Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Może i wina nie rowerzysty, jeśli miał prawidłowe oświetlenie, ale trochę bliżej prawej krawędzi pasa też mógł jechać.

 

Sam robię z 4-5 kkm rocznie na rowerze, ale na taką drogę w tych warunkach bym się zwyczajnie nie pchał rowerem dla własnego dobra, nawet jeśli przepisy nie zabraniają.

Właśnie dlatego, że na takiej drodze i w takich warunkach w naszym kraju jest zbyt duże ryzyko, że mimo prawidłowej jazdy jakiś kierowca mnie zmiecie, bo jedzie za szybko, nie ogarnia, jest pijany, ma łyse opony albo krzywo biorą hamulce, gapi się w komórkę albo grzebie w jakimś ekranie. Co mi z tego że wina kierowcy, skoro ja nie żyję...

 

Tu kierująca ewidentnie jechała za szybko + się zagapiła (albo komórka) + nie umie jeździć + auto i opony raczej nie nowe + ciemno + śliska nawierzchnia i główny bohater może mówić o wielkim szczęściu, że akurat trafiła w barierę a nie w niego. W naszych realiach szansa, że się ktoś taki trafi jest niestety nadal zbyt duża by ryzykować jazdę na rowerze w takich okolicznościach.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem z zakupów godzinkę temu. Na Mszczonowskiej w Warszawie, na zapleczach Centrum Reduta, nadziałem się na nieoświetlony rower. Idiota w moro, autentycznie w wojskowe ciemne cętki, pomykał jak pełnoprawny uczestnik ruchu. Samochody wyjeżdżające po zakupach świecą z tyłu po lusterkach, trochę przeszkadzają. U niego żadnego światła z przodu, żadnego z tyłu. Do Darwina ? Ale postawcie się w sytuacji kierowcy. Po roku, dwóch procesu, dwa, trzy, pięć lat w zawiasach ? Za co ? I jak działają dzielni policjanci z drogówki ? Nigdy nie zauważyłem, aby trafiali i karali takich debili. Raczej są nastawieni na kierowców samochodów. Problem może polegać też na tym, że taki tłuk nie ma przy sobie dokumentów, mandatu nie ma jak z niego ściągnąć. Karty kredytowej akurat przy sobie nie ma. Ciągnąć na komendę ? Gdzie załadować rower ? I z powodu jednego drobnego mandatu, wyłączyć się ze służby na dwie - trzy godziny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mz56 napisał:

Problem może polegać też na tym, że taki tłuk nie ma przy sobie dokumentów, mandatu nie ma jak z niego ściągnąć. Karty kredytowej akurat przy sobie nie ma. Ciągnąć na komendę ? Gdzie załadować rower ? I z powodu jednego drobnego mandatu, wyłączyć się ze służby na dwie - trzy godziny ?

Dobrze prawisz. Za moich czasów takim rowerzystom polecało się wymianę powietrza z letniego na zimowe...

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było ! Brak dzwonka ? Wentyle do kieszeni ! Ale pilnowali. Co szkodzi teraz chronić samobójców ? Podobno są specjalne telefony dla desperatów, specjalni negocjatorzy ? Oczywiście żartuję, ale jeżeli takich idiotów nikt z jezdni nie zamiata, to ciężko będzie zmniejszyć ilość wypadków z rowerzystami i pieszymi. Nie wiem dlaczego, to może zaszłości zaborów i okupacji, ale założenie odblasku, nawet na ramię, jest traktowane jak założenie gwiazdy Dawida. Przepraszam, bo nie chciałem nikogo urazić. Ale sam mam dwie takie opaski na ramię i naprawdę dużo dają. Testy. Nie używam, bo kierowca, ale gdybym musiał wyleźć na szosę, na pewno bym założył.

Już nie mówię o kamizelkach odblaskowych. Mam w samochodzie rozwieszonych pięć sztuk na kołkach od składania tylnej kanapy. Czy to mi w czymś szkodzi ?

Edytowane przez mz56
Dopisek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, hak64 napisał:

Dobrze prawisz. Za moich czasów takim rowerzystom polecało się wymianę powietrza z letniego na zimowe...

Czasami by się przydało prawie każdemu rowerzyście.

