i co wtedy? I to wszystko zaobserwował w mijającym go samochodzie? A potem się obudził zlany potem z k..... merą w ręku w zmiętej pościeli?
 12. Hak, nie denerwuj się. Ustawa mówi: (...) ub urządzenia rejestrującego, a sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem, i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu(...) Ja nie widać twarzy kierowcy to co sąd zrobi? Wezwie właściciela. On nie pamięta - nie musi. Rodziny nie musi obciążać. Art.261 par.2 ma zastosowanie?
 13. Dzięki wszystkim za przemiły wieczór
×
×
 • Create New...