 

A wracając do nieoświetlonych rowerów. Wczoraj widziałem jak Straż Miejska w Krakowie zatrzymała jednego kierownika rowerowego który nie miał oświetlenia. Szybko znalazł oświtlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są twardziele, co by rzucili w kierowcę swym świętym rowerem, czując się obrażonym, ze trąbisz, naprawdę lekko, nie agresywnie, przyjaznie wręcz bo - ot jedzie taki slalomem między autami w korku, nie patrzy, ja chcę skręcić we Wrocławską z Prądnickiej, więc delikatnie zatrabilem, żeby mnie zauważył. No nie miałem dzwonka!

Jak spojrzał.... Najlepiej nie patrzyć w oczy takiemu, urok rzuci, pompką walnie, lusterko opluje...

Jest głęboko świadom swego cyklizmu, swej misji i nietolerowania zwracania uwagi.

Moja wina, mój sygnał dźwiękowy ach...

 

A nie, ten fiutek wyjechał z Lubelskiej w lewo, w prądnicka, a tam jest na lubelskiej nakaz skrętu w prawo, o i to mnie zdezorientowalo, jak on jedzie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś napisałem ! Nawiedzony, ubrany w ciuchy prawie mistrza świata, nagle skręcił prosto pod koła samochodu. Bez zasygnalizowania, zakręt 90 stopni, na przejście dla pieszych. Kierowca wyhamował. Facet zsiadł z roweru i poszedł bić kierowcę ! Stałem obok z 5 metrów. Jak mu zagroziłem, że wszystko widziałem, to wyskoczył z łapami do mnie. Biedak. Na szczęście, na pętli (Szczęśliwice) wysiadał policjant po służbie. Zainteresował się, jak naprawdę dobry funkcjonariusz. Rowerzysta s..., powiedzmy ulotnił się. Faktem jest, jak ich ma ścigać spieszony patrol. Ale w dobie full łączności, dlaczego ktoś gnoja ma nie zaskoczyć ? A może jak w Stanach, patrole na rowerach ? Przepraszam, może przesadziłem. Tam nawet nie było dotknięcia się. Facet z samochodu popisał się świetnym refleksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

Choć ten co skręcał też nie jest w 100% bez winy.


Niby tak ale... postawmy się w jego miejscu. Składa się do skrętu w lewo, patrzy, jedzie auto, obok autobus, a gdzieś tam z tyłu coś jeszcze.

Dajesz w gaz... a nagle się okazuje, że to coś gdzieś tam z tyłu jest już przed Twoim nosem.

 

Można zakładać, że ktoś jedzie szybko, ale to jak zapierdzielał ten koleś nie mieści się w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w ciemno widząc po nagraniu można dać minimum +100 km/h co w tereniu zabudowanym i w takim miejscu kwalifikuje się do dożywotniego zabrania prawo jazdy.

Niestety ale kierowca, który wymusił mógł w tej sytuacji źle ocenić prędkość Audi i odległość

Edytowane przez markos007
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale... postawmy się w jego miejscu. Składa się do skrętu w lewo, patrzy, jedzie auto, obok autobus, a gdzieś tam z tyłu coś jeszcze. Dajesz w gaz... a nagle się okazuje, że to coś gdzieś tam z tyłu jest już przed Twoim nosem.

 

Można zakładać, że ktoś jedzie szybko, ale to jak zapierdzielał ten koleś nie mieści się w głowie.

 

 

Zgadza się, ale ile jest tych co znaleźli prawko w chipsach. I nie widzą wolniej, ba przepisowo jadących samochodów w takich sytuacjach. Nie bronie tu nikogo.  Może został zasłonięty przez nagrywającego i zwyczajnie nie było go widać. A jak już był widoczny to było za późno. Ale jakby tak nie zapie......ał to by się nic nikomu nie stało.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogladam te filmiki ze stop cham to licze ze zabronia nagrywania nagrywającym. Z tym autobusem to wydaje mi sie ze gosc zeby miec wieksze" wymuszenie" to napewnk nie zwolnił za wczasu a moze nawet przyśpieszyl widzac ze autobus sie wywala i cos nagra "ciekawego", albo zakaz wrzucania filmow do sieci lub tv. Bo ludzie widac mysla ze sa filmowcami... 

Nie ogladam tego kanalu, czasem tylko tu przejze co wrzucicie i za każdym razem nic specjalnego sie nie dzieje. 

Wiecie dlaczego jest tqk dużo filmow ze panowie z audi za pol bani albo drozszego auta wysiadaja uczyv przepisow nagrywajacego? Bo juz swoje zarobili i maja czas teraz dla innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...